wtorek , 23 Wrzesień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 23.09.2014 r.: *** wtorek jest pierwszym dniem astronomicznej jesieni, za nami jest już niestety lato, *** dzisiejszy dzień pokazuje jak ponura i brzydka może być jesień. Według meteorologów taka pogoda utrzyma się kilka dni, potem ma nadejść ocieplenie, *** przypominamy, że w najbliższy poniedziałek odbędzie się Zebranie Wiejskie w Rudach. Zebranie odbędzie się na stadionie LKS ,,BUK” ... Czytaj więcej »

W całym nieszczęściu Św. Jan Nepomucen miał ….. szczęście

lipa

Jak już informowaliśmy w dniu wczorajszym naszych czytelników, w nocy z niedzieli na poniedziałek silna wichura która wzmogła się około 1.00-2.00 w nocy powaliła okazałą lipę stojącą przy parkingu obok rudzkiego Opactwa. Okazałe drzewo było Pomnikiem Przyrody, co same w sobie wymagało szczególnej troski o jej stan i pielęgnację. Główny konar drzewa rósł tuż za (10 cm) pomnikiem Św. Jana ... Czytaj więcej »

To już doprawdy Jesień!

jesień

Jak już na naszych łamach wspominaliśmy w poniedziałkową noc Słońce znalazło się w punkcie równonocy jesiennej i weszło w znak Wagi, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień. Możemy więc już ostatecznie pożegnać Lato słowami – ,,Żegnaj Lato na rok”, a dokładniej rzecz ujmując na 9 miesięcy, wtedy bowiem czeka nas nadejście kolejnego Lata 2015 r. Żegnając Lato, jednocześnie witamy kolejną porę ... Czytaj więcej »

Nadeszła do nas Jesień

kogut pieje

Patrząc za poranne okno poza wszelką wątpliwość możemy powiedzieć, że mamy już Jesień. Pamiętamy również to, że dzisiaj zawitała do nas jesień astronomiczna, zaś dzisiaj mamy pierwszy dzień jesieni kalendarzowej. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami pisaliśmy już na naszym portalu, więc zachęcamy do poczytania tych archiwalnych materiałów. Jak by jednak nie było, od dzisiejszego dnia mamy już w ... Czytaj więcej »

Radość i smutek przeplatają serca kibiców w naszej gminie

wyniki_weekendowe

Rozgrywki piłkarskie minionej kolejki w grupach seniorów przyniosły nam satysfakcję, ale również niesmak i żal. Nasze zespoły rozegrały 5 spotkań z następującym bilansem – 3 zwycięstwa ( LKS Jankowice, LKS Płomień Siedliska i KS Stal Kuźnia Raciborska ) oraz 2 porażki ( LKS ,,BUK” Rudy i LKS Ruda Kozielska ). I właśnie te 2 porażki bardzo kibiców bolą, bo nastąpiły ... Czytaj więcej »

W niedzielę świętowaliśmy dożynki na szczeblu diecezji gliwickiej i dożynki parafialne

1

W dniu wczorajszym w Rudach zakończone zostało tegoroczne dożynkowanie. Wczorajsze wydarzenie dziękczynienia za zebrane plony w 2014 r. odbyło się na szczeblu Diecezji Gliwickiej. Na krótko przed południem diecezjalny korowód dożynkowy spod plebanii wyruszył do rudzkiego Sanktuarium gdzie odbyła się uroczysta msza św. dziękczynna. Jak to już bywa w naszej parafialnej tradycji, dzisiejsze rolnicze świętowanie oprócz wymiaru diecezjalnego miało również ... Czytaj więcej »

Dzisiaj żegnamy lato, jutro nadejdzie astronomiczna jesień

Jesien

Za oknem mamy deszczową pogodę, po wietrznej i deszczowej nocy jest bardzo wilgotno i ponuro. Był jednak już taki moment dzisiejszego poranka, że słońce przebiło się przez gęste chmury. Na piękną pogodę nie mamy jednak co liczyć. W nocy, kiedy większość nas spała pogoda ,,robiła” swoje a efekty tego mogliśmy zauważyć dzisiaj rano. Niestety nocą tak powiało, że wiatr poczynił ... Czytaj więcej »

Zagineła suczka

zaginiona-suczka

Dnia 3.09.2014 roku zaginęła suczka na terenie Osiedla Lipowego w Rudach. Suczka jest mala i chuda,niedawno przygarnięta.Do połowy wyłysiała wskutek wcześniejszego zapchlenia.Piesek jest stary i schorowany.Bardzo źle widzi,słyszy i ma słaby węch.Prosimy o wszelkie informacje.Bardzo się martwimy. 601899628 Marek 602379406 Ewa Czytaj więcej »

Juniorzy też grają dzisiaj

piłkarz nowy

Po derbowych emocjach juniorów starszych czas na kolejne mecze drużyn juniorskich. Koziołki podejmują Górki Śląskie i  mają wielkie szanse i ambicje by sięgnąć po kolejny komplet punktów, który może umocnić ich pozycję na podium. Porażka jednak może tę sprawę mocno skomplikować. Wierzymy jednak, że młodzież Rudy Kozielskiej ujawni drzemiący w niej potencjał. Rudy po derbowej porażce zagrają z liderem Rafako ... Czytaj więcej »

Kolejny trudny mecz seniorów Rudy Kozielskiej

kozio

Tydzień temu zarówno juniorzy jak i seniorzy LKS Ruda kozielska zagrali mecze wyjazdowe. Juniorzy w derbowym meczu pokonali Rudy, zaś seniorzy zawiedzeni po porażce na własne życzenie wracali z Adamowic. Teraz w niedzielę obydwa zespoły zagrają na swoim terenie. Juniorzy podejmują Górki Śląskie, zaś seniorzy Zawadę Książęcą. Czytaj więcej »