sobota , 21 Kwiecień 2018

Aktualności

Majówka na wąskim torze w Rudach.

3 maja 2018 roku rudzka Kolejka Wąskotorowa zaprasza wszystkich gości do obozu rycerskiego, który tego dnia Drużyna Wojów STAIN i Drużyna Wczesnośredniowieczna Grom rozbiją na rudzkiej stacji. Wspaniała atmosfera, emocje i przeżycia gwarantowane. Wystarczy tylko zawitać na rudzką ciuchcię. Czytaj więcej »

,,Rączka gotuje” – tym razem w murach rudzkiego Opactwa.

Któż z nas co najmniej nie słyszał o cotygodniowym programie kulinarnym “Rączka gotuje”? W programie znany i lubiany kucharz śląski Remigiusz Rączka prezentuje przepisy na różne dania zarówno popularne śląskie potrawy ale np. w nowych wersjach, jak i mniej znane, czy zapomniane regionalne przysmaki. Program możemy obejrzeć zarówno w sobotę jak i w niedziele – powtórka. Miło jest nam poinformować, ... Czytaj więcej »

W tych meczach każda z drużyn ma swój ,,suwerenny” interes.

Piłkarska wiosna trwa w najlepsze. ,,Służy” ona zdecydowanie drużynom Stali i BUK-u, w sposób umiarkowany Koziołkom, natomiast jest katastrofą dla zespołu piłkarskiego z Jankowic. Zespół ten od 9 spotkań nie zdobył żadnego punktu. Czy niedzielne spotkanie przełamie tą fatalną passę? Możemy więc pokusić się o stwierdzenie – do 10 razy sztuka. Jeśli nie teraz, to kiedy? Takie pytanie kierujemy do ... Czytaj więcej »

Rudzka wąskotorówka wypięknieje.

Gmina Kuźnia Raciborska otrzymała dofinansowanie do projektu „Szerokie tory do kultury – Inwestycja w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W wyniku tej inwestycji, rudzka kolejka wąskotorowa wypięknieje i stanie się bardziej nowoczesna. Prace obejmą podstawowe obiekty zapewniające prawidłowe funkcjonowanie kolejki. Czytaj więcej »

Trwający weekend będzie pogodny, ciepły i słoneczny. Miłego weekendowania życzymy.

Jakby na to nie patrzeć, to dzisiaj mamy sobotę, a więc tydzień nam się kończy. Od kilkunastu godzin trwa więc kolejny wiosenny weekend. I od razu powiedzmy, że jest to przedostatni weekend tego miesiąca. Za tydzień bowiem rozpoczniemy długi kwietniowo-majowy weekend, który ,,w porywie” może mieć nawet 9 dni. Wystarczy tylko dobrać kilka dzionków urlopu, a perspektywa 9 dniowego wypoczynku ... Czytaj więcej »

Trampkarze BUK-u po raz trzeci tej wiosny zagrali na komplet punktów. Gratulujemy.

W czwartkowe popołudnie 19 kwietnia br. Trampkarze LKS ,,BUK” Rudy rozegrali trzecie spotkanie w rundzie wiosennej. Póki co, po raz kolejny tej wiosny nasi trampkarze z boiska schodzili jako drużyna lepsza. Musimy jednak przyznać, że nasza najmłodsza drużyna wspierana była zawodnikami z większym doświadczeniem na co dzień występującymi w juniorach! Wynik jednak poszedł w świat. Czytaj więcej »

Również piątek powitał nas słoneczną pogodą i ciepłem. To ci jest wiosna!

Kiedy bieżący tydzień rozkręcił nam się na dobre, trzeba go powoli kończyć Tak na dobrą sprawę to znajdujemy się już zdecydowanie w drugiej połówce roboczej części tygodnia. Mamy piątek, więc kolejny weekend jest już tuz, tuż. Na dworze pogoda jest niemal wymarzona. To ci dopiero wiosna zaszczyciła nas swoimi urokami. Wszystko zawdzięczamy ciepłej masie powietrza która nadciąga nad nasz kraj ... Czytaj więcej »