sobota , 25 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Dzisiaj w nocy nastąpiło przesilenie dnia i nocy. Noc jest już dłuższa od dnia.

Dzisiaj w nocy nastąpiło przesilenie dnia i nocy. Noc jest już dłuższa od dnia.

Pogoda zgodnie z zapowiedziami zaczyna wychodzić z dołka. Jest pogodnie i słonecznie. Może więc jesień pokaże nam, że bardzo często może nadrobić to, co lato nie poradziło. Oby. Tymczasem już dzisiaj dzień staje się krótszy od nocy o 1 minutę i taka tendencja wydłużania nocy będzie trwała do grudniowych świąt.

Za nami są już 3 robocze dni bieżącego tygodnia, który mija nam przy względnie dobrej pogodzie. Poprawa pogody umożliwia nam wyjść na dwór by zająć się zaległymi pracami na podwórku i w ogrodzie. A tam zawsze jest co robić. Przed nami w tym tygodniu są jeszcze 2 robocze dni. No i sobota, którą zapewne wielu z nas spędzi na dworze, bo jeśli zaległych prac nie zrobimy teraz, to kiedy? Według zapewnień meteorologów kolejne dni będą w miarę pogodne. To ważne, zwłaszcza wobec tego, że pozostało nam do wykonania wiele jesiennych prac. Tak by z wszystkimi zdążyć przed nadejściem krótkich i brzydkich jesiennych dni. Widzimy również, że z dnia na dzień długość dnia się skraca co również ogranicza nasze możliwości spędzenia czasu na dworze. Pamiętajmy również o tym, że w lasach mamy zatrzęsienie grzybów. Można więc na kilka chwil wyskoczyć do lasu.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 26 września br. w 3 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 269 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 95 dni.

Przeżywamy 3 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +19oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.06, zaś zmierzch około godz.: 19.07.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.38 zajdzie natomiast o godz. 18.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 59 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 54 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 26 minut, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 53 minuty i 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyprian, Euzebiusz, Justyna i Łękomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Szef przedsiębiorstwa ma dwa rodzaje współpracowników: tych, na których może liczyć, i tych, z którymi musi się liczyć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy nadejdzie wrzesień, wieśniak ma zawsze pełną stodołę i kieszeń”.

Mamy czwartek. Przed nami jest wiele spraw do zrealizowania. Zwróćmy jednak uwagę na to, że na popołudniowo-wieczorne prace mamy coraz mniej czasu. A to za sprawą coraz wcześniej zapadających ciemności. I w tym zakresie będzie coraz gorzej. Stanie się w końcu tak, że większe prace będziemy musieli planować na sobotę, albo po prostu brać na ich wykonanie urlop. Wieczory będą zapadały coraz wcześniej, ale za to będą dłuższe. Czy wpłynie to na to, że lepiej i dłużej będziemy wypoczywać? Czas pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja