wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje”. Witamy w poświątecznych realiach.

,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje”. Witamy w poświątecznych realiach.

Święta, święta i po świętach. Za nami tegoroczne Boże Narodzenie. W tym roku mieliśmy możliwość świętowania aż 6 dni – sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek. Tyle tylko, że teraz niektórzy z nas musieli dzisiaj powrócić do  pracy, by przed Nowym Rokiem jeszcze trochę popracować.  Są jednak wśród nas osoby, dla których świętowanie będzie trwało nadal. Te osoby wzięły sobie 1, 2 lub 3 dni urlopu. W ten oto sposób dla nich świętowanie potrwa aż do 2 stycznia 2020 r., czyli do środy – włącznie. Dla bardziej obrotnych, dobierając co nieco urlopu okres świętowania może przedłużyć się do 7 stycznia br.

Dzisiaj na czasie może być pytanie – jak tam wygląda nasze poświąteczne samopoczucie, głównie w zakresie formy fizycznej, ale i psychicznej? Czy do końca panowaliśmy nad tym, aby się nie przejeść? Wszakże wobec ogromu potraw i smakołyków, trudno było sobie odmówić. Ale ile można w siebie ładować, nawet gdy mamy do czynienia z najlepszymi dobrociami? Mamy więc poświąteczny piątek, błogosławieni Ci którzy mogą świętować dalej, lub jak kto woli mogą odpoczywać po ,,męczących” świętach. Miłego dnia życzymy i jednym i drugim. A na bliskim horyzoncie widzimy już kolejny długi weekend noworoczny – 2,3 a może nawet być 5 dniowy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny piątek 27 grudnia br. w 6 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 361 dniem roku, do jego końca pozostało więc niespełna 5 dni.

Przeżywamy 6 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +3oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC!!! Dzień jest ponury, pochmurny i wilgotny. Deszcz nie pada ale jest ponuro i niemal ciemno. Ciśnienie atmosferyczne dosyć wyraźnie drgnie w górę i wynosić będzie w granicach 751 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 89%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 1 minut i 39 sekund. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 18 minut, 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę i 39 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Żaneta, Fabia, Fabiola, Jan, Cezary i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest przygodą dla odważnych, albo niczym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje”.

Nie mamy wielkiej odwagi, by ogłosić koniec tegorocznego świętowania. Ale tak doprawdy, to trwa ono nadal. W skrajnym przypadku możemy odważnie myśleć o Trzech Królach. Wtedy to doprawdy na dobre ruszymy do pracy w nowym roku. Powoli szykując się do pożegnania starego roku i powitania nowego, będziemy starali się podsumować wszystko to, co wydarzyło się w 2019 r. – dobrego i złego. Nieśmiało pozwolimy sobie również popatrzeć w ten kolejny, który dopiero nas czeka. Co przyniesie 2020 r.? Jaki będzie? O wszystkim tym napiszemy już niebawem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego piątku.    Redakcjapiatek 2