wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”. Witamy w czwartek.

,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”. Witamy w czwartek.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-image31340215

Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2019 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 11 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze do prawdziwe zimowych dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak mniej zimowe. Ostatnim takim chłodnym dniem ( z mrozem w nocy ) jest dzisiejszy czwartek. A w najbliższy weekend możemy się poczuć jakby to prawdziwa wiosna nastała. I tak będzie do samego nadejścia zimy w kalendarzu i świąt. Czy taka prognoza zwiastuje, że Wigilia i Święta mogą być w śniegu i mrozie? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to mało prawdopodobne. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas nie ucieszy a wielu najzwyczajniej zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 11 dni w tym 7 roboczych.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 12 grudnia br. w 81 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 346 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 19 dni.

Przeżywamy 81 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -7oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +4oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC!!! Dzień jest słoneczny ale bardzo chłodny. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie w dół i wynosić będzie w granicach 741 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.57, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 52 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 5 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 15 minut, 46 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 minuty i 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Dagmara, Edburga,  Aleksander, Ada, Przybysława i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”.

Przed nami kolejny chłodny dzień. Każdego kolejnego dnia ma jednak być coraz cieplej. W takiej scenerii przeżywamy II tydzień Adwentu. Święta są coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach – materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja