sobota , 23 wrzesień 2023
Home » Aktualności » Przed nami staje III Niedziela Adwentu AD 2022.

Przed nami staje III Niedziela Adwentu AD 2022.

Przeżywamy 11 dzień miesiąca grudzień 2022 r. Dzisiejszy dzień jest 15 dniem tegorocznego Adwentu. Za oknem mamy lekką zimę, taką ze śniegiem, dzisiejszej nocy nawet przymroziło, temperatura obecnie jest na poziomie -1oC.  Meteorolodzy zapowiadają bardziej znaczące ochłodzenie, co widać za porannym oknem. Coraz bliżej również w kalendarzu mamy zimę. W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 11.12.2022 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 12 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej kalendarzowej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze do prawdziwe zimowych dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak zimowe. I to podobnie ekstremalnie. Mówi się nawet o zimie 100-lecia!! Minionej nocy mieliśmy nieznaczny mróz. Do samego nadejścia zimy w kalendarzu i świąt ma być jednak znacząco chłodniej. Czy taka prognoza zwiastuje, że Wigilia i Święta mogą być w śniegu i mrozie? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to wielce prawdopodobne. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas  ucieszy a wielu najzwyczajniej zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 13 dni w tym 10 roboczych.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i oczywista – przecież dopiero co przeżywaliśmy ostatni weekend a tutaj przeżywamy już czwartek. Również szybkimi krokami zaczął biec miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2022 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2023 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 11 grudnia br. – w 80 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 20 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 80 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 736 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 89%, prawdopodobieństwo opadów 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.56, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 8 minut i 12 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 51 minut i 48 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 5 minut i 0 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 46 minut  20 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Artur, Damazy, Daniel, Gościwit, Hieronim, Maria, Poncjan, Sabin, Stefan, Waldemar, Walenty, Walentyn, Wilburga i Wojmir.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”.

*** Przed nami kolejny chłodny dzień. Każdego kolejnego dnia ma być podobnie i chłodniej. W takiej scenerii przeżywamy pierwszy dzień III tygodnia Adwentu. Święta są coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach – materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

***  Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej niedzieli.

Redakcja