wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Kampania Bolatice 2019 – za nami.

Kampania Bolatice 2019 – za nami.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z obozu przygotowawczego zespołu LKS ,,BUK’’ Rudy do wiosennych rozgrywek piłkarskich który odbył się w czeskich Bolaticach. Sprawozdanie przedstawia klubowy komentator wydarzeń które maja miejsce w rudzkim klubie piłkarskim. Zachęcamy do lektury tego sprawozdania.

*** Obóz przygotowawczy w Bolaticach w którym wzięło udział ponad 20 zawodników zakończył się w niedzielę 24.02.2019 r. sparingiem z Sokół Łany Wielkie. Ale od początku.

Zgrupowanie Bolatice 2019 rozpoczęliśmy w czwartek 21 lutego br. o godzinie 10.00, wszyscy zawodnicy zjawili się na porannej jednostce treningowej. Po zakończonym treningu zawodnicy trenera Rudzkiego, wyjechali do Czech. W Bolaticach gdzie do niedzieli mieli swoją bazę treningową, zameldowali się krótko przed godziną 14.00 i jeszcze przed zakwaterowaniem zawodnicy udali się na obiad. Po zjedzonym posiłku rudzka drużyna mogła na spokojnie rozpakować się w pokojach i przygotować się do wieczornego treningu na hali w Bolaticach, to były ostatnie aspekty treningowe tego dnia.

Wieczorem odbyło się tradycyjny obozowy “chrzest” – czyli przyjęcie nowych zawodników do drużyny, i tak oficjalnie w szeregi najstarszej drużyny wstąpiło 12 nowych zawodników, w tym 6 z drużyny juniorskiej. Zadania zawodników to między innymi nie trudne zadania sprawnościowe i pytania odnośnie historii klubu z Rud. Po zakończonym dniu zawodnicy udali się do pokojów i zakończyli pierwszy dzień.

W piątek zaplanowano jedną jednostkę treningową na godzinę 10.00 na orliku. Po treningu obiad, krótka przerwa i wyjazd do Kravare, oddalonej o 7 kilometrów od Bolatic, na sparing z czeskimi przyjaciółmi z FK Bolatice. Po zakończonym meczu zawodnicy pozostali w Kravare, gdzie udali się na odnowę na basenie. Z basenu wróciliśmy około 19.00 prosto na kolację, po której mieliśmy odpoczynek.

Sobota była bardzo pracowita, o godzinie 10.00 wybraliśmy się na trening na orliku przy szkole gdzie po zakończonym treningu wróciliśmy do ośrodka, gdzie mogliśmy się odświeżyć i wyjść na obiad, po krótkiej przerwie po obiadowej wyszliśmy na kolejną jednostkę treningową tym razem w planach była hala w Bolaticach. Po hali zawodnicy wyjechali na odnowę biologiczną do Kravare, tym razem jako odnowa zaplanowano saunę.

Niedziela była ostatnim dniem spędzonych u Naszych czeskich sąsiadów. W tym dniu trening również odbyliśmy na orliku, ale tym razem na orliku przy boisku FK Bolatice. Wróciliśmy do bazy około 12.30, od razu wybraliśmy się na ostatni już obozowy obiad. Przed godziną 14.00 zawodnicy wyjechali z Bolatic, ale jeszcze nie do domu do Rud, tylko do Knurowa na sparing. I tak o godzinie 16:00 rozegraliśmy sparing, po którym zawodnicy pożegnali się ze sobą i odjechali do domów.

Poniedziałek był dniem wolnym od zajęć treningowych, do których wróciliśmy we wtorek o godzinie 18.00!

INFO: LKS ,,BUK” Rudy

Redakcja