poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » W kościele funkcjonujemy w stanie ,,poluzowanych” rygorów związanych z koronawirusem. TUTAJ – znajdziesz wszelkie szczegóły!

W kościele funkcjonujemy w stanie ,,poluzowanych” rygorów związanych z koronawirusem. TUTAJ – znajdziesz wszelkie szczegóły!

Od  20 kwietnia br. – ( od minionego poniedziałku ) weszło w życie nowe rozporządzenie premiera w zakresie bezpieczeństwa związanego z koronawirusem. I tak, od poniedziałku w naszym życiu społeczno-religijno-zawodowym pojawiły się kolejne zmiany – tym razem ,,luzujące” dotychczasowe obostrzenia. Zmiany dotyczą między innymi celebracji Mszy świętej i uczestnictwa w niej wiernych. Jak nowe przepisy zmieniły życie wiernych w Parafii Rudy – w naszym kościele oraz na cmentarzu w zakresie uczestnictwa w nich – czytaj poniżej.

*** W związku z tym rozporządzeniem informujemy, że jest możliwość bezpośredniego uczestnictwa we Mszy Świętej,

*** Prosimy aby w czasie Mszy osoby przebywające w kościele, miały założone na twarzy i nosie maseczki ochronne,

*** W kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15m2 ( w naszej świątyni maksymalnie może więc przebywać 57 osób jednocześnie ). Prosimy aby pierwszeństwo miały osoby zamawiające intencję Mszy św.

*** Komunia Święta będzie udzielana na rękę z zachowaniem szczególnej ostrożności. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości w czasie przystępowania do komunii.

*** Cmentarz parafialny jest otwarty. Przebywających na nim obowiązuje noszenie maseczek ochronnych,

*** W trosce o to by jak największa liczba wiernych mogła uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, będą sprawowane dodatkowe Msze św. wg planu:

– Sobota: godz. 17.00 i godz. 18.00,

– Niedziela: w godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.00, 17.30, 19.00.

*** Podejmując decyzję o uczestnictwie we Mszy Świętej pamiętajmy, że trwa epidemia i może nieść to zagrożenie, szczególnie dla osób starszych i chorujących. Biskup Gliwicki podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Prosimy o roztropne podejmowanie decyzji,

*** Zarówno parafia jak i Stare Opactwo pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne,

*** Odwiedziny chorych w zagrożeniu życia są możliwe o każdej porze,

*** Na czas trwania epidemii koronawirusa każdego dnia w ciągu tygodnia o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem MB Pokornej w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego, o ustanie szerzącej się epidemii oraz o zdrowie i bezpieczeństwo dla wszystkich parafian,

*** Zachęcamy do duchowej łączności oraz do uczestnictwa w Eucharystii i nabożeństwach poprzez środki masowego przekazu,

*** O godz. 20.30 w swoich domach, zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji ustąpienia epidemii,

*** Zachęcamy do życia w stanie łaski uświecającej i przyjmowanie Komunii Św. w sposób duchowy poprzez wzbudzenie głębokiego pragnienia złączenia się z Jezusem Eucharystycznym.

*** W czasie trwania epidemii koronawirusa kancelaria parafialna jest nieczynna. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej (e-maila).

Proboszcz Parafii Rudy

Ks. Sebastian Śliwiński

Redakcja