czwartek , 28 Maj 2015

Aktualności

Było-Jest-Będzie

info 1

INFO z dnia 27 maja br.: *** witamy w środę 27 maja br., oj długo przychodzi nam znosić kaprysy pogody a co za tym idzie bardzo mokrą i chłodną aurę. Może dzisiejszy dzień otworzy ,,wrota” do cieplejszych i piękniejszych wiosennych dni. Wiosny wszakże ubywa nam i ubywa, Czytaj więcej »

Ruszają przygotowania do tegorocznej Akcji Lato

slider_2015_akcja_lato

Wierzyć się nie chce, ale na niezbyt odległy horyzoncie pojawia się tegoroczne Lato. Tak, tak, od tej chwili dzielą nas raptem 4 tygodnie. Po tym okresie torby pójdą w kąt a dzieci i młodzież rozpoczną letnia kanikułę. Będą wakacyjne wyjazdy, ale również jak co roku wakacyjne dni zostaną również zagospodarowane w miejscu zamieszkania poprzez organizację corocznej Akcji Lato. Czytaj więcej »

Tak wybieraliśmy Prezydenta RP

wybory_prezydenta

W minioną niedzielę dokonany został wybór nowego Prezydenta RP. Prezydentem Elektem został Andrzej Duda. Telewizja szczegółowo prezentowała wyniki wyborów w całym kraju, tak by każdy mógł wiedzieć jak rozkładało się poparcie dla poszczególnych kandydatów w całym kraju i w poszczególnych województwach. A jak było w całym Powiecie Raciborskim, w Gminie Kuźnia Raciborska i w naszych miejscowościach – Rudy, Jankowice, Ruda ... Czytaj więcej »

Już jutro odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej

sesja

W dniu 28 maja 2015 roku o godz. 14.30 w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej ul. Słowackiego 4 odbędzie się VII sesja Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej. W trakcie tych obrad radni przeanalizują i rozpatrzą wiele ważnych dla gminy i nas samych spraw. Zapadną w tych kwestiach decyzje poprzez przyjęcie stosownych uchwał rad. Poniżej przedstawiamy pełny projekt ... Czytaj więcej »

Mamy środek roboczej części tygodnia

widok_z_okna

Mimo zapowiedzi meteorologów o poprawie pogody, wtorek w dalszym ciągu upłynął nam w deszczu i totalnym zachmurzeniu. Taka pogoda wstrzymuje nas w zakresie wszelkich prac w naszych przydomowych ogródkach i ogrodach. A trawa rośnie i rośnie. W ten oto sposób, kiedy już się wypogodzi, trudno nam będzie odrobić się z zaległymi pracami. Bo to przecież warunki pogodowe sprzyjają intensywnej wegetacji. ... Czytaj więcej »

Ameryka okiem Ewy Bugdoł

E2,m

– To, co mam tu, a czego nie mam w Polsce, to przede wszystkim dobra pogoda, perfekcyjne drogi i grupa osób, z którymi trenuję pod okiem trenera – przyznaje 6-krotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim. Ewa Bugdoł, bo o niej mowa, swoją przygodę z Ameryką rozpoczęła 4 lata temu. Od tamtej pory profesjonalnie zajmuje się sportem. Czytaj więcej »

Wychowankowie rudzkiego MOW-u zajęli II miejsce w rajdzie na przetrwanie

mow4,m

W dniach od 23 do 24 kwietnia 2015 r. 5 wychowanków wraz z wychowawcami Maciejem Kriwienokiem i Remigiuszem Luterkiem wzięli udział w zorganizowanym przez MOW w Herbach II Rajdzie Survivalowym „Sokoły” ( rajd na przetrwanie ). Po dotarciu na miejsce, rozbiliśmy namioty w którym mieli spędzić najbliższą noc. Pierwszego dnia po obiedzie przywitano drużyny i przedstawiono prezentację multimedialną z I ... Czytaj więcej »

By Dzień Matki i Ojca trwały wiecznie!

dzien_matki

Trudno sobie wyobrazić, aby w życiu każdego z nas słowo matka nie wywoływało szczególnego, bliskiego sercu uczucia. Toć przecież głównie Ona, przy współudziale ojca wychowała każdego z nas. Zawsze była blisko, zawsze potrafiła i musiała sprostać największym życiowym problemom. Nasze troski, zmartwienia i ból, były jej bólem, zmartwieniem i troską. Ona nas urodziła, karmiła, wychowała, zadbała o wykształcenie i dobre ... Czytaj więcej »

Maj dobiega końca

pogoda

Czy nam się to podoba, czy też nie najpiękniejszy miesiąc roku powoli zbliża się do końca. Tak właściwie, to stoimy już u progu czerwca. A jeśli czerwiec, to lato. Mamy wtorek 26 maja br. Bardzo serdecznie witamy w drugim roboczym dniu ostatniego tygodnia maja. Za nami dynamiczny weekend, ale zapowiadane groźne burze i duże opady deszczu na całe szczęście do ... Czytaj więcej »

Czarny weekend w wykonaniu naszych drużyn. Tylko Stal podołała, wszyscy pozostali polegli.

wyniki

29 bramek padło w 4-ch meczach z udziałem drużyn seniorów z terenu naszej Gminy. Tyle tylko, że nie wszystkie te bramki strzelili nasi zawodnicy, ba statystyka pokazuje, że nasi zawodnicy strzelili tylko 11 bramek, inkasując natomiast aż 18 bramek. Wszystko to pokazuje, że osiągnięte wyniki nie mogą być dobre i tak jest w rzeczywistości. Tylko bowiem kuźniańska Stal wygrała swój ... Czytaj więcej »