sobota , 25 Luty 2017

Aktualności

Powiatowe Targi Pracy na Zamku w Raciborzu.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wspólnie z Agencją Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w Powiatowych Targach Pracy które odbędą się na Zamku Piastowskim w Raciborzu przy ulicy Zamkowej 2, 29.03.2017 r. w godzinach od 12:00 do 17:00. Czytaj więcej »

,,Jeśli luty ciepło trzyma, będzie jeszcze w marcu zima”.

Luty kończy nam się szybkimi krokami. Do jego końca pozostało już niewiele ponad 3 dni. No i bardzo dobrze, przecież Wiosna idzie. Patrząc na prognozy pogody sięgające nawet połowę marca widzimy, że pogoda niewiele się zmieni, za wyjątkiem tego, że w marcu trafi nam się kilka mroźnych nocy. Za dnia jednak będzie pogodnie z temperaturą na wyraźnym plusie. Widząc te ... Czytaj więcej »

S.O.S. Pomóżmy choremu Kewinowi!!!

W życiu każdego człowieka jest tak, że pieniądze nie dają pełni szczęścia. Liczy się bowiem najbardziej zdrowie – dobre zdrowie. Niestety bardzo często bywa tak, że owego zdrowia nie mamy. I wtedy pojawia się problem. Jak sprawić, by go napowrót odzyskać? Tyle tylko, że w wielu przypadkach jest o to bardzo trudno a czasami staje się wręcz niemożliwe. Cały czas ... Czytaj więcej »

W rudzkim MOW-ie mówili o smogu.

7 lutego 2017 r. w rudzkim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbyła się krótka prezentacja pod tytułem: „SMOG- czym jest i jak z nim walczyć”. Wychowankowie dowiedzieli się czym jest smog, jak się przed nim chronić oraz gdzie szukać niezbędnych informacji. Czytaj więcej »

WAŻNE! Projekt Planu Zagospodarowania dla Rud i Rudy Kozielskiej został ponownie wyłożony do publicznego wglądu. Uwagi można złożyć do dnia 3 kwietnia 2017 r.

Informujemy mieszkańców Rud i Rudy Kozielskiej o ponownym wyłożeniu projektu Planu Zagospodarowania Przestrzennego sołectw Rudy i Ruda Kozielska. Przypominamy w tym miejscu, że pierwsze wyłożenie miało miejsce całkiem niedawno a publiczna dyskusja nad dokumentem odbyła się w świetlicy wiejskiej przy OSP Rudy. W trakcie tego spotkania zgłoszonych zostało wiele uwag i spostrzeżeń w tym kilka właściwych i zasadniczych w zakresie ... Czytaj więcej »

Przed nami ostatni weekend lutego.

Jakby na to nie patrzeć, to do końca lutego mamy już niespełna 5 dni. Po nich powitamy już tylko marzec i coraz częściej spoglądać będziemy w stronę pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Ale po drodze, już za kilka godzin rozpoczniemy kolejny a zarazem ostatni weekend lutego. Śpieszymy również z informacją, że już za kilka dni powitamy wiosnę meteorologiczną a to oznacza ... Czytaj więcej »