wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Bieżący roboczy tydzień będzie krótki. Witamy w poniedziałkowy poranek.

Bieżący roboczy tydzień będzie krótki. Witamy w poniedziałkowy poranek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 8 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 21 713!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 568 138  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 8 045 osoby! Przybyło: 173 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Gdyby ktoś kazał nam wymienić najbardziej ulubiony dzień tygodnia, zapewne wysoko w tym rankingu znajdowałyby się piątek, sobota i niedziela. Z wielu względów – jest tak z tego względu że otwierają weekend, lub są kolejnym jego dniem i dają nam perspektywę  odpoczynku. Gorzej natomiast bywa z poniedziałkiem, stąd też z wielu ust można usłyszeć – ,,jak ja nie lubię poniedziałku”. Wydaje się więc, że taki punkt widzenia zdaje się być logiczny. Cóż jednak począć, poszczególne dni zmieniają się w koło, a my powinniśmy polubić wszystkie, wszakże to one tworzą całe nasze życie. Wniosek więc może być tylko jeden – każdy kolejny dzień powinniśmy przyjmować z wdzięcznością i starać się by przeżyć go najlepiej jak tylko się da. Z wielką radością witamy więc w poniedziałek i kolejny jesienny dzień. Przypominamy wszystkim, że bieżący tydzień będzie miał 4 ,,czarne” dni, a więc mniej niż mamy to w ,,normalnym” tygodniu. A wszystko za sprawa środowego święta. Piękna sprawa.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 9 listopada br. – w 48 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 314 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 52 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 48 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około – 1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86-  67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.15, zaś zmierzch około godz.: 16.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.51 zajdzie natomiast o godz. 16.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 14 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

9 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 5 minut i 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 14 minut  i 42 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Genowefa, Teodor, Bogodar, Teodora, Ursyn i Nestor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ludzie mogą robić co chcą, zazwyczaj kogoś naśladują”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima”.

Przed nami niezła perspektywa – 4 dniowy tydzień pracy. Przyznają Państwo, że niezła to perspektywa. Powoli jest już za nami pierwsza dekada listopada. W związku z powyższym możemy ( albo powinniśmy ) już troszeczkę pomyśleć o Andrzejkach, Mikołaju, Barbórce, a nawet świętach i Sylwestrze. Lepiej pewne działania podejmować na tyle wcześniej, by potem nie trzeba było się denerwować i działać w pośpiechu. Powinniśmy tak czynić zwłaszcza w aspekcie nieobliczalnego koronawirusa. Zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego poniedziałku.

Redakcja