wtorek , 23 Lipiec 2019
Home » Start

Start

Kradzież roweru dla wielu złodziei stała się źródłem niezłego zarobku. Pilnujmy więc sami swojego roweru.

Za nami wiosna, trwa w najlepsze lato, w ostatnim czasie wielu mieszkańców zamieniło samochód na rower. Pamiętajmy jednak o jego zabezpieczeniu. Zostawiajmy rower w widocznym miejscu, stosujmy specjalne do tego celu ,,zamykania” i zapiszmy numery ramy, które w razie kradzieży ułatwiają jego odnalezienie .Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje ... Czytaj więcej »

Dzisiejszy dzień minie pod patronatem Św. Marii Magdaleny.

Podobnie jak to było w dniu wczorajszym, poniedziałek powitał nas w miarę poprawnym letnim porankiem. Dzisiejszy dzień pod względem pogody ma być bardzo podobny do niedzieli z tym, że raczej mocniejszego opadu deszczu nie będzie. Jednym słowem będzie ciepło, słonecznie z dosyć dużą ilością chmur, temperatura odczuwalna może jednak sięgnąć nawet do +28oC. Jednak w kolejnych dniach ma być coraz ... Czytaj więcej »

Nad Rudami przeszła wielka ulewa i burza. Przygotujmy się jednak na zjawiska ekstremalne które mogą do nas dojść jeszcze za dnia i w nocy!!!

Wreszcie lunęło. Od samego niedzielnego poranka deszcz wisiał w powietrzu. Do południa jednak deszcz nie padał. Padało w wielu miejscach dookoła nas.  A u nas – nic. Do Rud znaczący opad deszczu dotarł około godz. 13.00. Nad nasz obszar dotarła duża burza z bardzo intensywnym opadem deszczu od strony zachodniej (Kędzierzyn-Koźle). Potężna i ciemna chmura zwiastowała że deszcz będzie nieuchronny. ... Czytaj więcej »

,,Święta Małgorzata zapowiedziała środek lata” ( 20 lipiec ). Witamy w niedzielne dopołudnie.

I jak tutaj nie mówić, że Niebiosa czuwają nad nami? Po cyklu upalnych dni w czerwcu pogoda przyniosła nam kilkunastodniowe ochłodzenie w trakcie którego kilka razy padał deszcz. Były to burze jak również przelotne opady. Opady były potrzebne nam, ale nade wszystko otaczającej nas naturze która wysychała z dnia na dzień. Ale czy jest się czemu dziwić skoro od dawna ... Czytaj więcej »

Czy weekend musi oznaczać większą ilość wypadków?

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach. Czytaj więcej »

Policja przypomina – Nie zatrzymasz się do kontroli policyjnej – popełniasz przestępstwo.

Sezon letni jest w pełni. Sprzyja to podróżowaniu na jednośladach – motocykle, motorowery, itp. Siłą rzeczy również samochodów nie odstawiamy do garażów i miejsc parkowania. Jak nam również powszechnie wiadomo, pośród większości przykładnych kierowców, pośród kierujących jest wiele osób nieodpowiedzialnych. W związku z tym Policja przypomina, że zgodnie z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwa ... Czytaj więcej »