piątek , 12 sierpień 2022
Home » Aktualności » Świętowania ciąg dalszy. Witamy w II dniu Świąt Bożego Narodzenia AD 2021.

Świętowania ciąg dalszy. Witamy w II dniu Świąt Bożego Narodzenia AD 2021.

Przeżywamy 26 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Mamy więc drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Niedziela jest również 5 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy prawdziwą zimą, taką ze śniegiem oraz dużym minusem na termometrze. Czyżby więc wraz z nadejściem zimy w kalendarzu nastała również ta prawdziwa? Oby.  W delikatnym wydaniu – zimowa pogoda jest wskazana! Meteorolodzy zapowiadali jednak w najbliższych dniach znaczące ochłodzenie ( do najbliższej środy ). W ślad za tym termometry nad ranem wskazywały nawet i 13oC!!!

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 minutę i 24 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 6 252!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 049 838  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 94 327 osób! Przybyło: 16 zmarłych!!! ( są to dane za sobotę).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale fakt jest taki, że święta ,,biegną” nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami jest jeszcze 1 dzień świętowania. Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Ale przed nami również dni między świąteczne. Dla wielu z nas kolejne dni – poniedziałek, wtorek, środa a może i czwartek będą dniami pracy, jest jednak znaczna grupa osób które te dni mają wolne od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2021 r. Czeka nas więc kolejny długi weekend – piątek, sobota, niedziela. W ten sposób nastanie Nowy Rok 2022!

To będzie więc ostatni długi weekend tego okresu roku ( 3 dni – piątek, sobota, niedziela ). Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy jeszcze kolejne święto – 6 styczeń 2022 r. święto Trzech Króli.

Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2021. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Przyznają Państwo, że ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż? No to życzymy smacznego i dużo zdrowia.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 26 grudnia br. – w 5 dniu kalendarzowej zimy i w II dniu Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 5 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -13oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -2oC, w tej chwili wynosi około -7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 55-77%, prawdopodobieństwo opadów 0%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 4 minuty i 53 sekundy. Noc będzie więc miała 15 godzin, 55 minut i 7 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 1 minutę i 24 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minut i 2 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

26 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut i 41 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę  i 24 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dionizy, Szczepan  oraz  Teodor, Wincencja, Wincenta, Wincentyna, Wrociwoj, Zenon, Zozym.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie”.

Nie możemy absolutnie narzekać na tegoroczna świąteczną pogodę. Mamy bowiem zimę w pełnej krasie. Tak jak to bywało kiedyś. Może jedynie śniegu za mało.

Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. I nic na to nie poradzimy. Ze względu na taką pogodę  nasze samopoczucie i nastrój idą w górę. Dobrze również, że w naszych umysłach ale i na ciele panuje wielka świąteczna radość. Bo pogoda zmienną jest.

Kończy nam się kolejny rok i oby było nam dane przeżywać kolejne lata w nie gorszej kondycji.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej niedzieli która jest II dniem Świąt Bożego Narodzenia.

Redakcja