poniedziałek , 26 Styczeń 2015

Aktualności

UWAGA na fałszywe faktury z T-Mobile?

oszuści

Jak informuje portal internetowy www.tvn24.pl oszuści internetowi atakują nas ,,lewymi” fakturami w celu oszukania nas poprzez sprowokowanie nas do zapłaty takiej ,,lewej” faktury.  Powstaje więc pytanie – jak odróżnić fakturę prawdziwą wysłanego przez naszego operatora od fałszywki? A to jest niezmierne ciężkie. Czytaj więcej »

KS Stal Kuźnia Raciborska II z pucharem burmistrza

turniej_pilkarski

W sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej odbył się Piłkarski Halowy Turniej Seniorów o Puchar Burmistrza Gminy Kuźnia Raciborska. Na starcie stanęło 8 drużyn z terenu naszej gminy i z poza niej. Puchar a tym samym pierwsze miejsce zdobyła drużyna KS Kuźnia Raciborska II. Czytaj więcej »

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

telefon

Od listopada 2008 r. pod numerem 116 111 działa pierwszy ogólnopolski i całkowicie bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Telefon ten służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość dzielenia się troskami, rozmawiania o sprawach dla siebie ważnych oraz wsparcia w trudnych sytuacjach. Czytaj więcej »

Niedziela wita nas w zimowej scenerii

zima

Niedziela powitała nas w śnieżnej pokrywie. Jak się okazało meteorolodzy z wielką precyzją przewidzieli nadejście sobotnich opadów śniegu. W ten oto sposób zrobiła nam się zima i pozostanie u nas co najmniej 3-4 dni. Czyli tak długo jak za dnia będziemy mieli ujemne temperatury. Czytaj więcej »

Czy ks. Rafał Wyleżoł zostanie ,,LIDEREM ROKU 2014″ zależy od każdego z nas. Prosimy – zagłosuj na naszego kandydata.

lider

Jest nam niezmiernie miło, że ,,jeden z nas” został nominowany do kolejnego konkursu ,,LIDER ROKU 2014”  ogłoszonego przez portal www.raciborz.naszemiasto.pl oraz gazetę Dziennik Zachodni. Nominowanym kandydatem został proboszcz Parafii Rudy ks. Rafał Wyleżoł. Nominacja ta nie może budzić żadnego zdziwienia, wszakże po czynach i dokonaniach kandydaci są oceniani. Osiągnięcia naszego nominowanego same mówią za siebie i się bronią. Czytaj więcej »

Urodziny Ojca Benjamina Remiorz SVD

kwiatki

W dniu 24.01.2015 r. swoje 55-te urodziny obchodzi Ojciec Benjamina Remiorz SVD. Przypomnijmy, że jest on misjonarzem i swoją służbę od wielu lat prowadzi na drugiej półkuli ziemskiej, z daleka od rodzinnych Rud. Po raz kolejny przyszło Ojcu spędzać urodziny w dalekim Paragwaju na swojej placówce duszpasterskiej, wśród ukochanych przez siebie Indian Ache. Czytaj więcej »

Witamy w pochmurną styczniową sobotę

dobry_dzien

Tak, tak – to już sobota i tydzień zleciał nam jak batem strzelił. Nikomu nie chcemy psuć humoru i dobrego samopoczucia. Prawda jest jednak taka, że prawdopodobnie czeka nas kilkanaście chłodnych dni i nocy. Czy to będzie namiastka tegorocznej zimy? Najbliższe godziny i dni odpowiedzą nam na tak postawione pytanie. Dając wiarę w zakresie nadchodzących mrozów i opadów śniegu meteorologom, ... Czytaj więcej »

Dwa razy siedem – radni z Kuźni Raciborskiej uchwalili budżet!

S 11,m

Siedmioma głosami za przyjęciem uchwały przy siedmiu głosach wstrzymujących – takim wynikiem zakończyło się czwartkowe głosowanie w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2015 rok przez radnych Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej. Budżet, co prawda uchwalono, ale nie na taki wynik liczyły zapewne nowe władze gminy z burmistrzem Pawłem Machą na czele. Czytaj więcej »