czwartek , 23 Październik 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 05.10.2014 r.: *** przeżywamy pochmurne niedzielne dopołudnie. Mimo tego, że meteorolodzy zapowiadają słońce, póki co nie widać go na niebie, *** wyniki sobotnich meczów piłkarskich: - klasa okręgowa: Zuch Orzepowice  – LKS Nędza 2:9(0:5) - klasa B: Płomień Siedliska – LKS Adamowice 2:2(0:2) - juniorzy młodsi: Rafako Racibórz – Stal Kuźnia Raciborska 1:6(1:3) - trampkarze Starsi: LKS ... Czytaj więcej »

Czy Borucin zatrzyma rozpędzone Jankowice?

pika wybuch

Przed nami kolejna kolejka meczów w klasie C. Głównym pytaniem w tej klasie jest pytanie kto zatrzyma rozpędzony zespół z Jankowic. W najbliższej kolejce zagrają oni  z drugim zespołem Borucina. Pierwszy zespół tego klubu jest liderem Klasy A, tak więc w przypadku przesunięcia zawodników z pierwszego zespołu będzie to trudny rywal dla liderujących Jankowic. Wierzymy jednak, że będący na fali ... Czytaj więcej »

Płomień zremisował, Kozia ma apetyt na 3 punkty

pilki

Tydzień temu miały miejsce 2 zwycięstwa zespołów z naszej gminy występujących w klasie B. Nie mamy nic przeciwko temu, aby teraz było podobnie. Rywale zapewnie nie poddają się bez walki, ale liczymy, że nasze zespoły udowodnią swoją wyższość.  Siedliska w sobotę podejmowały dobrze radzące sobie w tym sezonie Adamowice. Płomień już kilka razy pokazał, że na swoim ternie nie boi ... Czytaj więcej »

Nędza zrobiła swoje, dzisiaj BUK zagra z Energetykiem

plakat row,m

Po ostatnie kolejce w lidze okręgowej na pewno zadowolenie panowało w Rudach, chyba lekki niedosyt w Nędzy. Rudy pokonały innego beniaminka Orzepowice i coraz pewniej lokują się w środku tabeli. Nędza zremisowała w Paniówkach i szpica trochę jej uciekła. W tym tygodniu dla Nędzy nastąpiła szansa na rehabilitację. W sobotę Nędza zagrała z ostatnim rywalem BUK-u Orzepowicami. Faworytem meczu była ... Czytaj więcej »

Jesień bezdeszczowa, to zima wiatrowa

niedziela

Witamy naszych czytelników w jesienną niedzielę. Po w miarę pogodnej sobocie, niedzielny poranek jest zachmurzony z temperaturą rzędu 10oC. Meteorolodzy mówią jednak, że dzień ma być pogodny i ….. słoneczny. Czy to jest dzisiaj możliwe? Rozwój sytuacji w trakcie dnia pozwoli nam to ocenić. Póki co mamy pochmurną niedzielę, możemy więc odpocząć od całotygodniowej harówy i gonitwy. Jutro bowiem zaczynamy ... Czytaj więcej »

Ale o czym ty, człowieku, gadasz?

Siedlak

,,A teraz głos zabierze poseł Henryk Siedlaczek poseł SLD” – tak brzmiała zapowiedź w-ce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Henrykowi Siedlaczkowi, posłowi z Rud niezbyt spodobało się przypisanie go przez marszałka do SLD, wszakże od wielu lat należy do Platformy Obywatelskiej i o żadnej zmianie nie ma mowy. Tego typu pomyłki, czy też przejęzyczenia zdarzają się dosyć często i zazwyczaj nie ... Czytaj więcej »

Relacja z meczów LKS Ruda Kozielska z minionego weekendu

piłkarz nowy

Z wielką niepewnością drużyna seniorów Koziołków w miniony weekend wyjeżdżała na mecz do Markowic. Ostatnie wyniki nie napawały bowiem optymizmem. Gra była w miarę dobra, ale skuteczności i błędy defensywne sprawiały, że konto punktowe nie rosło. Boisko również specyficzne, bardzo małe, co na pewno było atutem dobrze spisujących się w tym sezonie Markowic. Niedzielny mecz od początku toczył się pod ... Czytaj więcej »

Szukasz pracy – poczytaj!

oferty_pracy

Kilka dni temu na naszych łamach zamieściliśmy materiał pt. „A pracy nadal nie ma”. W ślad za tym materiałem otrzymaliśmy korespondencję od naszego czytelnika z prośbą o publikację. Nasz czytelnik pisze – <<W odpowiedzi na artykuł: „A pracy nadal nie ma”, przesyłam poniżej linka pod którym znajdują się informacje o pracy, może się komuś przydają>>. Poniżej przedstawiamy w/w linka. Czytaj więcej »

Trampkarze grają dzisiaj

trampkarze 3

Trampkarze BUK-u pokonując ostatnio kuźniańską Stal zrzucili ją z fotelu lidera. Teraz przed nimi kolejny lider – Nędza. Czy historia się powtórzy? Dzisiaj będzie trudniej niż tydzień temu. Mecz zostanie rozegrany w Nędzy i to na pewno atut rywali. Trampkarze BUK-u jednak jeżeli chcą się nadal liczyć w walce o podium muszą się postarać wrócić z punktami. Wtedy ta szansa ... Czytaj więcej »

Od możliwości do rzeczywistości

kokot pogodynka

Witamy w kolejny jesienny weekend. Mamy sobotę, od samego rana na niebie słońce przegania się z chmurami. Meteorolodzy mówią jednak, że dzień będzie pogodny, ba – słoneczny. I tego się trzymajmy. A w sobotę jak to bywa w wolny dzień przed nami czeka multum domowej roboty. Starajmy się jednak, by dzisiejszy dzień nie był przeznaczony tylko na prace, bowiem nasze ... Czytaj więcej »