poniedziałek , 18 Styczeń 2021
Home » Aktualności » Jaki był 2019 r. dla rudzkiego klubu LKS ,,BUK” Rudy?

Jaki był 2019 r. dla rudzkiego klubu LKS ,,BUK” Rudy?

lks_bukWzloty i upadki, duże zmiany, inwestycje, zwycięstwa i porażki – jak wyglądał miniony rok? Zapraszamy do pierwszej części posumowania roku 2019 klubu LKS ,,BUK” Rudy.

Wiele się działo w naszym klubie już od samego początku stycznia. Jak co roku w klubowej kawiarence odbyło się spotkanie podsumowujące rok poprzedni.

W styczniu także przeprowadzone zostały remonty pomieszczeń klubowych i tak odmalowane oraz wyposażone w nowe meble i wystrój zostały pokój sędziowski, kantorek oraz hol klubowy.

Dzięki pomocy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach oraz OSP RUDY wykonana i powieszona została wspaniała gablota na puchary.

Od końca roku 2018 zarząd klubu pracował nad przywróceniem współpracy z naszymi przyjaciółmi z Bolatic czego efektem był kilkudniowy obóz w lutym pierwszej drużyny właśnie w zaprzyjaźnionej miejscowości oraz sparing z drużyną FK Bolatice. W sierpniu zaś na zakończenie przygotowań do sezonu 2019/20 rudzki klub zaprosił naszych przyjaciół na sparing i mały poczęstunek na swój stadion. Przedstawiciele drużyny z Bolatic przyjechali do nas także na festyn majowy.

Także w roku uprzednim zarząd postanowił kontynuować małą innowację związaną z Kartą Kibica, która po raz kolejny okazała się bardzo dobrym ruchem, a wiele rudzkich kibiców było zadowolonych, że stali się szczęśliwymi posiadaczami takiej karty.

W rundzie wiosennej do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn rudzkiego BUK-u:

– Seniorzy klasa “A” Racibórz,

– Juniorzy Starsi “A1”,

– Trampkarze Starsi “C1”,

– Orliki “E1” oraz swoje turnieje zaczęły rozgrywać rudzkie Żaki.

Bardzo miłym akcentem podczas meczów rudzkiego klubu jaki został wprowadzony było wyprowadzenie na zieloną murawę zawodników najmłodszych reprezentantów naszego klubu. Podczas ubiegłego roku odbyło się to kilka razy za co bardzo dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i dostarczenie swoich pociech na rudzki stadion.

Podczas gdy rozgrywki toczyły się w swoim tempie, rudzcy zarządcy postanowili, że jako klub wezmą udział w kilku programach, inicjatywach społecznych.

Program “Klub” organizowany przez Ministerstwo Sportu niestety “nie wypalił” ze względu na jeden błąd formalny, który został popełniony podczas składania wniosku. Jako, że startowaliśmy w nim po raz pierwszy uznajemy to jako zapłatę “frycowego” i liczymy, że w nowym roku będzie już złożony odpowiednio dobry wniosek, a rudzki klub pochwali się pozytywnym rozstrzygnięciem.

*** Zanim przedstawimy kolejne programy w klubowych podsumowaniach pojawił się miesiąc maj, a co za tym idzie należy przypomnieć o zorganizowanym przez nasz klub “Majowym Festynie Rodzinnym”, który wypadł bardzo dobrze. Dzięki pracy Zarządu, zawodników i kibiców oraz wysokiej frekwencji na festynie po raz kolejny, wspólnie można było wesprzeć naszego zawodnika Kewina Kaczmarek w swojej walce z ciężką chorobą. W tym miejscu dziękujemy wielkiemu grono sponsorów i “dobrych dusz”, które wsparły naszą inicjatywę.

*** Kolejnym programem, w którym brał udział klub było “Podwórko Talentów” czyli konkurs organizowany przez firmę “Nivea”. W współpracy z różnymi instytucjami i firmą Co Za Studio został nakręcony film promocyjny dla naszej miejscowości. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!!!

*** Gdy rozgrywki rundy rewanżowej powoli zmierzały ku końcowi, zarząd klubu ogłosił, że klub został laureatem konkursu “Ty decydujesz, my pomagamy” firmy Tesco i fundacji “Stocznia”. Przez pewien okres czasu Państwo mogli za zakupy w sklepach oddawać głos na ten projekt. Ostatecznie klub zajął 3 miejsce w konkursie.

