wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Sobota powitała nas słoneczną pogodą. Pogoda ma być do końca przyszłego tygodnia.

Sobota powitała nas słoneczną pogodą. Pogoda ma być do końca przyszłego tygodnia.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy siódmy dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 27 875!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 521 640  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 7 636 osoby! Przybyło: 348 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Czas biegnie bezlitośnie szybko. Jeszcze nie tak dawno degustowaliśmy się świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, a dzisiaj przezywamy już kolejny weekend. Tymczasem mamy sobotę, która od samego rana jest w miarę pogodna. Miejmy więc nadzieję, że przed nami stoi pozytywny dzień. Nieuchronnie jednak zmierzamy w stronę zimy. Póki co, nadal trwa jesień i szybko mijają nam kolejne dni listopada. Za 3 dni minie już pierwsza dekada tego miesiąca a my szybkimi krokami będziemy się zbliżać do grudnia. A jak miesiąc grudzień, to wiemy co za tym faktem stoi. A stoi wielkie wyzwanie, mianowicie przygotowanie do świąt i świętowanie oraz witanie nowego roku. Wcześniej natomiast, bo jeszcze w październiku rozpoczniemy najpiękniejszy okres roku – okres wielkiego oczekiwania – Adwent. Super czas przed nami. Nieprawdaż? Tyle tylko, że wszystko wskazuje na to, ze okres ten będziemy spędzać w obecności parszywego koronawirusa Covid-19.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 7 listopada br. – w 46 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 312 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 54 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 46 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 757 – 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.12, zaś zmierzch około godz.: 16.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.47 zajdzie natomiast o godz. 16.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 21 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

7 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 59 minut i 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 21 minut  i 0 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Achilles, Karyna, Melchior, Antoni, Florentyn, Engelbert, Ingarda, Florencjusz i Florenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości dobrze jest dawać, gdy się jest proszonym, ale lepiej jest dawać bez usłyszenia prośby, domyślając się potrzeby”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kogo Bóg chce pokarać, rozum mu odbiera”.

Od samego rana mamy pogodny, słoneczny dzień. Mamy sobotę, a przed nami staje krótki jesienny dzień. Pamiętajmy o tym fakcie. W zamian mamy długie wieczory i noce co daje nam większe możliwości odpoczynku i snu niż było to jeszcze do niedawna.

Warto również dłuższą chwilę dzisiejszego dnia lub wieczoru przeznaczyć na czynny wypoczynek i rekreację. Byle z dala od wszechobecnego smogu. Przyjemnego dnia życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja