sobota , 8 Sierpień 2020
Home » Aktualności » ,,Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny”. Witamy w

,,Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny”. Witamy w

kocotPrzeżywamy 14-ty dzień bieżącego roku a zarazem pierwszy tydzień zimowych ferii. Od samego rana na dworze mamy piękną ,,jesienną” pogodę. Dzień jest słoneczny, zdarzają się jednak większe podmuchy powietrza. Ten fakt nie oznacza jednak, że powietrze którym dzisiaj oddychamy jest w miarę czyste. Tyle tylko, że paskudztwa w powietrzu jest zdecydowanie mniej niż jeszcze kilka dni temu. Mamy więc szansę na to, by w miarę w dobrych warunkach zaliczyć popołudniowy i wieczorny spacer. Zachęcamy bardzo do takiej formy spędzenia w dniu dzisiejszym wolnego czasu. Tak dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 14 stycznia br. w 24 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 14 dniem roku, do jego końca pozostały więc 352 dni ( rok 2020 jest bowiem rokiem przestępnym ).

Przeżywamy 24 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +3oC, w tej chwili wynosi  około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC!!! Dzień z rana jest bardzo pogodny ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne lekko pójdzie w dół i wynosić będzie w granicach 749 – 748 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 16.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i  29 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 27 minut i 12 sekund. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 2 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 52 minuty,  53 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 27 minut i 12 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hilary, Amadea, Krystiana, Nina, Otto, Rajner, Saba i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,To zawsze innym trafiają się szanse, które my umielibyśmy lepiej wykorzystać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny”.

Biorąc pod uwagę to co widać za oknem, można wysnuć wniosek, że dzisiejszy dzień daje nam możliwość bycia na dworze. Dobrze więc będzie jeżeli znajdziemy dzisiaj na tyle czasu, aby wyjść na dwór i zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza. Tego nam bowiem brakuje najbardziej. Trwa Karnawał, pamiętajmy więc, że nie powinniśmy się szczelnie zamykać w domowych pieleszach i ….. drzemać. Pamiętajmy, że ,,w domu ……. ludzie umierają”. Starajmy więc wyjść z domu, po to, aby się zabawić i rozerwać. Coraz więcej, organizowanych jest zabaw karnawałowych i potańcówek, korzystajmy więc z nich, wszakże to wszystko jest dla ludzi. A ponad wszystko zawsze pozostaje nam uprawianie sportu lub prostej rekreacji. Zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja