piątek , 3 Kwiecień 2020
Home » Aktualności » Witamy w kolejnym dniu walki z koronawirusem. Pozostańmy w domach – #zostanwdomu. Mamy środę.

Witamy w kolejnym dniu walki z koronawirusem. Pozostańmy w domach – #zostanwdomu. Mamy środę.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( środa poranek ) dla Polski wyglądają następująco: 927 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 12 osób!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Nocą mieliśmy kilkustopniowy mróz. Nadal trwa więc silne ochłodzenie. Poranek jest jednak pogodny i słoneczny, lecz bardzo zimny. Pierwsze symptomy ochłodzenia dało się odczuć już kilka dni temu. Na termometrach o poranku było – 5oC. Wygląda na to, że zima wcale nie chce byśmy o niej zapomnieli na dobre i od czasu do czasu będzie nas z lekka podszczypywać. Z taką sytuacją musimy się jednak liczyć nawet do połowy maja, kiedy to swoje panowanie zakończą 3 zimni ogrodnicy i chłodna Zośka. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie zaznamy ciepła i słońca. Tymczasem za sobą mamy w bardzo pogodny i słoneczny wtorek.

Dzisiaj od samego rana jest podobnie jak wczoraj – bardzo zimno, ale słonecznie. Możemy być pewni, że przed nami stoi bardzo pogodny dzionek. W ten sposób za sobą mamy już pierwsze wiosenne dni. Przezywamy pierwszy wiosenny tydzień. Pierwsze jego 3 dni są bardzo pogodne, jednak im bliżej kolejnego weekendu będzie się ocieplać a pogoda się wyklaruje.

W tym miejscu pamiętajmy o tym, że do świąt mamy nieco ponad 2 tygodnie. Nawet się nie spostrzeżemy a będziemy mieli Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień. Wszystko wskazuje na to, że od niepamiętnych czasów będzie to całkowicie inny Wielki Tydzień i całkowicie inne święta wielkanocne.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 25 marca br. – w 5 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 85 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 281 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 758 – 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 50 – 36%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.02, zaś zmierzch około godz.: 18.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.38 zajdzie natomiast o godz. 18.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 31 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 1 godzinę i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 25 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 51 minut i 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 28 minut i 53 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dyzma, Ireneusz, Łucja, Maria, Mariola i Wieńczysław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec zimny i słoneczny, plon zaręcza dostateczny”.

Za nami są już pierwsze dni tego roku. A dzisiaj mamy środę. Patrząc za poranne okno widzimy, że zapowiada się piękna pogoda. Pamiętajmy o tym, że za nami jest długi zimowy okres w trakcie którego nasze organizmy co nieco ucierpiały. Najwyższa więc pora, by nasze siły i samopoczucie rozpocząć regenerować. A jeśli tak, to gdzie to najlepiej zrobić? Oczywiście, że na dworze, w cieple i w słonecznych promieniach. Oby tylko ich było w dostatku. Pamiętajmy jednak i stosujmy wszystkie rygory wynikające z koronawirusa.

Wiele dobrego uczyni nam również nieco zdrowsze powietrze, które coraz bardziej jest już pozbawione różnej maści paskudztw wylatujących z kominów naszych kotłowni. Życzymy miłej środy i reszty pierwszego wiosennego tygodnia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja