wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w drugim dniu Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku nieco ponad 1 minutę!

Witamy w drugim dniu Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku nieco ponad 1 minutę!

I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale fakt jest taki, że święta ,,biegną” nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami jest jeszcze 1 dzień świętowania. Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A przed nami dni między świąteczne. Dla wielu z nas kolejny dzień – piątek będzie dniem pracy, jest jednak znaczna grupa osób które ten dzień mają wolny od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2019 r. Czeka nas więc kolejny weekend – sobota, niedziela, potem poniedziałek i Sylwester a po nim Nowy Rok 2020.

To będzie więc ostatni długi weekend tego roku ( 5 dni – sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa ). Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy jeszcze kolejny 3 dniowy weekend ze świętem Trzech Króli ( w kolejny poniedziałek ). Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2019. Niestety zimy nie było i nie ma. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Przyznają Państwo, że ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż?

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w II dzień Świąt Bożego Narodzenia AD 2019 w świąteczny czwartek 26 grudnia br. w 5 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 5 dni.

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +4oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC!!! Dzień jest ponury, pochmurny i wilgotny. Z rana padał deszcz i jest ponuro i niemal ciemno. Ciśnienie atmosferyczne dosyć wyraźnie drgnie w górę i wynosić będzie w granicach 748 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 87%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 0 minut i 42 sekundy. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 18 minut, 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę i 8 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Szczepan i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie”.

Niestety, po raz kolejny pogoda w tegoroczne święta nie była zimowa. Tak jak to bywało kiedyś.

Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. I nic na to nie poradzimy. Tyle tylko, że ze względu na taka pogodę  nasze samopoczucie i nastrój nie są dobre. Dobrze więc, że w naszych umysłach ale i na ciele panuje wielka świąteczna radość. Tymczasem już dzisiaj możemy zapowiedzieć sylwestrowy ciąg dalszy takiej pogody. Mróz nadejdzie już niebawem i trochę z nami pobędzie. Będziemy więc mieli namiastkę ,,prawdziwej” zimy. Tyle tylko, że raczej nocą, za dnia temperatura przejdzie w strefę temperatur lekko dodatnich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego czwartku.    Redakcja