czwartek , 24 Lipiec 2014

Aktualności

Trwa konkurs na najpiękniejszy kościół powiatu raciborskiego. ZAGŁOSUJMY!

rudy_kosciol

Informujemy, że trwa głosowanie na najpiękniejszy kościół w powiecie raciborskim. Już po raz drugi zapraszamy do udziału wszystkich naszych czytelników, którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Dwa lata temu plebiscyt cieszył się ogromną popularnością. Spróbujmy ponownie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła. Pokażmy i tym razem, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne ... Czytaj więcej »

Piezometr w Jankowcach? Wszystko w rękach radnych!

odwiert

O tym, że woda jest nam absolutnie niezbędna do życia nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Niestety na świecie coraz częściej występują jej niedobory. Jak się okazuje u nas akurat jest jej pod dostatkiem. Głęboko pod ziemią pod całym naszym regionem znajdują się podobno potężne pokłady dobrej, pitnej wody. Można zaryzykować twierdzenie, że mamy pod nogami podziemne jezioro. To żelazny zapas ... Czytaj więcej »

BezNuda na wakacjach

BezNuda

Upragnione wakacje, dobra pogoda, uczucie wolności i zmiana harmonogramu dnia sprawia, że każdy młody człowiek marzy, aby oderwać się od szarości dnia codziennego i przeżyć niepowtarzalną przygodę. Coś, czym będzie się można pochwalić po powrocie do szkoły przed koleżankami i kolegami. Niestety, zdarza się też tak, że wypoczynek z jakiegoś względu przeradza się czasami w tragedię. Nie każdy bowiem pomysł ... Czytaj więcej »

Uff jak rześko, uff jak fajnie. Oby tylko deszcz dłużej popadał.

pobudka

Lato trwa w najlepsze. Wydaje się, że postanowiło wynagrodzić nam nie najlepszą pogodę z tegorocznej wiosny. Mówiąc szczerze, dobrze byłoby aby trochę dłużej popadał deszcz, bowiem otaczająca nas natura jest bardzo wyschnięta. Poza tym nam również przydałoby się małe orzeźwienie i ochłodzenie. Na dłuższą metę dotychczasowe temperatury są w sposób oczywisty meczące. Wczorajsza burza i opady deszczu stanowią symboliczny wymiar ... Czytaj więcej »

Było – Jest – Będzie

info

 INFO z dnia 23.07.2014 r.: *** przyznają Państwo, że już wczoraj wieczorem dało się odczuć lekkie ochłodzenie. Temperatura spadła o kilka stopni, pojawił się silniejszy podmuch wiatru i zrobiło się przyjemniej, *** witamy naszych czytelników w środę 23 lipca br., dzień jest pogodny, taka pogoda zapewne służy wszystkim, *** Powiatowy Urząd Pracy pozyskał znaczna kwotę na likwidacje i przeciwdziałanie bezrobocia ... Czytaj więcej »

W raciborskim szpitalu ruszył oddział opiekuńczo-leczniczy

opieka

Informujemy naszych czytelników a za ich pośrednictwem ich rodziny, że od początku lipca br. w raciborskim szpitalu uruchomiony został Oddział Opiekuńczo-Leczniczy. Do Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego może zostać przyjęta każda osoba z rozpoznaniem choroby przewlekłej, który wymaga całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagający hospitalizacji w oddziale szpitalnym. Czytaj więcej »

Jest chłodniej, od razu żyje nam się lżej.

dzien dobry

W przepięknej letniej pogodzie dane nam było przeżyć drugi roboczy dzień nowego tygodnia.  Proszę dać wiarę, że meteorolodzy zapowiadają że kolejne dni mogą nam przynieść temperaturę niższą o kilka stopni, czego mogliśmy doświadczyć we wtorkowe popołudnie i wieczór, gdzie temperatura spadła do 27oC. Dodatkowo wiał orzeźwiający wiatr. Tak będzie do końca tygodnia, a potem dalej aż do pierwszej dekady sierpnia.  ... Czytaj więcej »

Las jest suchy ,,jak pieprz”! Najwyższy stopień zagrożenia!

ogien_las

Panujące od dłuższego czasu upały powodują wszechogarniającą nas suszę. Sucho jest w ogródkach, ogrodach, na trawnikach, w parkach i w lesie. Powoduje to, że cały czas trwamy w wielkim zagrożeniu pożarowym. Najdrobniejsza iskra może wzniecić pożar nie do opanowania. Mając to na względzie Nadleśnictwo Rudy Raciborskie ogłosiło najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach! Wilgotność ściółki w godzinach rannych wynosi około ... Czytaj więcej »

Jankowiczanie mają już swój własny skwer. Kim był patron?

skwer 2,m

Wielki, choć skromny człowiek, niezwykle pobożny i oddany ludziom kapłan urodzony w 1900 roku na terenie naszej parafii został w końcu uhonorowany. Jego imieniem nazwany został zrewitalizowany w ostatnich latach skwer wokół kapliczki św. Izydora w Jankowicach. W miejscowości, w której przyszedł na świat. Mimo że w Zabrzu pamiętają o nim do dziś, w Jankowicach i w całej parafii mało ... Czytaj więcej »