piątek , 28 Listopad 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 27.11.2014 r.: *** to już czwartek 27 listopada br. dzień od samego rana jest suchy ale pochmurny. Tak jak zapowiadali meteorolodzy słoneczko zza chmur będzie wychylać się co jakiś czas. Starajmy się więc każdą taką chwilę wykorzystać, *** przypominamy wszystkim naszym czytelnikom-kierowcom, że najwyższa już pora na dokonanie zmian ogumienia z letniego na zimowe w naszych samochodach. ... Czytaj więcej »

Koniec posługi biskupiej bp. Gerarda Kusza

Kusz, m

Jak już wiemy od kilkunastu dni Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej. Informację tą ogłosiła 15 listopada br. w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Zgodnie z decyzją bp Kusz przechodzi więc na emeryturę. Czytaj więcej »

Niedzielny koncert chóru im. J.Rogera uświetnił święto chórów i śpiewu kościelnego

Cecylia

W minioną sobotę Kościół obchodził wspomnienie św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy, którą czcimy jako patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji w rudzkim kościele odprawiona została Msza Św. w intencji chóru, scholi, organistów i wszystkich osób którzy śpiewają i grają na instrumentach muzycznych. Msza odbyła się o godz. 17.30. W niedzielę zaś o godz. 16.00 w rudzkim kościele odprawiona została msza ... Czytaj więcej »

Witamy w czwartkowy poranek

kogut

Za nami pogodna jesienna środa, chłodny dzień, wieczór i noc. Podobnie ma być dzisiejszego dnia. Pomimo, że z rana jest chłodno, zróbmy wszystko, by trochę więcej niż zazwyczaj pobyć na dworze. Powietrze jest bowiem takie ,,zdrowe”. Korzystajmy z tego, bowiem nie wiemy ile takich okazji będziemy jeszcze mieli przed nadejściem zimy. Jest tak zwłaszcza w słoneczne chwile, które nie trwają ... Czytaj więcej »

UWAGA: nastąpiło uszkodzenie świateł na przejściu drogowym obok szkoły!

SW1,m

Wielu z nas, którzy dzisiaj rano ruszyło do pracy, szkół i swoich porannych zajęć było świadkiem tego co stało się wczorajszego wieczoru lub dzisiejszej nocy w rejonie rudzkiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Otóż jak się okazuje nastąpiło uszkodzenie części oświetlenia kierującego ruchem w rejonie szkoły. W ten oto sposób od wczesnych godzin porannych światła nie funkcjonują poprawnie. Jak się okazuje nastąpiło ... Czytaj więcej »

Serdecznie witamy w środowy, jesienny poranek

serdecznie_witamy

Po długim kilkutygodniowym ,,milczeniu” na powrót powracamy na naszych łamach z codziennymi zapowiadajkami kolejnego dnia roku oraz bieżącym lokalnymi informacjami.  I tak oto mamy środek roboczej części tygodnia, ostatniego tygodnia listopada. To doprawdy już ostatnie dni listopada 2014 r. Dokładnie pozostało ich 5, a potem mamy już tylko grudzień, którego dni zazwyczaj mijają jak mgnienie oka. Wszystko za sprawą zbliżających ... Czytaj więcej »

,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

logo-znadRudy

Jan Kochanowski swego czasu powiedział – ,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.  Wielu z nas a może nawet każdy z naszych czytelników zna dokładnie zacytowaną maksymę. Tyle tylko, że sama jej znajomość nie daje wiele, trzeba bowiem mieć gruntowną świadomość cytowanych słów a co najważniejsze – wielką pokorę wobec nich. Nie znamy bowiem chwili w ... Czytaj więcej »

Nieoficjalne wyniki wyborów w naszej gminie.

Poniżej podajemy nieoficjalne wyniki wyborów. W Rudach w głosowaniu na radnych zostali wybrani: Roman Wilk, Adrian Lepiarczyk, Łukasz Ruhe i Manfred Wrona.  W głosowaniu na burmistrza zdecydowane poparcie uzyskała pani Rita Serafin, która zdobyła 521 głosów. Jej konkurent Paweł Macha zdobył 300 głosów. W Jankowicach i Rudzie Kozielskiej przewaga urzędującej burmistrz była jeszcze większa, gdyż zagłosowało za nią 227 osób, ... Czytaj więcej »

Już w niedzielę wybory

Już w niedzielę udamy się na wybory, gdzie będziemy mieli możliwość dokonania wyboru władz samorządowych na trzech szczeblach samorządu: gminy, powiatu i województwa. Dla osób, które nie podjęły jeszcze decyzji na kogo zagłosować, prezentujemy Informatory Wyborcze kandydatów poszczególnych okręgów wyborczych w Rudach komitetu wyborczego Razem dla Gminy. Zapraszamy do zaznajomienia się i zapraszamy do urn.         Czytaj więcej »

Wiata biesiadna na boisku będzie sfinansowana przez samorząd województwa śląskiego!

Długotrwałe starania mające na celu uzyskanie dofinansowanie do budowy wiaty biesiadnej na boisku klubu Buk Rudy w końcu przyniosły pozytywny rezultat. Wniosek złożony przez gminę opiewa na kwotę prawie 263 tys. złotych (kwota dofinansowania) i został złożony na początku tego roku łącznie z wnioskiem na dofinansowanie modernizacji stacji kolejki wąskotorowej w Rudach. Kolejka w postępowaniu konkursowym otrzymała dofinansowanie w pierwszym ... Czytaj więcej »