poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Szukacie Mnie – więc Ja przychodzę do Was. I przyszedł!”. Zmartwychwstały Jezus Chrystus nawiedził całą naszą Parafię! W Niedzielę Wielkanocną nastąpiło Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem u bram naszych domów!

,,Szukacie Mnie – więc Ja przychodzę do Was. I przyszedł!”. Zmartwychwstały Jezus Chrystus nawiedził całą naszą Parafię! W Niedzielę Wielkanocną nastąpiło Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem u bram naszych domów!

Zgodnie z zapowiedziami – w Niedzielę Wielkanocną w związku z ogłoszoną kwarantanną narodową oraz brakiem możliwości uczestniczenia wiernych w mszach świętych w rudzkim kościele parafialnym rudzki Przenajświętszy Sakrament w rękach księży naszej parafii nawiedził nas w miejscach naszego zamieszkania. Wspaniała to była inicjatywa wymagająca jednak sporego wysiłku organizacyjnego i osobistego księży naszej parafii. dzisiaj jednak możemy powiedzieć, że najświętszy Sakrament trafił pod nasze strzechy.  Na ustach wielu wiernych można było usłyszeć i wyczytać słowa – ,,Szukacie Mnie – więc Ja przychodzę do Was. I przyszedł!”. Wielkie Bóg zapłać za inicjatywę.

**** Tutaj prezentujemy  zdjęcia z tego wydarzenia zamieszczone na stronie parafialnej: https://rudy-parafia.pl/przejazd-z-najswietszym-sakramentem-ulicami-naszych-miejscowosci-w-niedziele-zmartwychwstania-

*** Zapowiedź wydarzenia:

W Niedzielę Wielkanocną pochylmy się nad tajemnicą zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów oraz do przyjęcia Komunii Świętej w sposób duchowy. W niedzielę wielkanocną od godziny 8.30 do godzin popołudniowych na terenie naszej parafii będzie przemierzał samochód, w którym przewożony będzie Najświętszy Sakrament. Na czas przejazdu podejdźmy do okien swoich domostw oraz otwórzmy nasze serca na moc Zmartwychwstałego Pana, który będzie nam błogosławił.

Przybliżony czas przejazdu w poszczególnych miejscowościach:

*** około godz.  8:30 – Rudy:

– Brantolka,

– Przerycie,

– Biały Dwór,

– ul. Krótka i Dworcowa,

– Podbiała I i II,

– ul. Rogera, Polna, Świętojańska, Brzozowa, Szybki, Cegielska, Borowa, Majowa, Łąkowa, Rybnicka i Raciborska,

– os. Lipowe,

– Kolonia Renerowska.

*** około godz. 10:45 – Jankowice

– ul. Raciborska, Wiejska, Polna, Wypoczynkowa, Szkolna, Leśna,

*** około godz. 11:30 – Rudy ul. Kozielska.

– ul. Raciborska, Ogrodowa, Słoneczna, Sportowa i Hutnicza, Raciborska, Boczna, Wildek, Górnicza, Hubertusa.

*** około godz. 12:30 – Rudy – Paproć.

– Rybnik – Stodoły: – ul. Rudzka, Lechicka, Stalowa, Cisowa, Buglowiec, Jaworowa, Szeroka, Szramka, Zwonowicka, Polan.

Podane godziny są przybliżone. Samochód z Najświętszym Sakramentem poprzedzać będzie dźwięk syreny wozu strażackiego.

Zapraszamy do uczestnictwa w nawiedzeniu w obrębie swoich domów, mieszkań i posesji.

Redakcja