poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nowy tydzień rozpoczęliśmy w bardzo pogodnej scenerii.

Nowy tydzień rozpoczęliśmy w bardzo pogodnej scenerii.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 16 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 20 816!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 733 688  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 10 491 osób! Przybyło: 143 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** W zdecydowanie pogodnej scenerii rozpoczynamy kolejny tydzień. A że mamy poniedziałek, to nasze samopoczucie nie jest za dobre. I prawda jest taka, że jest to przedostatni ,,normalny” normalny tydzień tego roku. Za niespełna 2 tygodnie bowiem wejdziemy bowiem w okres Adwentu – niedziela 29 października br.  Za oknami mamy pogodny dzień, który w trakcie dnia ma być dniem słonecznym i dosyć ciepłym. Jeśli dać wiarę meteorologom, to znacznego ochłodzenia zaznamy w grudniu. Siłą rzeczy nocą temperatury mogą spadać w okolice zera, nie będzie jednak znaczącego mrozu i zimy.

A u progu nowego tygodnia życzymy miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 listopada br. – w 55 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 321 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 45 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 77%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.26, zaś zmierzch około godz.: 16.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.02 zajdzie natomiast o godz. 16.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 53 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 4 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

16 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 26 minut i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 53 minuty  i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie.. . Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Mamy poniedziałek, a więc znajdujemy się w początkowym fragmencie kolejnego tygodnia roku. Tak doprawdy to przeżywamy jeden z ostatnich ,,normalnych” tygodni. Wszakże za niecałe 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent. Widać więc już na horyzoncie wyraźnie ten przedświąteczny okres. Mając doświadczenie w tym jak szybko mija czas radzimy naszym czytelnikom, by w sposób właściwy przygotować się do tego okresu. Dobrze bowiem jest by ze wszystkimi przygotowaniami zdążyć na czas. A tego będziemy mieli coraz mniej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego poniedziałku.

Redakcjakogut