piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w sobotni poranek. Przed nami w miarę pogodny dzień.

Witamy w sobotni poranek. Przed nami w miarę pogodny dzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 14 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 22 683!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 691 118  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 10 045 osób! Przybyło: 548 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Uff 13-tka za nami. I jak tam zakończył się dla nas 13-ty dzień miesiąca, dodatkowo przypadający w piątek? Przyniósł pecha, a może wręcz przeciwnie był szczęśliwy, czy też taki sobie, podobny do wszystkich innych dni? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. A my mamy nadzieję, że w dniu wczorajszym wszystko było o’key. Ale dla pewności w grudniu również przypomnimy naszym czytelnikom, że 13-tka się zbliża. Strzeżonego, Pan Bóg strzeże! Tym bardziej, że grudniowa 13-tka tym razem wypada w ….. piątek.

A dzisiaj mamy już sobotę, w ten oto sposób krótki roboczy tygodzień jest już za nami – ach jak ten czas mknie w stronę świąt. Już niedługo dane nam będzie poczuć ich smak. Tylko niech nikt z naszych czytelników nie mówi nam, żeśmy na czas o nadchodzących świętach nie wspominali.

Na dworze mamy w połowie pochmurny i słoneczny dzień. Na wielkie ciepło nie mamy jednak co liczyć. Wszakże idzie ku zimie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 14 listopada br. – w 53 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 319 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 47 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.23, zaś zmierzch około godz.: 16.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.59 zajdzie natomiast o godz. 16.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 59 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 52 minuty Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

14 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 20 minut i 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 59 minut  i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elżbieta, Józef, Klementyn, Judyta, Laurenty, Kosma, Lewin, Damian, Maria i Paweł. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mgły na świętego Marcina, będzie przyjemna zima”.

Dosyć szybko minął nam bieżący tydzień. Za oknem chłodna i deszczowa jesienna noc. Dni są coraz krótsze, a nas w sposób naturalny ,,ciągnie” na dwór. I nie ma się co dziwić, zima się zbliża a my mamy jeszcze wiele zaległości w zakresie prac na dworze i w naszych ogrodach i ogródkach. Zachęcamy na tyle ile się tylko da, by przynajmniej odrobinę dzisiejszego dnia spędzić na dworze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja