wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Napad na 16-latka w biały dzień w Rudach w MOW-ie.

Napad na 16-latka w biały dzień w Rudach w MOW-ie.

Jak donosi Policja, w dniu 25.09.2018 r.w Rudach doszło do próby kradzieży. W zdarzeniu 17-latek uderzył w twarz 16-latka i próbował ukraść mu saszetkę o wartości 80 zł. Do zdarzenia doszło na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. Sprawcy grozi kara 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 25 września na ulicy Dworcowej w Rudach.

– Jak ustalili kuźniańscy śledczy 17-letni mężczyzna używając przemocy poprzez uderzanie w twarz i groźby próbował dokonać kradzieży saszetki o wartości 80 złotych na szkodę 16-letniego pokrzywdzonego. Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pokrzywdzonego. W wyniku podjętego zgłoszenia kuźniańscy policjanci przystąpili do działania i po kilku minutach zatrzymali mężczyznę związanego z przestępstwem – mówi kom. Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

Zatrzymany to 17-letni wychowanek ośrodka, który trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał już zarzut, a prokurator wczoraj na wniosek kuźniańskich śledczych zastosował w stosunku do 17-latka dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi mu surowa kara – nawet do 12 lat pobytu w więzieniu.

INFO: KP Policji Racibórz

Redakcja