wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Oto 50 spraw które mają zmienić Rudy.

Oto 50 spraw które mają zmienić Rudy.

Idąc do wyborów zasadniczą kwestią jest to, jak dokonać właściwego wyboru. Którego kandydata wybrać spośród całej ich plejady? Tak, aby nie zmarnować swojego głosu. Naczelną zasadą jest to – by do wyborów pójść. Nie możemy sobie pozwolić na to, by pozostać w domu. Trywialne bowiem jest powtarzanie znanego stwierdzenia – nieobecni nie mają racji. Tak jest na pewno. I powinniśmy ostatecznie zrozumieć, że liczy się każdy pojedynczy głos, który niewątpliwie liczy się w ogólnym rozrachunku podwojenie. Pamiętajmy o tym, że ,,ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka”. Dlatego właśnie głos każdego z nas jest bardzo ważny i liczy się! Twój głos może rozstrzygnąć. Kolejna zasada jest taka, by do urny pójść w pełnej świadomości tego, że w swoich rękach ma się cząstkę odpowiedzialności za to co w kolejnych latach będzie się działo w naszej Małej Ojczyźnie.

W kolejną niedziele wybierać będziemy:

– burmistrza,

– radnych do rady gminy,

– radnych do rady powiatu raciborskiego,

– radnego do sejmiku województwa śląskiego.

 

*** WYBÓR BURMISTRZA: Na całe szczęście, nasz niedzielny wybór nie będzie skomplikowany i ograniczy się do dokonania wyboru jednego z dwóch kandydatów na liście. Tak będzie w wyborach na stanowisko Burmistrza naszej Gminy.

Startuje 2 kandydatów, pewne jest więc to, że w naszej Gminie burmistrz zostanie wyłoniony w pierwszej turze głosowania. Stąd też, głos każdego z nas jest bardzo ważny. Dlatego musi być rozważny i przemyślany.

Dosyć już nasłuchaliśmy się sloganów – że czas na zmiany a zmiany dany kandydat wprowadzi  zaraz po wyborach niejako z dnia na dzień w oka mgnieniu.

Sięgając w swojej pamięci do tyłu, właśnie takich obietnic doświadczyliśmy. I co? Mijają kolejne 4 lata. Po 4 latach okazało się, że deklarowany 1 tydzień na wykonanie remontu danej drogi nie wystarczył. Ba – nie wystarczył miesiąc, rok, a nawet cała kadencja ( czyli 4 lata ). Obiecanej drogi jak nie było, tak nie ma. Takich obiecanek w minionych 4 latach było wiele. I co? Czyżby wysypane pośpiesznie w ostatnich dniach ( bo idą wybory ) sterty kamienia i gruzy miały sprawę załatwić i pokazać, że oto władza pamięta o problemie? A gdzie technologia, jakość wykonania prac? To matka natura pokaże a my wszyscy niebawem doświadczymy tego jaka jest trwałość i sens takiej roboty.

 

*** WYBÓR RADNYCH: Podobnie będzie z wyborem radnych. O każdy mandat radnego w poszczególnych okręgach wyborczych rywalizować będzie również 2 kandydatów. Tak będzie zarówno w Rudach jak i w Jankowicach i Rudzie Kozielskiej. A więc i w tym wypadku wybór wydaje się być bardzo prosty. Jeden z dwóch!

Dobrze byłoby więc poznać sylwetki każdego z kandydatów a wtedy wybór może być oczywisty. Podstawową kwestią w przypadku będzie to – co dany kandydat ma do zaoferowania lokalnej społeczności? Bo kiedy mówi, że zrobi ,,wszystko i zawsze”, można mieć poważne wątpliwości czy w ogóle wie co powinien dla lokalnej społeczności robić.

Tak by nie doszło do wyboru radnego ,,bezradnego”, który tak jak się okazało w ostatniej kadencji radnych, ma poważne problemy z tym by na sesji odezwać się, nie mówiąc już o obronie naszego lokalnego interesu i walce o przynależne nam sprawy i prawa.

