wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Czy dojdzie do likwidacji rudzkiego MOW-u?

Czy dojdzie do likwidacji rudzkiego MOW-u?

Po wielu latach funkcjonowania rudzki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przechodzi poważny kryzys. Problem jest tak znaczący, że na horyzoncie pojawia się również możliwe widmo likwidacji placówki.  Wszystko za sprawą coraz bardziej ograniczonych środków finansowych kierowanych do Starostwa Powiatowego w Raciborzu w ramach tzw. subwencji oświatowej. Niedobór środków finansowych szacuje się na poziomie 2 mln. zł.!!! Taka sytuacja w sposób dobitny pokazuje „niewydolność państwa polskiego”. Według oficjalnych danych do ośrodka obecnie kierowanych jest około 50% wychowanków mniej niż można było by oczekiwać. Skierowania młodzieży do ośrodków zajmuje się Ministerstwo Sprawiedliwości ministra Zbigniewa Ziobry. Ten fakt stanowi sedno sprawy, bowiem za każdym wychowankiem do Starostwa ,,idzie” około 70 tys. zł. subwencji.

W związku z taką sytuacją Starostwo Powiatowe w Raciborzu powołało grupę roboczą mającą wypracować model ratowania placówki.

*** Więcej o szczegółach tej sprawy czytaj Tutaj: https://www.nowiny.pl/edukacja/214691-czarne-chmury-nad-mow-em-w-rudach-trzeba-znalezc-rozwiazanie-na-czas-by-nie-doszlo-do-likwidacji-osrodka.html

Redakcja