wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za oknem mamy piękny słoneczny dzionek.

Za oknem mamy piękny słoneczny dzionek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 17 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 19 152!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 752 940  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 10 848 osób! Przybyło: 357 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy we wtorkowy bardzo słoneczny poranek. Kolejny jesienny tydzień trwa więc w najlepsze. W efekcie tego już za 12 dni będziemy mieli I Niedzielę Adwentu. Za oknem mamy piękny, słoneczny i dzionek. Jak na ta porę roku, to dzień jest wręcz wymarzony. W każdym swoim fragmencie jest bowiem radosny. A skoro tak, to starajmy się wykorzystać każda jego chwilę. Bo warto.

Patrząc na kartki kalendarza możemy powiedzieć, że de facto od Adwentu dzielą nas już mniej niż 2 tygodnie. Od niedzieli 29 listopada br. rozpoczynamy bowiem stopniowe odliczanie czasu do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszym punktem na horyzoncie prowadzącym do tych świąt jest właśnie początek Adwentu od którego dzieli nas już tylko 12 dni. Wierzyć się nie chce, ale już za kilkanaście dni będziemy mogli poczuć prawdziwy smak świąt. Jakże bowiem rozpocząć Adwent nie odwiedzając jarmarku w piwnicach księdza Jana w Starym Opactwie? Niestety w tym roku w tym zakresie może być zgoła inaczej niż bywało to zazwyczaj. Wszystko za sprawą panującego koronawirusa. Pamiętajmy więc, że w tym roku niedziel adwentowych będzie aż 4, a ostatnia niedziela adwentu przypada na 4 dni przed Wigilią.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 17 listopada br. – w 56 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 322 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 44 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 16.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.04 zajdzie natomiast o godz. 15.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 5 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 51 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

17 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 28 minut i 56 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 51 minut  i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie… Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Ociepliło się znacznie, w efekcie czego mamy bardzo piękną pogodę. A taka pogoda powinna wyhamować falę zachorowań. Wiemy przecież, że wilgoć sprzyja zachorowaniom na choroby górnych dróg oddechowych. Jednak dzisiejsza pogoda wychodzi nam naprzeciw i sprawia, że jest odwrotnie. Meteorolodzy w swoich przewidywaniach zapowiadają w kilkunastodniowej perspektywie pogodę bez większych zmian. Będzie jednak coraz chłodnej.  Stawiamy więc pytanie – czy jesteśmy na nadejście ,,prawdziwej” zimy przygotowani? Na myśli mamy stan i funkcjonowanie naszych przydomowych kotłowni, przygotowanie do zimy samochodów i wyposażenie ich we właściwe wyposażenie ( skrobak, miotełka, odmrażacz, zimowe ogumienie, itd. ). To najwyższa pora by o tym pomyśleć. Nie ma co panikować, ale prawda jest oczywista – idzie zima! W kalendarzu z całą pewnością, a w naturze – czas pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja