czwartek , 28 marzec 2024
Home » Aktualności » Wygrana BUK-u I na zakończenie rundy jesiennej rozgrywek ,,A” klasy.

Wygrana BUK-u I na zakończenie rundy jesiennej rozgrywek ,,A” klasy.

wynikiUdało się dobrze zakończyć I część sezonu ( rundę jesienną ) w klasie rozgrywek ,,A”. Chodź od samego początku w klubie zastanawiano się czy uda się ,,dograć” rundę do końca ze względu na zagrożenie koronawirusem? Dzisiaj można jednak odetchnąć już w względnym spokoju. W niedzielę swoje spotkanie rozgrywali zawodnicy pierwszej drużyny BUK-u, przeciwnikiem była drużyna z Pietrowic, która w minionej kolejce ograła ekipę wicelidera.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla zawodników rudzkiego BUK-u. Już w 3 minucie piłkę do siatki skierował Mateusz Procek, nie minęło wiele czasu bo zaledwie 6 minut, a Procek ponownie umieścił piłkę w siatce.

Po 10 minutach gry było zatem 2:0. W pierwszej połowie swoje szansę na skompletowanie hattricka miał Procek, czy Gostomski który otrzymywał dużo podań prostopadłych lecz albo były one za mocne, albo napastnik tracił równowagę. Tak zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie zawodnicy trenera Rudzkiego spokojnie bronili wyniku, zarazem ciągle atakując na bramkę Pietrowic. Po jednej sytuacji Swoboda dorzucił na głowę Gostomskiego, jednak jego strzał był niecelny, podobnie jak chwilę później gdy to Swoboda otrzymał piłkę i również głową uderzył obok bramki. Nadal aktywny był Procek jednak piłka po jego strzałach do bramki już nie wpadała. W 85 minucie napastnik drużyny Startu ,,zabawił się” naszą linią obrony i posłał piłkę do bramki. Zrobiło się nerwowo. Na szczęście więcej bramek nie padło i 3 punkty zostały w Rudach.

*** LKS ,,BUK” I RUDY 2:1 Start Pietrowice Wielkie

*** Bramki: PROCEK MATEUSZ x 2,

*** Skład: Morgała R. – Hamiga P. (C) (40′ Gostomski B.), Wanglorz M., Żyła M., Tworuszka A. – Procek M. (87′ Hoinza P.), Bok T. (75′ Kufieta T.), Uwara Sz. (55′ Duda D.), Szymura D., Pendzich A. (45′ Swoboda P.) – Jendryka M.