czwartek , 27 Lipiec 2017

Aktualności

Reaguj na nieludzkie traktowanie zwierząt.

Policja apeluje – jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami! Specjalnie do Twojej dyspozycji stworzyliśmy adres poczty elektronicznej. przestepstwa-gospodarcze@raciborz.ka.policja.gov.pl Czytaj więcej »

Znamy terminarz gier drużyny LKS ,,BUK” Rudy.

lks_buk

Już 12 sierpnia br. Seniorzy LKS ,,BUK” Rudy rozegrają pierwsze ligowe spotkanie w klasie okręgowej, a przeciwnikiem drużyny Beniamina Miery będzie zespół z Chałupek. Niewiadomą stała się luka, według której każdy zespół miałby mieć jeden mecz pauzy, a to za sprawą braku drużyny Czarnych Nowej Wsi, której na próżno szukać w terminarzu rozgrywek. Z naszych informacji wynika, że zespół ten ... Czytaj więcej »

Witamy w połówce tygodnia. Przed nami umiarkowana środa.

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie i poczuciu rzeczywistości, to informujemy, że od kilkunastu godzin mamy już środę a od 3 dni kolejny  wakacyjny tydzień – niestety ostatni lipcowy tydzień. Jak by więc na to nie patrzeć, to przed nami jest jeszcze ponad miesiąc wakacyjnej laby. ,,Powoli” więc kończy nam się pierwszy miesiąc letniej kanikuły! I co ... Czytaj więcej »

Dzisiaj wspominamy Św. Krzysztofa. Obchodzimy również Dzień Bezpiecznego Kierowcy”.

Dla kierowców dzisiejszy dzień powinien być dniem refleksji. Refleksji nad tym jak korzystać z dobrodziejstwa samochodu i jak korzystać z dróg po których przychodzi nam się nimi poruszać. I nie przeszkadzać innym. Jak jeździć samochodem by nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych? Wszystko za sprawą wspomnienia w kościele katolickim św. Krzysztofa. W Rudach po Mszach św. (rano i wieczorem) ... Czytaj więcej »

Wtorek bedzie pierwszym dniem znacznego ochłodzenia. Lato i wakacje trwają jednak nadal.

pogoda

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie to informujemy, że od kilku godzin mamy już wtorek ostatniego tygodnia lipca. Jakby więc na to nie patrzeć, rozpoczęliśmy 5 tydzień tegorocznych letnich wakacji. Ważne i znamienne jest również to, że jest to ostatni tydzień tegorocznego lipca. I to jest okrutna prawda – miesiąc lipiec idzie nam ku końcowi. Ale przed ... Czytaj więcej »

Stary BUK na oczach Polski i świata!

Jak informuje regionalna platforma informacyjna info-poster.eu już niedługo w starym ośrodku wypoczynkowym ,,BUK” kręcone będą sceny do najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego laureata nagrody Oskara. W zdjęciach planowany jest udział całej plejady polskich aktorów. Aktualnie trwają przygotowania w rejonie amfiteatru BUK a już 26 i 27 lipca br. odbędzie się kręcenie zdjęć do filmu. Czytaj więcej »

Porażka ,,nowego” BUK-u w pierwszym sparingu.

Sobotni sparing drużyny LKS ,,BUK” Rudy pokazał, że w najbliższym czasie szykują się wielkie zmiany w składzie rudzkiej drużyny. Brak co najmniej 7 podstawowych zawodników, którzy wystąpili w ostatnim meczu ligi okręgowej to wielka zmiana, którą niestety przynajmniej w kilku przypadkach będziemy oglądać już raczej na stałe. Morgała, Moric, Procek, Wanglorz, Hamiga, Kazaniecki, Żyła, Kufieta, Duda, Piontek, Krzyżanowski, Kalemba – ... Czytaj więcej »