sobota , 25 Kwiecień 2015

Aktualności

W Jankowicach będą kontrolować wody głębinowe

Studnia 004,m

W Jankowicach na jednej z gminnych działek w ramach realizacji zadania państwa w zakresie osłony hydrogeologicznej, a także na potrzeby rozpoznania, kształtowania oraz ochrony zasobów wodnych kraju powstaje właśnie piezometr. Piezometr, czyli otwór badawczy o średnicy 250 milimetrów i głębokości odwiertu około 50 metrów wykonany w celu monitorowania poziomu i jakości złóż wód głębinowych będzie ujmował wody poziomu trzeciorzędowego. Dzięki ... Czytaj więcej »

9 lat minęło jak jeden dzień!

KGW2,m

Niewielu z nas ma świadomość tego, że oto minęło 9 lat od chwili kiedy grupa rudzkich kobiet podjęła decyzję o zorganizowaniu się w formalną grupę – Koło Gospodyń Wiejskich. Od tej chwili minęło już doprawdy 9 lat! Był to okres dziesiątek a może nawet setek wydarzeń z udziałem rudzkich kobiet. Czytaj więcej »

Drużyny „B” klasy w kolejnych swoich meczach chcą kompletu punktów

pilka 4

Tydzień temu obydwa nasze zespoły ( Siedliska i Koziołki ) wygrały i nie mamy nic przeciwko temu, by teraz było podobnie. Poprzeczka jest jednak zawieszona dużo wyżej niż w poprzedniej kolejce. Siedliska jadą do Lysek, które jeszcze tydzień temu były liderem, jednak po pogromie w Brzeziu spadły na drugie miejsce. Zobaczymy czy piłkarze Płomienia zdołają wykorzystać kryzys formy rywala. Jesienna ... Czytaj więcej »

Sobotni poranek jest wiosenny w pełnej swojej krasie

okienka

Przyznają Państwo, że aktualnie znajdujemy się w bardzo przyjemnym okresie roku. Bo to przecież wiosna, bo przecież mamy w miarę piękne wiosenne dni i wreszcie lada co rozpoczniemy super długi kwietniowo-majowy weekend. Mamy nadzieję, że kto tylko może zaplanował już sobie sposób spędzenia tych dni. Przypominamy, że w sumie wolnego możemy mieć do 9 dni. Wtedy musimy tylko ,,poświęcić” 4 ... Czytaj więcej »

Było-Jest-Będzie

info

 INFO z dnia 24.04.2015 r.: *** dziś od godziny 6.00 do 22.00 raciborscy policjanci pionu ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Drogówka szczególnie bacznie przygląda się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, *** gdy Ktoś z nas miał wątpliwości natury tej – jaki dzisiaj mamy dzień tygodnia, to oficjalnie ogłaszamy, że właśnie przezywamy ... Czytaj więcej »

HOTEL SPA LASKOWO zaprasza na Urodziny!

L6,m

Szanowni Państwo! Czas płynie nieubłaganie i ledwo otwieraliśmy w Jankowicach trzygwiazdkowy Hotel SPA LASKOWO a już obchodzi on swój pierwszy roczek. I z tej okazji Dyrekcja oraz Personel Hotelu serdecznie zapraszają na urodzinowe przyjęcie w formie Dni Otwartych. Imprezę zaplanowano na czwartek 30 kwietnia. Będzie urodzinowy tort, grill oraz zwiedzanie przestronnych i funkcjonalnych wnętrz tego wyjątkowego obiektu. Szczegóły poniżej. Czytaj więcej »

W Rudach nowa ciekawostka dla zwiedzających – nowe tablice na słupie maryjnym w Rudach

słup maryjny,m

Uwadze pielgrzymów polecamy oryginalny słup maryjny przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Umieszczonych jest na nim 7 tablic zawierających odległości, które w swym ziemskim życiu przebyła Matka Boża. Ciekawość wzbudza fakt, że do każdej trasy Maryi dopasowano rzeczywiste odległości pomiędzy Rudami, a znanymi miejscami pielgrzymkowymi. Dodatkowo tablice wskazują kierunek, w którym każda z miejscowości się znajduje. Czytaj więcej »

Ważne punkty Koziołków i Płomienia

b klasa

Za nami jest udany miniony weekend dla zespołów z naszej gminy występujących w klasie B. Siedliska w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Grzegorzowicami wygrały 3:2 mimo, że do przerwy rywal prowadził 1:0. Koziołki natomiast pokonały innego rywala Siedlisk w walce o utrzymanie Pstrążną 2:0 i był to najniższy wymiar kary. Przy trochę  lepszej skuteczności powinno być co ... Czytaj więcej »

Piątek widziany zza redakcyjnego okna

widziane_z_okna

Za nami pogodny i pracowity czwartek. Można tak zwłaszcza powiedzieć o gimnazjalistach, którzy zdawali wczoraj egzamin gimnazjalny z języków obcych. W ten sposób gimnazjaliści III klas mają już za sobą 3-dniowy egzamin, bodajże pierwszy ważny egzamin w swoim życiu. Mamy nadzieję, że wszystko poszło dobrze a dobry los uśmiechnął się do wszystkich zdających. Tego z głębi serca życzyliśmy zdającym przez ... Czytaj więcej »