wtorek , 13 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Witamy u progu nowego tygodnia. W tych dniach ,,rządzą” zimni ogrodnicy.

Witamy u progu nowego tygodnia. W tych dniach ,,rządzą” zimni ogrodnicy.

Z wyrozumieniem podchodzimy do tych osób które w swoim życiu są przesądne i do 13-tki podchodzą z wielką rezerwą. A co dopiero mówić, kiedy  ów 13-ty wypada w piątek? Dobrze więc, że dzisiaj jest poniedziałek, możemy więc mówić ewentualnie o pojedynczym ,,nieszczęściu”?. Dla pozostałych osób dzisiejszy dzień powinien być czymś normalnym. Pomimo, że w dniu wczorajszym wspominaliśmy pierwszego zimnego ogrodnika – Pankracego, noc była stosunkowo ciepła ( +7oC ), ale cały dzień padał deszcz i było najogólniej mówiąc przygnębiająco. W tym roku Pankracy postanowił więc ,,ździebko” upomnieć się o swoje prawa.

Dzisiaj z kolei w kalendarzu rządzić będzie Jego współtowarzysz – Św. Serwacy. Jaką pogodę przyniesie ten święty? Chcąc krótko to ująć, należałoby powiedzieć – będziemy mieli dzionek zachmurzony, ale nie powinno padać. Jeśli, to tylko przelotnie. Od rana mamy więc pochmurny dzień. Tak więc nowy tydzień rozpoczynamy przy nie najlepszej pogodzie. Co będzie w kolejnych dniach zobaczymy w dniu jutrzejszym i w zimną Zośkę. Jak więc widzimy po prognozie, fenomen 3 zimnych ogrodników w tym roku póki co się sprawdza. Ciekawe jakie prawa rządzą naturą, że ona zazwyczaj potrafi potwierdzać ,,oklepaną” opinię o 3 zimnych?

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 13 maja br. – w 54 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 133 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 232 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 54 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.22, zaś zmierzch około godz.: 21.01.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.03 zajdzie natomiast o godz. 20.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 6 godzin i 30 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 2 minuty i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin,17 minut i  16 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Aron, Ciechosław, Gloria, Magda, Magdalena, Piotr, Robert i Serwacy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Majowe błoto, więcej niż złoto”.

Ach ten czas, umyka jak szalony. Zauważyli Państwo, toć to już niemal połówka maja za pasem. Wierzyć się nie chce. Lada moment będziemy odliczać ostatni miesiąc dzielący nas od letnich wakacji. Tak, tak, one się zbliżają ogromnymi stumilowymi krokami. Przyznają Państwo, że patrząc od tej strony na umykający czas – niezła to perspektywa. Tyle tylko, że wakacje jak szybko nadejdą, tak samo szybko miną. Niestety …. ! Póki co degustujmy się więc urokami tegorocznej wiosny, jakakolwiek by ona w dalszym ciągu nie była. Musimy jednak przyznać, że dotychczasowe wiosenne dni w tym roku są niemal bez zarzutu. Tak trzymać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   

Redakcja