piątek , 12 sierpień 2022
Home » Aktualności » Przeżywamy słoneczną niedzielę. Przed nami pogodny tydzień.

Przeżywamy słoneczną niedzielę. Przed nami pogodny tydzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 8 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 24 785!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 546 425  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 7 872 osoby! Przybyło: 236 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Przeżywamy kolejną jesienną niedzielę. Za oknem mamy przepiękny słoneczny dzionek. Za nami jest jednak bardzo chłodna noc, przy gruncie temperatura spadła nawet poniżej zera. A przed nami stoi kolejny tydzień, taki ze świętem w samym jego środku. Świąteczny dzień związany jest ze Świętem Niepodległości. W tym roku Dzień Niepodległości przypada w środę. Generalna nasza uwaga brzmi więc następująco – rozpoczynamy całkiem przyjemny tydzień, z 4 roboczymi dniami i jednym dniem świątecznym.  Meteorolodzy zapowiadają na najbliższy tydzień pogodę podobną do tej z dzisiejszego dnia.

Jesień w tym roku nie pokazała jeszcze na dobre swojego prawdziwego oblicza, ale przypominamy wszystkim kierowcom, że najwyższa już pora na wymianę ogumienia w naszych samochodach z letniego na zimowe. Po co czekać do momentu kiedy zima zaatakuje na dobre. Wszystkim naszym czytelnikom przypominamy również, że na dzisiaj przypada dzień zdrowego śniadania.  Za sprawą tej okoliczności życzymy wszystkim naszym czytelnikom właśnie zdrowego śniadania – tego dzisiejszego, ale również wszystkich kolejnych. Jeżeli jednocześnie uda się zadbać o to, by śniadanie było smaczne, to palce lizać!

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 8 listopada br. – w 47 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 313 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 53 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 47 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około – 0,5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 67 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.14, zaś zmierzch około godz.: 16.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.49 zajdzie natomiast o godz. 16.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 2 minuty i 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 17 minut  i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adrian, Wiktoryn, Godfryd, Wiktoria, Seweryn, Marcin, Klaudiusz i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zamiast kochać swoich wrogów, traktuj trochę lepiej swoich przyjaciół”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Powiedz każdemu, co chcesz zrobić, a znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci to zrobić”.

Dzień zdrowego śniadania powinien zwrócić nam szczególną uwagę na fakt konieczności spożywania śniadania. Według niektórych osób, ten posiłek jest najważniejszym, bowiem daje nam energię na cały dzień. Nie zapominajmy również o drugim śniadaniu. Dobrze byłoby aby i jedno i drugie było zdrowe. Powinno zatem zawierać potrawy lekkie, soki, owoce i warzywa. No i obowiązkowo na czczo szklanka wody niegazowanej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej niedzieli.

Redakcja