czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Czy ,,Zimna wojna” kręcona mi. w Rudach zdobędzie Oscara 2019 r.?

Czy ,,Zimna wojna” kręcona mi. w Rudach zdobędzie Oscara 2019 r.?

Jak przypomina raciborski portal internetowy www.naszraciborz.pl ,,Zimna Wojna” – głośny film Pawła Pawlikowskiego kręcono także w powiecie raciborskim w Rudach z udziałem raciborzan. Na kilka godzin przed  ceremonią wręczenia Oscarów 2019 r. stawiamy więc pytanie – czy Rudy będą dla filmu szczęśliwe? Jakie wiadomości nadejdą dzisiejszej nocy z Akademii Filmowej z Los Angeles? To tam tradycyjnie odbędzie się 91- sza ceremonia wręczenia najważniejszych statuetek filmowych.

Oscary 2019 odbędą się z niedzieli na poniedziałek (24/25 lutego br.). Tym razem gala rozdania Oscarów 2019 potrwa jedynie 3 godziny. Organizatorzy zdecydowali się skrócić uroczystość o godzinę, aby nie nużyć widzów zgromadzonych przed telewizorami. Przypomnijmy, że poprzednie rozdanie Oscarów miało najniższą oglądalność w historii gali. Czy ,,Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego ma szansę w kategorii “Najlepszy film nieanglojęzyczny” pokonać konkurencyjne filmy? Czy może dla autorów i aktorów tego filmu ,,zarezerwowany” jest Oscar w innej kategorii? Odpowiedź na te pytania uzyskamy już dzisiejszej nocy. Może warto będzie nocą nie spać?

*** ,,Zimna wojna: – to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu – taka jest fabuła Zimnej Wojny. Film został entuzjastycznie przyjęty w Cannes, a jego reżyser Paweł Pawlikowski został uhonorowany nagrodą za reżyserię. Być może nie wszyscy wiedzą, że zdjęcia do filmu kręcono również w powiecie raciborskim, a występuje w nim wielu raciborzan. FOTO i WIDEO.

Akcja Zimnej wojny toczy się w Europie lat 50. i 60. To sfabularyzowana historia powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a zarazem opowieść o wielkiej, choć trudnej miłości dwojga ludzi. Młodej tancerki Zuli i pianisty Wiktora , których związek będzie ciągnąć przez różne miasta i scenerie, dobre i złe chwile. W głównych rolach wystąpili Joanna Kulig i Tomasz Kot. Obsadę filmu uzupełniają Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency i Jeanne Balibar.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku na terenie Łodzi, Wrocławia, Białczowa, w 2017 r. w lipcu także w Rudach w powiecie raciborskim. Akcja “Zimnej wojny” rozgrywa się m.in. podczas festiwalu Lato z piosenką. Sceny z festiwalu były nagrywane są w amfiteatrze ośrodka Buk w Rudach. Wśród 180 statystów jest sporo raciborzan wybranych na castingu w MDK-u 8 lipca.

INFO: www.naszraciborz.pl

Redakcja

*** Zdjęcia: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/66273-zimna-wojna—glosny-film-pawla-pawlikowskiego-krecono-takze-w-naszym-powiecie-z-udzialem-raciborzan/25254