poniedziałek , 18 Styczeń 2021
Home » Aktualności » Witamy w kolejnym dniu zimowych ferii. Tyle tylko, że zimowe ferie są tylko z nazwy.

Witamy w kolejnym dniu zimowych ferii. Tyle tylko, że zimowe ferie są tylko z nazwy.

Witamy w kolejnym styczniowym dniu. Od samego rana mamy piękną słoneczną pogodę. W takiej scenerii dane jest nam przeżyć kolejny dzień tygodnia – środę. Mamy nadzieję, że minie on dla nas wszystkich w dobrych realiach. A tak w ogóle to mamy środek pierwszego tygodnia zimowych ferii. Niestety jest tak, że ferie są zimowe tylko w górach, na terenach nizinnych zimowe pozostają tylko z nazwy. Mamy jednak nadzieję, że każde dziecko i młodzież będą mieli okazję spędzić te ferie w prawdziwej śnieżnej i mroźnej scenerii.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 15 stycznia br. w 25 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 15 dniem roku, do jego końca pozostało więc 351 dni ( rok 2020 jest bowiem rokiem przestępnym ).

Przeżywamy 25 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +6oC, w tej chwili wynosi  około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC!!! Dzień z rana jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne lekko pójdzie w górę i wynosić będzie w granicach 750 – 749 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 7 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 73 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.01, zaś zmierzch około godz.: 16.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40 zajdzie natomiast o godz. 16.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i  31 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 29 minut i 25 sekund. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 6 godzin i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 50 minut,  40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 29 minut i 25 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hilary, Amadea, Krystiana, Nina, Otto, Rajner, Saba i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,To zawsze innym trafiają się szanse, które my umielibyśmy lepiej wykorzystać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny”.

Biorąc pod uwagę to co widać za oknem, można wysnuć wniosek, że dzisiejszy dzień możemy spędzić w znacznej mierze na dworze. Generalnie mamy piękny dzień i  świeci słońce. Możemy więc chwile dzisiejszego dnia spędzić na spacerze – oczywiście w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dobrze więc będzie jeżeli znajdziemy dzisiaj na tyle czasu, aby wyjść na dwór i zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza. I pobyć trochę na dworze. A może uda się wygospodarować trochę czasu, by pobyć za dnia na słońcu. Tego nam bowiem brakuje najbardziej. Trwa Karnawał, pamiętajmy więc, że nie powinniśmy się szczelnie zamykać w domowych pieleszach i ….. drzemać. Pamiętajmy, że ,,w domu ……. ludzie umierają”. Starajmy więc wyjść z domu, po to, aby się zabawić i rozerwać. Coraz więcej, organizowanych jest zabaw karnawałowych i potańcówek, korzystajmy więc z nich, wszakże to wszystko jest dla ludzi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja