wtorek , 16 sierpień 2022
Home » Aktualności » Przed nami staje III Niedziela Adwentu Ad 2021.

Przed nami staje III Niedziela Adwentu Ad 2021.

Przeżywamy 12 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Dzisiejszy dzień jest 15 dniem tegorocznego Adwentu. Za oknem mamy lekką zimę, taką ze śniegiem, dzisiejszej nocy dosyć mocno przymroziło, temperatura obecnie jest na poziomie -3oC.  Meteorolodzy zapowiadają bardziej znaczące ochłodzenie, co widać za porannym oknem. Coraz bliżej również w kalendarzu mamy zimę. W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 19 452!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 3 828 428  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 88 479 osób! Przybyło: 65 zmarłych!!! ( są to dane za sobotę ).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2021 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 11 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej kalendarzowej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze do prawdziwe zimowych dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak zimowe. Minionej nocy mieliśmy znaczny mróz. I tak będzie do samego nadejścia zimy w kalendarzu i świąt. Czy taka prognoza zwiastuje, że Wigilia i Święta mogą być w śniegu i mrozie? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to prawdopodobne. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas  ucieszy a wielu najzwyczajniej zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 11 dni w tym 9 roboczych.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i oczywista – przecież dopiero co przeżywaliśmy ostatni weekend a tutaj przeżywamy już czwartek. Również szybkimi krokami zaczął biec miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 12 grudnia br. – w 81 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 346 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 19 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 81 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 0 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 84%, prawdopodobieństwo opadów 0%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.57, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36 zajdzie natomiast o godz. 15.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 7 minut i 20 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 52 minuty i 40 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 3 minuty i 51 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 46 minut  20 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

12 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 16 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty  i 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Aleksander, Dagmara  oraz  Amonaria, Bartosz, Dionizja, Edburga, Epimach, Franciszka, Gościwit, Justyn, Konrad, Konrada, Konstancjusz, Liberata, Maksanty, Maksencjusz, Merkuria, Paramon, Przybysława, Spirydion, Suliwuj, Synezjusz.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”.

*** Przed nami kolejny chłodny dzień. Każdego kolejnego dnia ma być podobnie. W takiej scenerii przeżywamy pierwszy dzień III tygodnia Adwentu. Święta są coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach – materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

***  Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej niedzieli.

Redakcja