niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Długi majowy weekend jest już na horyzoncie.

Długi majowy weekend jest już na horyzoncie.

weekendWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 29 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 8 427!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 785 353 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 67 073 osoby! Przybyło: 541 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w ostatni czwartek kwietnia a zarazem przedostatnim dniu tego miesiąca Do końca miesiąca pozostały więc niespełna 2 dni. Zbliża się więc przełom miesięcy kwiecień-maj a skoro tak to nadchodzi weekend majowy. Można powiedzieć, że jest on już o rzut beretem. Ten okres w tym roku wypada dla nas niekorzystnie w wyniku czego możemy liczyć tylko na 3-dniowy weekend. Ale nawet taki okres gwarantuje nam to, że możemy na dobre oderwać się od kieratu naszej pracy zawodowej. Naszym zdaniem warto. Żywimy nadzieję, że przekrojowo w trakcie tych 3 dni weekendowych każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły. A okazji ku temu będziemy mieli bardzo dużo. Wystarczy tylko wejść na naszą stronkę, by się o tym dowiedzieć. Zapraszamy. Teraz nie pozostaje nam już więc nic innego jak tylko organizować wolny czas i wypoczywać. Miłego weekendowania więc życzymy. Nie zapominajmy jednak o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

Żywimy nadzieję, że w trakcie weekendowych dni każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły.

Jaka będzie pogoda? Według meteorologów sobota – o’key, niedziela i poniedziałek – z opadami i niską temperaturą. Jak ostatecznie będzie – czas pokaże.

                  *** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 24 minuty i 41 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 29 kwietnia br. – w 40 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 119 dniem roku, a do jego końca pozostało 246 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 40 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.47, zaś zmierzch około godz.: 20.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.25 zajdzie natomiast o godz. 20.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 55 minut i 24 sekundy krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 45 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 34 minuty i 51 sekund.

 Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor i Katarzyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź bliski dla bliskich i daleki dla fałszywych”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: Kiedy w kwietniu słonko grzeje, wtedy chłop nie zubożeje”.

Czy zauważyli Państwo, jak szybko mija czas? Przecież jeszcze tak niedawno mieliśmy Zimę, która tym razem była łagodna i nie sprawiła nam większych problemów. Potem nadeszła Wiosna, Święta Wielkanocne, a w bieżących dniach ,,dogorywa” nam miesiąc kwiecień. Za kilkadziesiąt godzin wejdziemy w maj, a na dalekim horyzoncie pojawia nam się już Lato i …..  druga połówka roku 2021! Tak to wszystko wygląda, dzień za dniem mijają, a my jesteśmy coraz starsi. Jak sprawić, by ta ,,życiowa machina” chociaż trochę spowolniła? Coś mamy wrażenie, że wszystko to zależy głównie od ….. nas samych. No to wyhamujmy!

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja