czwartek , 30 Marzec 2017

Aktualności

Nożownik zaatakował ludzi w ,,sercu” Rybnika.

W ślad za groźnym i tragicznym wydarzeniem jakie miało miejsce w miniony weekend w Rybniku informujemy o nim naszych mieszkańców a zwłaszcza młodzież. Wiemy przecież, że wieczorami a zwłaszcza w dni świąteczne i weekendowe wielu mieszkańców ( również uczniów i studentów ) z Rud i pozostałych miejscowości naszej gminy odwiedza Rybnik a ściślej mówiąc kawiarnie, lokale, oraz inne miejsca publiczne ... Czytaj więcej »

Kewinie – nie jesteś sam! Chory Kewin i rodzina dziękują.

Bardzo często bywa tak, że nieszczęście przychodzi nagle i w najmniej oczekiwanym momencie. Zawsze wtedy w milczeniu lub na głos wypowiadane są słowa – dlaczego teraz? Dlaczego ja? Boże – dlaczego ….? Tak właśnie bywa w chwili kiedy dowiadujemy się, że zachorowaliśmy, bądź zachorował Ktoś nam bardzo bliski. Wbrew wielu opiniom, w życiu jest jednak tak, że liczy się najbardziej ... Czytaj więcej »

7 kwietnia br. ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Rudy – Rybnik – Rudy.

Trwa okres Wielkiego Postu, już w najbliższy piątek odbędzie się w Rudach Droga Krzyżowa ulicami Rud. Natomiast 7 kwietnia br. po Mszy Świętej z kościoła parafialnego w Rudach wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, której uczestnicy pokonają ponad 40 km!!! Trasa przebiegać będzie z Rud do Rybnika i z powrotem. EDK stanowi – wyzwanie, drogę, zmaganie i spotkanie. Czytaj więcej »

Jest szansa na to by uzyskać dofinansowanie na wymianę kotła CO.

Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy gminy Kuźnia Raciborska będą mogli liczyć na dopłaty do wymiany kotłów CO w domach prywatnych. Jak informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej jest szansa na to, że już niedługo ruszy dofiansowanie modernizacji przydomowych kotłowni polegających na wymianie źródła ciepła ( pieca ). Dwuletnia współpraca z mieszkańcami przy tworzeniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) zaowocuje więc ... Czytaj więcej »

Przeżywamy piękne wiosenne dni. Zachęcamy do długiego przebywania na dworze.

Póki co, kolejne dni tygodnia mijają przy pięknej wiosennej pogodzie. Taka pogoda spowodowała, że w naszych ogrodach, na podwórkach, skwerach ale i polach zrobiło się gwarno. Wielkimi siłami ruszyliśmy na dwór by uporać się z wszystkim tym co pozostało po zimie. A prac wiosenno-porządkowych mamy co niemiara. Jest jednak dobra pogoda, możemy więc zakładać, że ze wszystkim uporamy się do ... Czytaj więcej »

Wyniki, tabele, komentarze prosto z boiska.

wyniki

Za nami piłkarskie emocje. Grały wszystkie zespoły seniorskie z naszej gminy. Wyniki były różne, bilans jednak ujemny. Z kolei piłkarski weekend udanie zakończyła nasza reprezentacja narodowa wygrywając w Czarnogórze. Wyniki, tabele i komentarze do rozgrywek z udziałem naszych drużyn przedstawiamy poniżej. Czytaj więcej »

To już wtorek, mamy pogodę jak ta lala.

Poniedziałek minął nam przy świetnej pogodzie. Po raz pierwszy również po zmianie czasu z zimowego na letni mogliśmy dłużej popracować na dworze. Co można było zauważyć pierwszego dnia po zmianie – rano jaśnieje na dworze około godz. 5.30 ( po nowemu ), ciemności natomiast zapadają po 19.30 wieczorem. W ten sposób dzień wykorzystujemy bardziej efektywnie. Może również jest efektownie, wszakże ... Czytaj więcej »

Tylko Koziołki i Jankowice wygrały, pozostałe drużyny przegrały.

Lokalne rozgrywki piłkarskie ruszyły w całym zakresie i pełną parą. Przypominamy, że nasze drużyny występują w ligach – okręgowej, klasie ,,A” i ,,B”. Wszystkie one w miniony weekend rozegrały swoje mecze – BUK rozegrał już swój 2 mecz wiosenny, pozostali inaugurowali piłkarską wiosnę. W sumie nasze drużyny rozegrały 5 meczów. Wyniki: 2 zwycięstwa, 3 porażki w tym jedna sromotna. Swoje ... Czytaj więcej »