*** W trakcie trwania rundy rewanżowej rudzki klub wystosował kilka pism do Pana Burmistrza Gminy Kuźnia Raciborska z prośbą o zakup bramek przenośnych o wymiarach 5 x 2 m aby rozgrywki naszych najmłodszych zespołów było można rozgrywać na rudzkim stadionie oraz przygotował pismo i kosztorys w sprawie remontu schodów wejściowych przy klubowym budynku. Obydwa pisma spotkały się z aprobatą Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej i tak już na początku maja nowe bramki pojawiły się na naszym stadionie. Z kolei w lipcu został przeprowadzony gruntowny remont schodów, który został w 100 % sfinansowany przez Gminę za co serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

*** W trakcie przerwy letniej zarząd klubu zainwestował w nowe siatki na bramki płyty głównej, a także wymieniona została przy pomocy OSP RUDY siatka na piłkochwycie za bramką.

Miesiąc lipiec i sierpień był bardzo szczególny w tym roku, ponieważ zarząd klubu postanowił “powołać do życia” drużynę rezerw rudzkiego “BUK-u”. Rozmowy na ten temat były bardzo trudne, ponieważ zdania na ten temat były bardzo podzielone. Ostatecznie drużyna powstała, a trenerem rezerw został Michał Wilk, do rudzkiego klubu wróciło sporo zawodników, którzy kiedyś reprezentowali nasze barwy, pojawiła się też szansa gry dla młodzieży, która w tym roku kończyła wiek juniora.

Razem z tą zmianą wprowadzone zostało także kilka innych zmian. I tak z drużyny Juniorów Starszy prowadzonej przez Michała Żyłę (dziękujemy za wspaniałą robotę) i Trampkarzy Starszych utworzono bardzo mocną grupę Juniorów Młodszych, której przewodzić miał trener trampkarzy – Szymon Oczko wraz z pomocą swojego brata Patryka, automatycznie ze względu na rocznik także została utworzona grupa Młodzika Młodszego.

Tak więc w sezonie 2019/2020 rudzki klub reprezentowało aż 7 zespołów:

– Seniorzy – klasa “A” Racibórz

– Seniorzy – klasa “C” Racibórz

– Juniorzy Młodsi “B1”

– Młodziki Młodsze “D2”

– Orliki “E1”

– oraz swoje turnieje rozgrywały 2 drużyny Żaków.

Dzięki inicjatywie trenera Piotrka Bębenka oraz zarządu klubu we wrześniu na stadionie w Rudach gościła Mobilna Akademia Młodych Orłów czyli program PZPN realizowany przez ambasadorów i trenerów ze Śląska. Program znalazł duże uznanie wśród trenerów i zawodników z całego Śl.ZPN Podokręg Racibórz.

Miesiąc listopad był bardzo pracowity ze względu na modernizację oświetlenia. Tutaj pragniemy bardzo podziękować firmie Damiana Ciechanowicza oraz Pana Krzysztofa Żyły i wszystkim zawodnikom zaangażowanym w pracę za wielką pomoc.

W międzyczasie rozpoczął się program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich do którego nasz klub zgłosił się jako jeden z 3 w całym Podokręgu Racibórz. Ostatecznie zostaliśmy jedynym klubem, któremu udało się otrzymać to wyróżnienie.  Dziękujemy bardzo rodzicom za poświęcony czas i pomoc w realizacji tego projektu!

Na zakończenie roku, z inicjatywy zarządu i zawodników odbyła się VI edycja Turnieju Mikołajkowego FIFA 20 podczas którego udział wzięło 96 graczy z Rud i okolic.

Są to tak naprawdę tylko jedne z ważniejszych wydarzeń z życia naszego klubu w roku 2019, a wokół tego zostało wykonanych naprawdę wiele innych rzeczy, których nie sposób nam opisać, ponieważ trzeba by wydać bardzo grubą książkę 😜

Powyższe podsumowanie jest tylko namiastką ogromu pracy, poświęcenia i czasu jaki włożyli nasi działacze, trenerzy, zawodnicy, sponsorzy i kibice, dlatego pragniemy bardzo serdecznie jeszcze raz podziękować WSZYSTKIM, którzy w tym mijającym roku dołożyli choć malutką cegiełkę do projektu o nazwie LKS ,,BUK” Rudy.

*** Informacja Zarządu klubu LKS ,,BUK” Rudy

Redakcja