wtorek , 22 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » Statystyki rosną w zastraszającym tempie! Rośnie liczba osób zarażonych i zmarłych. #Zostanwdomu!

Statystyki rosną w zastraszającym tempie! Rośnie liczba osób zarażonych i zmarłych. #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 3149 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 59 osób!

piatek 2W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Za nami wręcz cudowny dzień ( czwartek ). Cudowny, bo wspominaliśmy 15 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Poza tym – pogoda również była poprawna. Taka pogoda od razu skutkowała tym, że zapełniły się nasze podwórka, ogródki, ogrody oraz wszystkie miejsca spacerowe – oczywiście z pełnym zachowaniem rygorów kwarantanny. Od razu też poprawiło się nasze samopoczucie. Korzystając z tego faktu, wielu z nas większość popołudnia i wieczoru spędziło na dworze. Jednym słowem kolejny miły wiosenny dzionek jest za nami. Tyle tylko, że nad nami wszystkimi wisi niepokorny duch koronawirusa.

Tak jak wspomnieliśmy wczorajszy wieczór był dla wielu z nas szczególny. Bowiem wieczorem o 21.37 minęło 15 lat od śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że tego wieczoru każdy z nas przywołał w myślach osobę Papieża, jak również tamte wzruszające chwile z 2 kwietnia 2005 r. Dzisiaj Jan Paweł II jest już Świętym. Miłego piątku życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 3 kwietnia br. – w 14 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 94 dniem roku, do jego końca pozostały więc 272 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 61 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.42, zaś zmierzch około godz.: 19.54.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.17 zajdzie natomiast o godz. 18.22 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 55 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 3 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 kwiecień jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 17 minut i 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 2 minuty i 31 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Jakub, Jakubina, Pankracy, Renata, Ryszard i Sykstus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w kwietniu pszczoły latają, to długie chłody się zapowiadają”.

Trudno dać wiarę temu, że tegoroczna Wielkanoc przypada już w końcówce przyszłego tygodnia ( 12/13 kwietnia ) czyli są już niemal na wyciągniecie ręki. Za nieco ponad 2 dni ,,wejdziemy” bowiem w Wielki Tydzień.  Tylko na tym fakcie widzimy jak szybko mija czas. Patrząc w kalendarzu jeszcze mocniej do przodu, nie da się nie zauważyć 3 pełnych tygodni kwietnia i kilku dni, a potem arcydługiego majowego weekendu. Będą to kolejne możliwości do dłuższego naszego wypoczynku. Wcześniej jednak jak to wiosną bywa czeka nas ogrom domowych prac. Chcąc nie chcąc musimy się z nimi zmierzyć. I nie ma co odwlekać. No to – do roboty!

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja