sobota , 30 Sierpień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 30.08.2014 r.: *** no i wakacje mamy już za sobą. Jeszcze tylko 2 dni sierpniowego weekendu i trzeba będzie ruszyć do szkoły – koniec letniej kanikuły, *** mamy sobotę, pogoda jest taka sobie – jest ciepło, nie pada, ale niebo w znacznej mierze jest zachmurzone. Musimy się liczyć ze zmiana pogody w każdą stronę, *** skoro jest ... Czytaj więcej »

Czy Górki Śląskie nie będą dla Koziołków zbyt wysoką górką

kozio

Drużyna piłkarska LKS Ruda Kozielska po ubiegłotygodniowej pauzie wybiera się do Górek Śląskich. Przeciwnik w dwóch meczach zgarnął komplet punktów. Zapowiada się więc ciężki bój dla Koziołków. Tym bardziej, że z powodu gminnych zawodów strażackich zespół może być dość znacznie osłabiony. Mamy nadzieję, że piłkarze-strażacy zdążą dojechać do Górek na mecz. Zobaczymy, czy będzie to miało wpływ na jakość gry ... Czytaj więcej »

Trzeba grać i wygrywać, koniec z wakacyjną formą

piłki w bramce

Kolejny weekend, kolejne piłkarskie rozgrywki, mamy nadzieję, że w ślad za tym pójdą pozytywne emocje dla naszych kibiców. Po to jednak by tak się stało, nasi zawodnicy a w ślad za nimi wszystkie nasze drużyny muszą przypomnieć sobie, że koniec wakacji stał się faktem i najwyższa pora by na boisku wziąć się ,,do roboty” i zawczasu zacząć gromadzić ligowe punkty. ... Czytaj więcej »

W hołdzie historii

wojna

W najbliższych dniach przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec wspólnie odprawią Mszę świętą 31 sierpnia br. w Gliwicach. Będzie to główny punkt wizyty kard. Reinharda Marxa w Polsce, której celem jest m.in. wspólne upamiętnienie przez biskupów polskich i niemieckich 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Będzie to Masza św. o zachowanie ... Czytaj więcej »

Okrutna prawda – wakacje się skończyły!

yes-weekend

I tak dotrwaliśmy do soboty a tydzień zdecydowanie nam się kończy. Mamy ostatni weekend tegorocznych wakacji. Tydzień byl ciężki, bo musiał taki być, ze względu na ogrom spraw jakie musieliśmy zrealizować. Dobrze, że dzisiaj pogoda jest na tyle normalna, że możemy w miarę normalnie funkcjonować. Jest chłodniej, ale widać, że pogoda nie jest stabilna i w każdej chwili możemy spodziewać ... Czytaj więcej »

Raport z lasu – Co z tymi grzybami?

G0

„Grzybów było w brud…”, chciałoby się powtórzyć za narodowym wieszczem. Niestety, na razie za wcześnie na taki optymizm. Pamiętajmy, że na początku sierpnia wilgotność ściółki była zbliżona jeszcze do wilgotności kartki papieru i wynosiła 12%. Teraz, co prawda jest już o wiele lepiej, ale wszystko potrzebuje przecież swojego czasu. Czytaj więcej »

BUK pnie się w górę tabeli

pika gwizdek

Spotkania w środku tygodnia, a tym bardziej wyjazdowe nigdy nie były najmocniejszą stroną rudzkich zespołów. Brakowało koncentracji, mobilizacji, popełniano proste błędy. Terminarz ustalony przez Śląski Związek Piłki Nożnej nakazał drużynom okręgówki jednak rozgrywać spotkanie w środowe popołudnie. Spotkanie w Pyskowicach pokazało że drużyna seniorów wyeliminowała problem grania w środku tygodnia. Początek spotkania nie był pomyślny dla rudzkiego zespołu. Już w ... Czytaj więcej »

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji

dobry dzień

To już doprawdy końcówka wakacji. Jeszcze tylko 1 dzień roboczy, 3 dni wraz z sobotą i niedzielą, po czym dzieci, młodzież i nauczyciele pomaszerują do swoich szkół. Tak to już bywa, że wszystko co jest piękne, bardzo szybko się kończy.  Dlatego jest nam często żal tego minionego okresu. Czy jednak tak być powinno, skoro wiemy i tak, ze czasu nie ... Czytaj więcej »

Niech wszystko splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na zasłużonej emeryturze

end1,m

Wakacje powoli dobiegają końca, jednak na chwile powróćmy do wydarzeń z 28 czerwca br w rudzkim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają drugiej. Szczególny był to dzień dla uczniów klasy II Zawodowej, którzy opuścili  nasze mury oraz dla uczniów klasy III, którzy ukończyli gimnazjum. Był to również ... Czytaj więcej »