sobota , 13 sierpień 2022
Home » Aktualności » Św. Mikołaj w dobie koronawirusa zawita pod nasz dom.

Św. Mikołaj w dobie koronawirusa zawita pod nasz dom.

Tradycją stała się już wizyta Św. Mikołaja u dzieci w świetlicy zlokalizowanej na kompleksie sportowym ,,BUK” w Rudach. Informujemy wszem i wobec, że ze względu na zagrożenie koronawirusem w tym roku Św. Mikołaj nie zawita do naszych malusińskich zgromadzonych w świetlicy. W tym roku w dniu 6 grudnia br. – w dzień wspomnienia Św. Mikołaja  obiekt westchnień wielu dzieci z Rud zawita do naszych domów a mówiąc precyzyjnie pod nasze domy. W ten sposób odwiedzi dzieci, ich rodziców i dziadków. Przyjazd Św. Mikołaja awizowany jest na niedzielę 6 grudnia br.  od godz. 16.00. Wyglądajmy więc świętego przez swoje okna.

Organizatorem tego wydarzenia są: MOKSiR Kuźnia Raciborska, Rada sołecka i OSP Rudy.

Zniecierpliwione oczekiwaniem na Mikołaja dzieci już dzisiaj mogą powtarzać przygotowane wierszyki i piosenki na powitanie Mikołaja. Po gorącym powitaniu Mikołaj pojawi się w pełnej krasie. Zaręczamy, że na niejednym policzku z wrażenia pojawią się mocne rumieńce.

Mikołaj do dzieci z pewnością nie przyjedzie z pustymi rękami. Oj nie. Każde dziecko ( oczywiście które było cały rok grzeczne ) otrzyma z Jego rąk prezenty. Mamy nadzieję, że tak jak bywało co roku, spotkanie z Mikołajem w naszych domach przebiegnie w radosnej atmosferze.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakacie okolicznościowym.

Redakcja