środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Święta Wielkanocne są już za nami. A my dalej zmagamy się z koronawirusem. Pamiętajmy o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Święta Wielkanocne są już za nami. A my dalej zmagamy się z koronawirusem. Pamiętajmy o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny, w  poświąteczny wtorek. Niestety mimo okresu świątecznego, jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 7 049 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 251 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Sobota, niedziela były kolejnymi wiosennymi dniami, które wiosenne były pod każdym względem. Jednak poniedziałek był dniem już z goła innym – chłodniejszym i deszczowym.

Zwracamy uwagę, że za sprawą poniedziałkowego święta, robocza część bieżącego tygodnia liczy tylko 4 dzionki. Wtorek od rana jest zimny i dynamiczny, a na niebie pojawia się co rusz zachmurzenie i pada deszcz lub śnieg. Nie możemy więc spokojnie snuć plany na dzisiejszy dzień, zwłaszcza w zakresie przydomowych prac a potem przynależnego nam poświątecznego wypoczynku. A w nowym tygodniu pamiętajmy, że nie żyjemy po to by pracować, tylko pracujemy po to, by żyć. Bezwzględnie musimy zachować równowagę pomiędzy pracą a czasem na wypoczynek i rekreację. Oczywiście apelujemy również o dochowanie wszystkich rygorów związanych z koronawirusem.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny wtorek 14 kwietnia br. – w 25 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 105 dniem roku, do jego końca pozostało więc 261 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 25 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 62 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.18, zaś zmierzch około godz.: 20.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.54 zajdzie natomiast o godz. 18.39 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 45 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 15 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 43 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 3 godziny i 30 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 14 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 37 minut i 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 43 minuty i 4 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Berenika, Ernestyna, Izabela, Jadwiga, Julianna, Justyn, Lambert, Lamberta, Lawinia, Maksym, Maria, Trofim i Walerian. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Żyjemy tak, jakby jutra miało nie być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,A jak wiosna liście splata, puszczaj zimę, czekaj lata”.

Trudno dać temu wiarę, ale tegoroczna Wielkanoc jest już za nami, tylko na tym fakcie widzimy jak szybko mija czas. Patrząc do przodu nie da się nie zauważyć zbliżającego się długiego majowego weekendu. Będą to kolejne możliwości do dłuższego naszego wypoczynku. Wcześniej jednak, jak to wiosną bywa czeka nas ogrom domowych prac. Chcąc nie chcąc musimy się z nimi zmierzyć. I nie ma co odwlekać. No to – do roboty! Byle tylko pogoda pozwoliła nam na to, nie mówiąc już o obostrzeniach związanych z koronawirusem,

Jedno jest pewne, coraz mniej czasu mamy do majowego weekendu, musimy więc ostro szykować się do niego. Czas naszego wypoczynku może wydłużyć się do 3 dni.

Mamy nadzieję, że od dzisiaj trwająca od 25 dni wiosna będzie coraz bardziej klarowna – czyli pogodna i ciepła. Tak na dobrą sprawę możemy pokusić się o stwierdzenie, że póki co, wiosna nas nie zawodzi, ale ciepła żeśmy za dużo nie zaznali. Bywało wszakże gorzej. Z utęsknieniem czekamy na ustabilizowanie się pogody na znośnym ciepłym poziomie. Tego potrzebujemy my, ale również cała otaczająca nas przyroda. Dla niej ciepła wiosna to podstawa dobrej i terminowej wegetacji. W dalszym ciągu oczekujemy również na znaczące wiosenne opady deszczu.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego wtorku.

Redakcja