poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Z całą pewnością – grzyby już są!

Z całą pewnością – grzyby już są!

grzybWielokrotnie już namawialiśmy naszych czytelników, aby podarować sobie odrobinę relaksu i odprężenia. Należy nam się to ponad wszelką wątpliwość. Doskonałą formą na takie spędzenie czasu jest wycieczka do lasu, po to aby zaczerpnąć spokoju i świeżego powietrza, ale nade wszystko, by poszukać grzybów. Pomimo tego, że za sobą mamy suche. Ostatnimi dniami deszcz padał dosyć często co sprawiło, że zaistniały warunki do tego, by w lasach pojawiły się grzyby. Dzisiaj z całą pewnością możemy powiedzieć, że sezon grzybowy uważamy za otwarty. Na dworze aktualne warunki sprzyjają grzybom. Gdyby jeszcze zrobiło się trochę cieplej, to już nic więcej nie byłoby nam do szczęścia potrzebne.

Dzisiaj natomiast chcemy pokazać malkontentom i niewiarkom, że grzyby są. Tyle tylko, że same do nas nie przyjdą i same do naszych koszyków nie wskoczą. Nie ma więc na co czekać, tylko trzeba pakować się i marsz do lasu. Aby raz jeszcze zachęcić wszystkich naszych czytelników do takiego spędzenia czasu pokażemy, że inni już zbierają grzyby.

My przy okazji udanych zbiorów innych osób zostajemy obdarowani częścią tego, co oni znajdują. Zaręczamy, że grzyby są smaczne i urodziwe. Nie wiadomo, jak długo utrzyma się taka względnie dobra pogoda, nie ma więc na co czekać. Zimą, każdy z nas zapewne sięgnie w spiżarni do jej zasobów  i ze smakiem skonsumuje część jej zawartości. Wiadomo, przyszło nam żyć w takich czasach, że wszystko da się kupić w sklepie. Tylko, czy to jest ten sam produkt? Zapewne nie? I to jest kolejny ważny powód przemawiający za tym, aby robić swoje zapasy.

Poniżej przedstawiamy więc pierwsze tegoroczne grzyby zebrane w rudzkich lasach. Nasze zdjęcia są autentyczne. Zbioru dokonała tradycyjnie nasza koleżanka pani Werka – wytrwała grzybiarka z Rud. My za grzyby dziękujemy. A jajecznica z grzybami była wręcz wyśmienita! Zobaczmy więc, co czeka na nas w naszych lasach.   Redakcja