środa , 17 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Od dzisiejszego dnia będzie coraz cieplej – ale tylko do niedzieli. Potem mocno się ochłodzi. Kwarantanna narodowa trwa – #zostanwdomu!

Od dzisiejszego dnia będzie coraz cieplej – ale tylko do niedzieli. Potem mocno się ochłodzi. Kwarantanna narodowa trwa – #zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( środa poranek ) dla Polski wyglądają następująco: 1085 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 15 osób!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Bywają różne dni – pogodne i niepogodne. W bieżących dniach przyszło nam przeżywać dni pogodne i słoneczne, ale nocą bardzo chłodne, za dnia chłodnawe. Pamiętajmy, że przezywamy pierwszy wiosenny tydzień bieżącego roku. Możemy powiedzieć, że w miarę udany. Podobna pogoda o tej z poniedziałku, wtorku i środy utrzyma się również w czwartek, tyle tylko, że dzisiaj ma być nieco cieplej niż w dniu wczorajszym. A  od jutra do niedzieli będzie bardzo ciepło.

To ważne, wszakże przed nami stoi wiele wiosennych prac i pierwsze przygotowania do nadchodzących świąt. Wszystko jednak w rygorze narodowej kwarantanny w walce z koronawirusem.

Coraz częściej więc nasz wzrok skierowany będzie w stronę przedświątecznych przygotowań. Tak na dobra sprawę, to względny spokój będziemy mieli jeszcze przez niespełna tydzień, a potem przeżywać będziemy Wielki Tydzień. Starajmy się we wszystkich naszych działaniach zachować właściwe proporcje pomiędzy praca a wypoczynkiem. I apelujemy o zdrowy rozsądek w imię naszego i naszych bliskich dobrego zdrowia a może nawet życia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 26 marca br. – w 6 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 86 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 280 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 6 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 62 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.00, zaś zmierzch około godz.: 18.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.35 zajdzie natomiast o godz. 18.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 34 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 26 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 1 godzinę i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 26 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 47 minut i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 32 minuty i 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emanuel, Emanuela, Feliks, Larysa, Manuel, Manuela, Nikifor i Teodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy twa ma rodzić rola, to wóź w marcu gnój na pola”.

Patrząc na nasze dzisiejsze przysłowie widzimy, że tak na dobą sprawę jeszcze w marcu rolnicy powinni ruszyć w pole. Ale póki co, czekamy na dłużej trwający ,,ciepły” oddech wiosny. Powoli ruszyła wegetacja roślin, widzimy to po pierwszych pąkach roślin, kwiatach i liściach. No i oczywiście po wzroście trawy. Również zwierzyna i ptaki robią swoje – dla nich wiosna trwa od dawna – jakakolwiek ona by nie była. Bo w tym świecie żyć trzeba. Tymczasem wielkiego ciepła, które jest podstawą wegetacji roślin jeszcze nie mamy. Podstawą wegetacji są wszakże ciepłe noce. W takiej scenerii i warunkach przychodzi nam przeżywać pierwszy wiosenny tydzień. I pamiętajmy: #zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcjakogucik