piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Silne trzęsienie ziemi na Śląsku. Jego wstrząs odczuliśmy w sposób poważny nawet w Rudach.

Silne trzęsienie ziemi na Śląsku. Jego wstrząs odczuliśmy w sposób poważny nawet w Rudach.

Chwile niepokoju przeżyli dzisiaj wczesnym popołudniem mieszkańcy Górnego Śląska. Wszystko za sprawą tego, że zastrzęsła się ziemia. Siła wstrząsu była na tyle duża, że wstrząsy odczuliśmy nawet u nas Rudach ale również w Raciborzu i wielu innych miejscach na Śląsku.

Wstrząs nastąpił około godziny 14:35 na Górnym Śląsku. Wstrząs był odczuwalny przez mieszkańców większości miejscowości aglomeracji śląskiej. W pierwszych godzinach od zdarzenia brak jest jakichkolwiek zgłoszeń o ewentualnych szkodach lub poszkodowanych.

Rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej podał, że do tąpnięcia doszło w kopalni Budryk w Ornotowicach obok Knurowa.

– Na razie mogę powiedzieć, że to było silne zjawisko. Nie mam informacji jak bardzo. Na miejsce jedzie geofizyk, żeby ustalać okoliczności.

Według śledzącej informacje na temat trzęsień ziemi strony volcanodiscovery.com, wstrząs osiągnął magnitudę 3,8 st. Doszło do niego na głębokości 8 km. Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu potwierdza te informacje i podaje, że siła wstrząsu “przekroczyła 3,5 st.”.

*** INFO medialne

Redakcja