niedziela , 16 Grudzień 2018
Home » Aktualności » Wybory samorządowe wystartowały – znamy już kandydatów na radnych. Oto oni!

Wybory samorządowe wystartowały – znamy już kandydatów na radnych. Oto oni!

Przypominamy, że Premier wyznaczył termin wyborów samorządowych na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.  Tym razem nie na cztero-, ale pięcio-letnią kadencję. A wybierać będziemy 21 października br. Z chwilą ogłoszenia wyborów możliwe jest prowadzenie kampanii. A więc kandydaci – wystartowali!

Pierwszym akcentem przygotowania do wyborów był utworzenie komitetów wyborczych. W naszej gminie powstały 4 komitety:

  1. KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” ( siedziba w Rudach ),
  2. KWW ,,Nasza gmina wspólnym domem” ( siedziba w Kuźni Raciborskiej ),
  3. KWW ,,Gmina dla mieszkańców” ( siedziba w Kuźni Raciborskiej ),
  4. KWW Jacka Gąski ( siedziba w Kuźni Raciborskiej ).

Głosowanie zaplanowano na niedzielę 21 października br. w godz. od 7.00 do 21.00. Wybierzemy radnych gmin oraz powiatu, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów jeśli zdobędą w głosowaniu ponad połowę głosów.

Druga tura wyborów na wójta, burmistrza czy prezydenta dla dwóch kandydatów z najlepszymi wynikami I tury odbędzie się 4 listopada br.

Minął ustawowy termin składania kandydatów na radnych do rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej. Jak się okazuje do rywalizacji o 15 miejsc w radzie stanie 31 kandydatów z terenu całej gminy.

Nie minął jeszcze termin składania kandydatur na Burmistrza, ale wiemy już, że o fotel burmistrza rywalizować będą Sabina Chroboczek-Wierzchowska – przewodnicząca Rady Miejskiej (NASZA GMINA WSPÓLNYM DOMEM) z Kuźni Raciborskiej oraz urzędujący burmistrz Paweł Macha (GMINA DLA MIESZKAŃCÓW) z Kuźni Raciborskiej.

Poniżej przedstawiamy listę kandydatów na radnych według ich kandydowania w poszczególnych okręgach wyborczych.

^^^ Kuźnia Raciborska:

*** Okręg Nr 1, 524 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Arki Bożka od 22 do końca numery parzyste, Moniuszki, Piaskowa 7 – 11 nieparzyste, 26, Rudzka od 36 do końca, Słoneczna 2 – 4 parzyste, od 5 do końca):

– KWW Gmina dla mieszkańców – WAJDA Mariola Dorota 55 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – GROBELNY Krzysztof Antoni 49 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 2, 750 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Generała Bema, Roberta Lewandowskiego od 4A do końca numery parzyste ):

– KWW Gmina dla mieszkańców – KASPRZYK Radosław Jan 39 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – RUTKOWSKA Małgorzata Ewa 31 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 3, 592 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Roberta Lewandowskiego od 1A do końca numery nieparzyste, Kasztanowa ):

– KWW Gmina dla mieszkańców – KRIWIENOK Maciej 35 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – KOWALCZYK Kornelia Dominika 39 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 4, 694 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Bohaterów Westerplatte, Spacerowa, Ignacego Krasickiego, Leśna, Spokojna, Tadeusza Kościuszki, Wesoła ):

– KWW Gmina dla mieszkańców – TOKARSKA Grażyna 59 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – CZARNACKI Zdzisław Bernady 62 Kuźnia Raciborska,

– KWW Jacka Gąski – GĄSKA Jacek 43 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 5, 764 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Browarna, Brzozowa, Dębowa, Drzymały, Górnicza, Jagodowa, Klonowa, Kolejowa, Krzyżowa, Kwiatowa, Lipowa, Łączna, Myśliwska, Nowy Świat, Ogrodowa, Powstańców, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Świerkowa, Tartaczna, Topolowa, Wierzbowa, Żwirowa ):

– KWW Gmina dla mieszkańców KOZŁOWSKA Elżbieta Małgorzata 51 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem GŁOWSKI Mateusz Andrzej 29 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 6, 810 wyborców ( Kuźnia Raciborska: Arki Bożka 6 – 18, od 19 do końca numery nieparzyste, Garbarska, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Klasztorna, Kocura, Kościelna, Kozielska, Kręta, Krótka, Mikołaja Reja, Morcinka, Parkowa, Piaskowa 1 – 6, 8 – 20 parzyste, Plac Mickiewicza, Raciborska, Rudzka od 17 do końca numery nieparzyste, Słoneczna 1 – 3 nieparzyste, Stefana Czarnieckiego, Strażacka, Willowa ):

– KWW Gmina dla mieszkańców KRUPA Sebastian Damian 45 Kuźnia Raciborska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem WRÓBEL Ilona Anna 43 Kuźnia Raciborska,

 

*** Okręg 7, 646 wyborców (Turze):

– KWW Gmina dla mieszkańców – DEPTA Gerard Jan 48 Turze,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – PIERUSZKA Izabela Maria 44 Turze,

 

*** Okręg 8, 879 wyborców (Budziska, Ruda):

– KWW Gmina dla mieszkańców – JURASZEK Adrian Dawid 35 Budziska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – WOJTOSZEK Mariola Gabriela 48 Budziska,

 

*** Okręg 9, 502 wyborców (Siedliska):

– KWW Gmina dla mieszkańców – BARTOŃ Aleksandra 48 Siedliska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – CZERNIEJ Marcin Paweł 33 Kuźnia Raciborska,

 

^^^ RUDY:

*** Okręg 10, 636 wyborców ( Rudy: Biały Dwór, Dębowa, Mickiewicza, Powstańców Śląskich, Przerycie, Rzeczna, Sobieskiego, Sosnowa, Świerkowa, Zielona ):

– KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” – WRZOSOK Henryk Adam 58 Rudy,

– KWW Gmina dla mieszkańców – RUHE Łukasz Michał 36 Rudy,

 

*** Okręg 11, 440 wyborców ( Rudy: Akacjowa, Aleja Lipowa, Bukowa, Cysterska, Jesionowa, Kasztanowa, Kolonia Renerowska, Kozielska, Leszczynowa, Raciborska, Wierzbowa ):

– KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” – WILK Roman Erwin 57 Rudy,

– KWW Gmina dla mieszkańców – RUTKOWSKI Rafał Maksymilian 24 Rudy,

 

*** Okręg 12, 647 wyborców ( Rudy: Borowa, Brzozowa, Cegielska, Łąkowa, Majowa, Rybnicka, Szybki ):

– KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” – LEPIARCZYK Adrian Sebastian 46 Rudy,

– KWW Gmina dla mieszkańców ZIELEŃ Adam Robert 47 Rudy,

 

*** Okręg 13, 622 wyborców ( Rudy: Dworcowa, Gliwicka, Krótka, Paproć, Parkowa, Podbiała, Polna, Rogera, Szkolna, Świętojańska ):

– KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” – WRONA Manfred Franciszek 58 Rudy,

– KWW Gmina dla mieszkańców – KANIA Andrzej Karol 46 Rudy,

 

*** Okręg 14, 360 wyborców ( Jankowice ):

– KWW Gmina dla mieszkańców – HANUSEK Gerard Jan 56 Jankowice,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – KUŚ Jan Piotr 55 Rudy,

 

*** Okręg 15, 514 wyborców ( Ruda Kozielska ):

– KWW Gmina dla mieszkańców – DRAZIK Ernest 66 Ruda Kozielska,

– KWW Nasza gmina wspólnym domem – MICKIEWICZ Barbara Katarzyna 37 Ruda Kozielska.

Redakcja