środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » Co w pogodzie piszczy? Idzie zima???

Co w pogodzie piszczy? Idzie zima???

Mamy zaawansowaną jesień. Ale idzie zima – ta w kalendarzu z całą pewnością.  Miesiąc listopad dogorywa a przed nami rozpościera się grudzień – miesiąc z Adwentem i pięknymi świętami. Jak co roku, również teraz stawiamy sobie pytanie – jaka czeka nas w tym cudownym okresie pogoda? Wiemy wszakże, że ta może swoimi urokami upiększyć grudzień. Bywają również takie lata, że aura okres przedświąteczny i świąteczny oszpeca. Jak będzie więc w tym roku? Na tak postawione pytanie próbuje odpowiedzieć portal informacyjny https://www.pogodajutro.com/europe/poland/slaskie/rybnik?page=month&month=December#google_vignette

Chcesz poznać szczegóły tej prognozy poczytaj szczegółowy materiał.

INFO portalu: https://dziennikpolski24.pl/pogoda-dlugoterminowa-na-grudzien-2022-niskie-temperatury-i-opady-powyzej-normy-wieloletniej-czy-mozemy-liczyc-na-snieg-24112022/ar/c15-16983683

*** Po pierwszych nieśmiałych zapowiedziach meteorolodzy nie mają już wątpliwości w sprawie pogody.

  • Tegoroczny grudzień nie będzie należał do zimnych. Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Termometry będą wskazywać od około -3°C do 3°C.
  • Suma opadów atmosferycznych na południowo wschodnim obszarze kraju oraz na północy będzie się kształtować w zakresie normy wieloletniej, natomiast w pozostałej części – powyżej normy. Można spodziewać się najprawdopodobniej 3-8 dni deszczu.
  • Śniegu będzie niewiele. Pokrywa śnieżna najczęściej zalegać będzie górach i na obszarach podgórskich. Możliwe epizody z atakami zimy na nizinach.
  • Według meteorologów możliwe są także jednostkowe przypadki burz, zwłaszcza na północy kraju.

Jak więc widzimy – wielkiego ataku zimy nie będzie. Wysokich mrozów również. I to jest chyba najważniejsze.  A jeśli już spadnie śnieg, to nie będzie to śnieg trwały, lecz taki który po kilku godzinach po opadach stopi się i zniknie.

Taki scenariusz przewidują prognozy oparte dwóch różnych komputerowym modelach przewidywania pogody.  My jednak mamy nadzieję, że każdy kolejny dzień będzie bardziej uprawdopodobniał stawiane prognozy pogody. Ta bowiem jak zawsze lubi zaskakiwać i  to czasami bardzo i dynamicznie.

Redakcja