poniedziałek , 11 grudzień 2023
Home » Aktualności » Ogłoszenia Parafialne na najbliższy tydzień. Tutaj znajdziesz internetowy adres transmitowanych mszy św. i innych uroczystości z terenu Diecezji Gliwickiej.

Ogłoszenia Parafialne na najbliższy tydzień. Tutaj znajdziesz internetowy adres transmitowanych mszy św. i innych uroczystości z terenu Diecezji Gliwickiej.

Kościół i jego struktury funkcjonują w obecnym okresie w stanie ,,poluzowanych” rygorów związanych z zagrożeniem koronawirusa. Taka sytuacja wymaga od wszystkich wiernych i osób funkcyjnych w naszym kościele wiele wyrozumiałości i cierpliwości ale nade wszystko zrozumienia potrzeby chwili. Mamy nadzieję, że wszyscy wierni dostosują się do postawionych przez Państwo Polskie rygorów. Wszakże idzie o zachowanie wszelkiego naszego bezpieczeństwa. Miejmy wiec nadzieję, że już niedługo nadejdzie okres w którym zagrożenie koronawirusem będzie już tylko historią i gorzkim wspomnieniem. Dziękujemy więc wszystkim którzy bezproblemowo przestrzegają obostrzeń związanych z możliwością zarażenia się. Idzie przecież o nasze wspólne parafialne dobro.  Poniżej przedstawiamy szczegółowe ogłoszenia duszpasterskie dotyczące życia w naszej parafii. Przedstawiamy również szczegółowo wszystkie intencje mszy św. w najbliższym tygodniu.

Przedstawiamy również wykaz internetowych adresów odbywających się mszy św. i innych obrzędów religijnych z terenu całej naszej diecezji. Zachęcamy do korzystania z tych bezpośrednich transmisji i włączmy się do możliwej wspólnej modlitwy.

*** Ogłoszenia Parafialne:

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna tydzień biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
 2. W poniedziałek nie odbędzie się tradycyjne czuwanie modlitewne ku czci św. Jana Pawła II w Rybniku – Stodołach.
 3. W środę o godzinie 17.00 nowenna do MB Pokornej. (Prosimy zajmować miejsca poza kaplicą maryjną).
 4. W piątek o godz. 19.00 Msza Św. młodzieżowa.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
 6. W piątek 1 maja Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Od piątku (1 maja) rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą sprawowane w tygodniu o godzinie 17.00, w soboty o 16.30, natomiast w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku nabożeństwa wyjątkowo ze względu na epidemię nie będą sprawowane w kaplicach poszczególnych miejscowości naszej parafii. Prosimy o odprawianie nabożeństw indywidualnie w domu.
 8. W tym roku uroczystość NMP Królowej Polski przypadająca w przyszłą niedzielę (3 maja) zostaje przeniesiona na sobotę (2 maja).
 9. W tym miesiącu nie odbędą się odwiedziny chorych. Odwiedziny chorych w zagrożeniu życia o każdej porze.
 10. W przyszłą niedzielę tzw. Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 11. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 10.30 w intencji OSP Rudy, Jankowice, Ruda Kozielska i Rybnik – Stodoły.
 12. W związku z rozporządzeniem ministra przypominamy o możliwości bezpośredniego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Prosimy aby w czasie Mszy i nabożeństw osoby przebywające w kościele, miały założone na twarzy i nosie maseczki ochronne.

W naszym kościele może przebywać maksymalnie 57 osób. Prosimy, aby pierwszeństwo miały osoby zamawiające intencję Mszy św.

Komunia Święta będzie udzielana na rękę z zachowaniem szczególnej ostrożności. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości w czasie przystępowania do komunii ( 3 m ). Na końcu będzie udzielana Komunia Święta dla osób, które chcą przyjąć Ciało Pańskie do ust.

 1. W niedzielę będzie możliwość uczestnictwa w Mszy Św. na zewnątrz. Przy krzyżu misyjnym będzie ustawiony głośnik. W tym miejscu będzie również udzielana Komunia Św.
 2. Podczas niedzielnej Mszy, z tyłu kościoła i przy krzyżu misyjnym na zewnątrz będą wystawione skarbony, w których można złożyć tradycyjną kolektę. Najbliższe kolekty będą przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zarówno parafia jak i Stare Opactwo pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne.

 1. Na czas trwania epidemii koronawirusa każdego dnia w ciągu tygodnia o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem MB Pokornej w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego, o ustanie szerzącej się epidemii oraz o zdrowie i bezpieczeństwo dla wszystkich parafian i pielgrzymów.
 2. O godz. 20.30 w swoich domach, zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji ustąpienia epidemii.
 3. W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. ( Przedsionek kościoła – przy sarkofagu ).
 4. W czasie trwania epidemii koronawirusa kancelaria parafialna jest nieczynna. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej (e-maila).
 5. W kościele prosimy zajmować miejsca oznaczone białą kartką z napisem „Wolne miejsce”. Po przekroczeniu limitu, pozostałych wiernych będziemy prosili o pozostanie przed kościołem. Prosimy o wyrozumiałość.
 6. Cmentarz parafialny jest otwarty. Przebywających na nim obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.
 7. Informujemy, że ze względu na epidemię 4 maja nie odbędzie się tradycyjny odpust ku czci św. Floriana w Rybniku – Stodołach.
 8. Aby jak największa liczba wiernych mogła uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, to będą sprawowane dodatkowe Msze:

*** Sobota: godz. 17.00 i 18.00

*** Niedziela: godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.00, 17.30, 19.00.

Podejmując decyzję o uczestnictwie we Mszy Świętej pamiętajmy, że trwa epidemia i może nieść to zagrożenie, szczególnie dla osób starszych i chorujących. Biskup Gliwicki podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Prosimy o roztropne podejmowanie decyzji.

*** Intencje mszalne na najbliższy tydzień: https://rudy-parafia.pl/intencje-mszalne

*** Inicjatywy online realizowane na terenie Diecezji Gliwickiej: https://pobierz.kuria.gliwice.pl/wojciech/Inicjatywy_online_Diecezja_Gliwicka_2020.pdf

Redakcja