Dlatego w pełni ,,zrozumiałe” wydaje się być nowe hasło wyborcze takiego ,,niemego” kandydata które brzmi – Nic nie obiecujemy. Ale działamy. Dokończymy to, co razem zaczęliśmy!

I co ma robić wyborca? Czekać kolejne 5 lat? Kiedy owe dokończenie spraw nastąpi? Czyżby znowu za 5 lat pod koniec kolejnej kadencji samorządu?

Radny musi być aktywny cały czas, kreować kolejne sprawy konieczne z punktu widzenia lokalnej społeczności. Musi o nie zabiegać i walczyć. A kiedy nie daje rady, powinien zwrócić się do wyborcy ( suwerena ) o pomoc i wsparcie. Nie może on również być czyimkolwiek więźniem. Bowiem w ten sposób działa na szkodę nas wszystkich.

 

*** WYBÓR RADNEGO DO RADY POWIATU RACIBORSKIEGO: w tej rywalizacji startuje kilka ugrupowań. Również tutaj mamy prawo oddanie 1 głosu. Ważne jest również to, by nie tylko zagłosować na dane ugrupowanie, ale nade wszystko ,,krzyżyk” postawić przy swoim kandydacie.

 

*** WYBÓR RADNEGO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO:  w tej rywalizacji startuje kilka ugrupowań. Również tutaj mamy prawo oddanie 1 głosu. Ważne jest również to, by nie tylko zagłosować na dane ugrupowanie, ale nade wszystko ,,krzyżyk” postawić przy swoim kandydacie.

 

          Przed nami jest więc dzień dokonania wyboru. Dlatego, jeśli jesteśmy niezadowoleni z dzisiejszego stanu rzeczy – powinniśmy zrobić wszystko, by go zmienić. Tak, by nasze sprawy wziąć w nasze ręce. Przejęcie swoich spraw w swoje ręce proponuje jedyny komitet wyborczy zarejestrowany w Rudach który wysunął swoich kandydatów w wyborach do rady gminy. Jest nim – KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIENIMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ”.

 

*** KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIENIMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” sprawę stawia jasno. Jest wiele w Rudach do zrobienia. Co? Ano proszę – określono listę 50 najważniejszych spraw które zdaniem kandydatów ZMIENIĄ RUDY. To dla całej naszej miejscowości ( Rudy ). Jednak każdy z kandydatów na radnych z tej grupy wyborczej określa listę kilkunastu spraw które jego zdaniem trzeba zrealizować w jego okręgu a więc w miejscu zamieszkania każdego z nas.

W ten sposób KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIENIMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” diagnozuje sytuację, ale i wytycza zakres i kierunek dalszych działań. Tak by Rudy i każdy z ich przysiółków ( dzielnic ) był nowoczesny i miał zrealizowane najważniejsze potrzeby mieszkańców. A może uda się zrobić coś więcej. Tak jak to bywało za dawnych lat.

W dzisiejszych czasach w całej naszej miejscowości musimy mieć zaspokojone elementarne potrzeby, takie jak porządne drogi, wybudowane chodniki, place zabaw i strefy odpoczynku lokalnej społeczności, właściwe oświetlenie, dostępną komunikację, wybudowana kanalizację ścieków z oczyszczalnią, dostępny i tani system odprowadzania śmieci, dostęp do nowego przestronnego i nowoczesnego przedszkola, itd. Musi również zapanować w całej naszej miejscowości porządek, na jego straży musi stanąć nasz nowy sołtys, który oddany będzie sprawom naszej miejscowości i naszym mieszkańcom.

Uporządkowana musi również zostać kwestia przyjmowania w naszej miejscowości ogromnej ilości turystów. Bez dostępności kolejnych parkingów nie da się tej sprawy uregulować.

Władze gminy muszą stanowczo i szybko reagować na wnioski mieszkańców, np. dziura w drodze, uszkodzony chodnik, uszkodzony hydrant i szereg innych drobnych spraw, które rzutują na komfort naszego życia.

Całościowo tą kwestię obejmuje lista 50 spraw które mają – ZMIENIĆ RUDY. Zapraszamy do ich lektury.

Redakcja