sobota , 28 Listopad 2015

Aktualności

Już za kilka godzin pochłoną nas zabawy andrzejkowe

andrzejki

Zazwyczaj, ostatnią prostą przed rozpoczęciem Adwentu stanowią obchody andrzejkowe. Kojarzą się one głównie z organizowanymi zabawami, prywatkami połączonymi z wróżeniem sobie przyszłości. Zabawy te odbywają się w dniu imienin Św. Andrzeja przypadających 30 listopada. W tym roku ten popularny dzień ma miejsce w poniedziałek, a więc w pierwszym dniu Adwentu. Stąd też dzisiejszego wieczoru i jutro czeka nas wiele zabaw ... Czytaj więcej »

Bobry zbierają żarło – oj będzie sroga zima!

Pisza o nas

Bobry z raciborskich lasów już wiedzą, jaka będzie tegoroczna zima! Jak donosi https://www.facebook.com/rudyraciborskie/ – Już za chwileczkę, już za momencik będzie … zima. Astronomicznie rozpocznie się 22 grudnia, ale już teraz w przyrodzie obserwujemy wielkie przygotowania do tego trudnego dla zwierząt okresu – czytamy na profilu FB Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Jak się okazuje, bobry mogą wskazać, jaka będzie tegoroczna zima. Bobry ... Czytaj więcej »

Ogłoszenie dyrektora ZSO Rudy

info dla rodzica

Od poniedziałku 30 listopada br. rozpoczyna się okres Adwentu. W porozumieniu  z ks. proboszczem parafii Rudy – umożliwiamy uczniom uczęszczającym na lekcje religii uczestnictwo w mszach roratnich, które będą się odbywały codziennie o godzinie 7.00 rano. Czytaj więcej »

Ogłoszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – ważne!

ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuźni Raciborskiej uprzejmie informuje, że samorząd gminy przystąpił do opracowania gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych. W związku z powyższym pragniemy zaprosić mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska do wypełnienia i przesłania ankiet znajdujących się w załączniku, w terminie do dnia 15 grudnia br. na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Powstańców 15, 47-420 Kuźnia Raciborska lub adres ... Czytaj więcej »

Lisica Ruthie uczyła dzieci prawdy o prawdzie

SONY DSC

W rudzkim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym od wielu lat podejmowanych jest wiele cennych inicjatyw. Cennych dla lokalnego środowiska, ale również cennych ze względu na aspekt wychowawczy z elementami przygotowania do życia dla wychowanków tego ośrodka. Od kilku lat wychowankowie nawiązali kontakt i utrzymują go poprzez cykliczną akcję – ,,Poczytaj mi przyjacielu” z przedszkolem w Rudach. Słowo przyjaciel zobowiązuje, stąd też młodzieńcy ... Czytaj więcej »

Już w ten weekend wejdziemy w okres Adwentu. Oby był to dla nas radosny czas!

sobota

Gdyby ktoś nie wiedział, to od kilku godzin mamy sobotę, a więc znajdujemy się w końcowej części tygodnia. A listopad szybkimi krokami zmierza ku końcowi. To niezła perspektywa. Czeka nas bowiem jeden z najpiękniejszych okresów w roku – Adwent.  Musimy się jednak do tego czasu przygotować i to zarówno w sensie fizycznym materialnym, ale również duchowym. Zadbajmy o to, aby ... Czytaj więcej »

Zahartowani nie chorują?

jak-żyć

I znowu jesteśmy w tym samym miejscu co każdego roku. Późna jesień – najpierw mokre i ciepłe dni, potem ,,atak” zimy i dosyć mocne przymrozki. A my myślimy, że dalej trwa lato. Bardzo często bagatelizujemy to, że mamy taką porę roku i taki klimat, że musimy ubierać się w sposób właściwy. Jak? To bardzo proste – nie za grubo i ... Czytaj więcej »

W przeddzień Św. Mikołaja odbędzie się Mikołajkowy Turniej FIFA 2016. Zapraszamy.

LKS Buk Rudy - turniej fifa 2016,m

Zbliża się miesiąc grudzień a w ślad za tym uroczystość Św. Mikołaja. Od ubiegłego roku działacze rudzkiego klubu piłkarskiego LKS ,,BUK” Rudy organizują w tym okresie Mikołajkowy Turniej w grę FIFA 16. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w wiacie biesiadnej na stadionie w sobotę 5 grudnia br., początek o godz. 17.00. Uwaga zapisy trwają do dnia 28.11.2015 r. ... Czytaj więcej »