niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nie otwieraj drzwi byle komu. Policyjny apel do seniorów.

Nie otwieraj drzwi byle komu. Policyjny apel do seniorów.

W związku z regularnie otrzymywanymi w ostatnim czasie informacjami dotyczącymi podejmowanych prób oszustw metodą na wnuczka, policjanta lub przedstawiciela instytucji państwowej, policja ponawia apel do seniorów przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych nam osób i przekazywaniu pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków rodziny.

Oszuści, choć podobne apele kierowane są dość często, nie rezygnują z prób oszustwa. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno na terenie powiatu rybnickiego. Pisaliśmy o niej TUTAJ. W tym przypadku udało się uniknąć strat finansowych. Mając to na uwadze, raciborscy stróżowie prawa przypominają seniorom, ale nie tylko im, podstawowe zasady postępowania w podobnych sytuacjach.

– Nie należy przekazywać pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków naszej rodziny, którzy nagle potrzebują dużej kwoty pieniędzy na załatwienie pilnej sprawy, o takiej próbie oszustwa powiadom zawsze policje

– Nie wolno wpuszczać do domu nieznanych nam osób

– Pamiętać należy, że wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji powiny być zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń

– Nie należy bać się poprosić o dane przychodzących do nas osób przed wpuszczeniem do mieszkania

– Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie należy trzymać dużej ilości pieniędzy w domu. Takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki nie uchronią naszych pieniędzy przed złodziejem.

Pamiętaj! Nie każdy kto dzwoni lub puka do naszych drzwi ma uczciwe zamiary!

Redakcja