piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Mamy Zaduszki. Również dzisiaj nie dane nam będzie wejść na cmentarze.

Mamy Zaduszki. Również dzisiaj nie dane nam będzie wejść na cmentarze.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy drugi dzień miesiąca listopad. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 15 578!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 395 480  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 5 875 osób! Przybyło: 92 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Dzień Wszystkich Świętych przyszło nam wczoraj obchodzić przy ładnej pogodzie. Stało się więc tak jak zapowiadaliśmy. Tyle tylko, że święta nie było nam dane spędzić na cmentarzach przy grobach naszych najbliższych. To koronawirus narzucił nam to ograniczenie.

Dzisiaj natomiast, jak widzimy za oknem z rana pogoda nie jest najlepsza. Mamy Zaduszki i znowu nie uda nam się spotkać nad grobami naszych bliskich. Jeszcze dzisiaj obowiązuje bowiem zakaz wchodzenia na cmentarze. Jednak już we wtorek bramy cmentarzów zostaną przed nami otwarte.

W takich to warunkach dane jest nam przezywać listopadowe święta. Do tych ograniczeń powinniśmy jednak podejść z wyrozumieniem, wszakże wszyscy mamy wspólnego wroga – jest nim koronawirus Covid-19!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 2 listopada br. – w 41 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 307 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 59 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 41 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.04, zaś zmierzch około godz.: 16.53.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.39 zajdzie natomiast o godz. 16.21 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 42 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 37 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 4 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

2 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 42 minuty i 46 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 37 minut  i 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wiktoryn, Ambroży, Małgorzata, Tobiasz i Bogdana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście wcale nie jest mglistym marzeniem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Słońce listopada mrozy zapowiada”.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a tutaj mamy już za sobą 10 miesięcy tego roku. Październik jest za nami i rozpoczęliśmy listopad. Do końca roku 2020 pozostało niewiele dni, nie mówiąc już o okresie dzielącym nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tak mówiąc szczerze, to te święta powinniśmy mieć w zakresie swojego pola widzenia. One nadejdą szybciej niż sobie wyobrażamy. A już za nieco ponad 4 tygodnie przeżywać będziemy ………….. I niedzielę Adwentu ( 29 listopad br. ). Czy czujecie Państwo napór czasu? My tak.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego świątecznego poniedziałku.

Redakcja