poniedziałek , 29 Maj 2017

Aktualności

Zapraszamy na piknik konny do Rud.

Zapraszamy na organizowany przez Fundację EDF Polska w Rybniku Integracyjny Piknik Konny w Rudach – ,,Maratonówką po zdrowie”, który odbędzie się 11.06.17 r. miejsce pikniku – Rudy, Kolonia Renerowska 17. W trakcie tego wydarzenia rywalizować będzie kilkudziesięciu uczestników w 3 konkurencjach. Przygotowano wiele atrakcji i ciekawostek. Serdecznie zapraszamy. Początek w niedzielę o godz. 11.30. Niesamowite wrażenia, relaks i wypoczynek są ... Czytaj więcej »

Już niedługo dowiemy się jak doprawdy wyglądał legendarny diabeł Rudolf.

Przypominamy, ze rudzka kolejka wąskotorowa ogłosiła konkurs plastyczny pod nazwą – „Portret diabła Rudolfa”. Konkurs skierowany jest do dzieci ( głównie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ). Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej podobizny legendarnego diabła Rudolfa, który ma zamieszkiwać stację wąskotorówki w Rudach. Zwycięska praca posłuży za wzór do stworzenia maskotki Rudolfa. Poniżej przedstawiamy legendę o wspomnianym diable. Czytaj więcej »

Do końca maja mamy jeszcze 3 dni.

Na kartkach kalendarza dla miesiąca maj nieubłaganie upływają nam ostatnie jego dni. Tak na dobrą sprawę, to czujemy już oddech czerwca. Mamy jednak nadzieję, że te ostatnie dni maja miną nam przy względnie poprawnej pogodzie. Dzisiaj od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, możemy więc spodziewać się całego pogodnego dnia. Z tym, że musimy mieć wkalkulowane nadejście nagłej burzy. ... Czytaj więcej »

50 dzieci z naszej Parafii przystąpiło dzisiaj do I Komunii Św.

W dniu dzisiejszym – niedzielę 28 maja br. w Parafii WNMP w Rudach odbywa się uroczystość I-ej Komunii Świętej. 50 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie więc Pana Jezusa do swojego serca. Msza św. komunijna odbyła się o godz. 10.15, Nieszpory zaplanowano na  godz. 15.00. We wtorek 30.05.2017 r. odbędzie się natomiast Pielgrzymka dzieci I Komunii z naszej ... Czytaj więcej »

Ogłoszony został konkurs na dyrektora Przedszkola w Rudach.

Urząd Miasta Kuźnia Raciborska ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Rudach. Do konkursu na stanowisko dyrektora przedszkola, o którym mowa w ust. 2, może przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia łącznie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze ... Czytaj więcej »

Niezmiernie cenne zwycięstwo BUK-u w Łabędach! Bramka padła w 92 minucie meczu!!!!! W lokalnej piłce rozgrywki wchodzą w decydującą fazę.

Z ostatniej chwili: Tym razem drużyna BUK-u swój ligowy mecz rozegrała w sobotnie popołudnie.  Los sprawił, że na rozkładzie jazdy naszej ,,jedenastki” stanęła drużyna ŁTS Łabędy a więc zespół który zajmował w tabeli pozycję tuż przed BUK-iem, ale miał do wczoraj przewagę nad naszym zespołem aż 5 punktów. Cóż to oznaczało? Ano to, chcąc dalej liczyć się w walce o ... Czytaj więcej »

Przeżywamy piękną, ostatnią w tym roku majową niedzielę.

Przeżywamy ostatni w tym roku majowy weekend. Od piątkowego popołudnia przez sobotę do dzisiejszego dnia pogoda jest wspaniała. Jest słonecznie i ciepło.  W takiej scenerii coraz bardziej zbliżamy się do końca maja. Już za kilka dni nastanie czerwiec, a jak czerwiec to dzień 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. Powoli rodzice musieli by się przygotowywać do tego rodzinnego dnia. Był ... Czytaj więcej »

Rusza XXII edycja Festiwalu ,,Muzyka w Starym Opactwie” – ,,Od Cystersów do Nowowiejskiego”.

Od wiosny do jesieni, w całej Europie, w starych klasztornych bazylikach odbywają się koncerty muzyki religijnej i liturgicznej. Wciąż bowiem nie brakuje słuchaczy chętnych do poznawania i kontemplacji dzieł powstałych z natchnienia Eucharystii lub dla potrzeb jej celebracji. Te zaś stanowią przebogatą spuściznę dawnych epok, skarbiec nieocenionej wartości, który z największą troskliwością należy zachowywać, pielęgnować i otaczać opieką. Czytaj więcej »