piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Ogłoszenia parafialne Parafii Rudy na bieżący tydzień.

Ogłoszenia parafialne Parafii Rudy na bieżący tydzień.

rudy_kosciolPoniżej przedstawiamy ogłoszenia duszpasterskie parafii Rudy na okres 13 tygodnia roku – 23.03.2020 r. – 29.03.2020 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE.
 2. Od poniedziałku w kaplicy MB Pokornej przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. W taki sposób można indywidualnie trwać na modlitwie eucharystycznej oddając cześć Jezusowi Chrystusowi.

Wszystkie intencje Mszy świętej będą odprawiane w wyznaczonych godzinach w kaplicy w Opactwie lub Kaplicy MB Pokornej. (Msze święte będą sprawowane bez ludu – sine populo).

 1. Na czas trwania epidemii koronawirusa każdego dnia w ciągu tygodnia o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa Anioł Pański oraz Msza św. do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem MB Pokornej w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
 2. O godz. 20.30 w swoich domach, zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji ustąpienia epidemii. Zewnętrznym znakiem jedności niech będzie zapalona gromnica, wystawiona w oknie.
 3. Zachęcamy do życia w stanie łaski uświęcającej i przyjmowanie Komunii Św. w sposób duchowy poprzez wzbudzenie głębokiego pragnienia złączenia się z Jezusem Eucharystycznym.
 4. Okazja do sakramentu pokuty o godz. 6.45, 11.30 oraz 17.00 (pół godziny).
 5. Odwiedziny chorych w zagrożeniu życia o każdej porze.
 6. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 28 rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia.

Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Na stoliku, przy kaplicy Matki Bożej zostaną wyłożone deklaracje (deklaracje można składać w skarbonie przy kaplicy).

 1. Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych zostanie odprawiona przez księży indywidualnie w piątek.
 2. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic nie odbędzie się.
 3. Pielgrzymka Róż Różańcowych szlakiem Cystersów nie odbędzie się.
 4. Droga Krzyżowa ulicami Rud oraz Ekstremalna Droga Krzyżowa zostały odwołane.
 5. Zachęcamy do wysłuchania katechez przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych: https://www.youtube.com/channel/UCFoyMCxdgQnZkGI7-eNXL9Q

Redakcja