czwartek , 11 Luty 2016

Aktualności

Śmierć kobiety po wypadku na przejściu drogowym w Kuźni Raciborskiej!!!

Kuxnia_centrum

W odstępie miesiąca może ciut więcej na naszym portalu kilkakrotnie pisaliśmy o tym jak wielkie niebezpieczeństwo panuje na lokalnych drogach. Ostatnio informowaliśmy o najechaniu samochodu na motorower w Rudach. Kilkakrotnie też pisaliśmy o zdarzeniach drogowych jakie miały ostatnio miejsce na drogach wojewódzkich w Kuźni Raciborskiej. Owe wypadki głównie miały miejsce na, lub w rejonie przejść drogowych. Przypadek najechania samochodu na ... Czytaj więcej »

Zimowe ferie tuż, tuż.

pogoda

Przeżywamy ,,brzydki” czwartkowy poranek. Kolejny dzień mamy zachmurzenie nieba i mży drobny deszcz. Ot, taki kapuśniaczek. W ten oto sposób pogoda bardziej przypomina jesień niż zimę. Temperatura jednak zbliżyła się nocą do zera. W takich warunkach przychodzi nam przeżywać kolejny dzień tygodnia. Tydzień zaczyna nam biec już z górki a już jutro rozglądać się będziemy za kolejnym weekendem i …. ... Czytaj więcej »

OSP Rudy wybrało nowe władze swojej jednostki

OSP

W minioną sobotę na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym spotkali się członkowie OSP Rudy. Podsumowali oni swą działalności w zeszłym roku, a także w kończącej się właśnie kadencji. Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności ( Prezes Zarządu Krystian Chrośnik oraz Naczelnik Joachim Dudek ), sprawozdania finansowego ( skarbnik Ginter Bretsznajder) oraz Komisji Rewizyjnej ( Ryszard Belkius ) udzielono jednogłośnie absolutorium Zarządowi OSP. Następnie ... Czytaj więcej »

Po wietrznej nocy czeka nas bardzo deszczowa środa – leje od samego rana.

pada 1

Nie dają Państwo wiary, ale za nami jest już pierwsza dekada lutego. Na własne oczy możemy obserwować jak szybko mija czas. Już niedługo dzień będzie dłuższy od najkrótszego o całe 2 godziny!!! To wiele i jest już przez nas bardzo zauważalne. Rano przejaśnia się już około 6.30, z kolei zmrok zapada około 17.30. Widzimy więc, że wydłużenie dnia w stosunku ... Czytaj więcej »

Na Przeryciu w Rudach Cinguecento stanęło w ogniu

policja miga

Wielu z nas w dniu wczorajszym w Rudach w godzinach południowych słyszało wyjące syreny strażackie. Niebawem po zadziałaniu syren w stronę Gliwic pomknęły wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Jak się niebawem okazało była to akcja związana z palącym się na Przeryciu samochodem osobowym marki Fiat Cinguecento. Czytaj więcej »

Eliminacje do 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego już w kwietniu.

konkurs_recytatorski

Informujemy, że powiatowe eliminacje do 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 2 kwietnia br. Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza młodzież ponadgimnazjalną oraz dorosłych do wzięcia udziału w 61 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Eliminacje powiatowe odbędą się 2 kwietnia o godz. 16.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Chętnych zapraszamy. Czytaj więcej »

Pamiętajmy, że już dzisiaj Dzień Pizzy – wypada ,,zaliczyć” co najmniej 1 sztukę!!!

pizza

Międzynarodowy Dzień Pizzy jednej z najbardziej znanej i najlepiej rozpoznawanej na całym świecie potraw obchodzony jest 9 lutego. A więc już dzisiaj. Mamy więc cały dzień czasu, by ,,godnie” nie ,,głodnie” uczcić ten dzień. Nie ma na co czekać. Pizzę można kupić, ale przecież lepiej jest upiec ją samemu.  Pizza to posiłek, po który sięgamy niezwykle chętnie. Zamawiamy ją w ... Czytaj więcej »

Przed nami piękny i pogodny wtorek

wtorek

Od samego rana mamy pogodny dzień, świeci słońce, na niebie jest jednak trochę chmur. Generalnie jednak jest ciepło. Tak właśnie ma wyglądać cały wtorek. W takich warunkach pogodowych przeżywamy ostatnie dni przed zimowymi feriami. Ważne również jest to, że od początku 2016 r. mija dzisiaj 40 dzień, mija również 50 dzień tegorocznej zimy, a do jej końca pozostaje równe 40 ... Czytaj więcej »