wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Która ze stawianych prognoz rozwoju koronawirusa w Polsce weźmie w górę zależy w dużej mierze od nas samych.

Która ze stawianych prognoz rozwoju koronawirusa w Polsce weźmie w górę zależy w dużej mierze od nas samych.

Czy czeka nas czarny scenariusz znany z wiosny tego roku w Hiszpanii, Włoszech, Brazyli, itd.? Koronawirus może zabijać w grudniu blisko tysiąc Polaków dziennie – tak wynika z najczarniejszego scenariusza przedstawionego przez amerykańskich naukowców. Instytut IHME przedstawił pierwszą na świecie prognozę dotyczącą liczby zgonów na COVID-19. Dla nas jest ona zatrważająca.

Jednak co ciekawe modele matematyczne tworzone przez naukowców na całym świecie prognozują, że przebieg pandemii w Polsce utrzyma się na takim poziomie, jak obecnie. Gdzie więc leży prawda?

Bardziej pesymistyczne są przewidywania polskich naukowców, którzy twierdzą, że jeżeli nic nie zmienimy w dotychczasowych działaniach mających na celu zwalczanie COVID-19, liczba zakażeń może być większa.

Komu więc mamy wierzyć? A który scenariusz rozwoju sytuacji przyjąć za najbardziej prawdopodobny?

Z bezpiecznego punktu widzenia wydaje się, że ,,najlepiej” brać pod uwagę najgorszy scenariusz, a więc przygotować się na najgorsze. Kiedy po czasie okaże się, że rozwój sytuacji nie będzie aż tak zły, będziemy z zadowoleniem mówić o ,,wielkim szczęściu w całym nieszczęściu”.

Musimy jednak przyjąć do wiadomości, że w znacznym wymiarze na rozwój sytuacji mamy sami wpływ. Jeśli bowiem z całej swojej mocy sami zadbamy o to by koronawirus nie miał łatwej możliwości rozmnażania się, to każdy z nas dołoży swoją wymierną cegiełkę w walce z niewidoczną bestią.

Jeśli chcemy tak właśnie zrobić to stosujmy się do obostrzeń, nakazów i zakazów a także poleceń które kierowane są do przestrzeni publicznej w której przychodzi nam żyć. W tym tkwi największa nasza szansa. O tych kwestiach piszemy w naszym materiale:

*** https://znadrudy.pl/wp-admin/post.php?post=41115&action=edit

*** https://znadrudy.pl/aktualnosci/kampania-zaszczep-w-sobie-chec-szczepienia/

*** https://znadrudy.pl/wp-admin/post.php?post=41636&action=edit

^^^ Czytaj o możliwych wariantach rozwoju sytuacji w związku z koronawirusem:

*** https://tech.wp.pl/koronawirus-moze-zabijac-w-polsce-prawie-tysiac-osob-dziennie-naukowcy-podaja-prognozy-6550727663344448a

*** https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-ponad-1000-zakazen-dziennie-pesymistyczne-prognozy-modeli-matematycznych

Redakcja