niedziela , 22 Styczeń 2017

Aktualności

Nie ma jak u babci!

Dzisiaj mamy szczególny dzień. Taki rodzinny, taki cieplutki – pomimo panującego na dworze zimna. Błogosławieni są Ci, którym dane jest to, że mają jeszcze ,,przy sobie” dziadków. Bo u babci i dziadka zawsze jest ,,naj” – najlepiej. Stąd też w dniu dzisiejszym w wielu naszych domach w stronę babci, a jutro w stronę dziadka kierowane będą najcieplejsze na świecie słowa ... Czytaj więcej »

Dzisiaj mamy Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka.

Zapewne niewiele jest wśród nas osób, które wyobrażają sobie nasze życie rodzinne bez babci i dziadka, albo jak kto woli bez ołmy i ołpy. To oni właśnie przez wiele lat budowali fundament naszych rodzin, a dzisiaj w jesieni swojego życia, po prostu pragną być wśród nas i nam służyć. Służyć swoim dzieciom, wnukom i prawnukom. Niestety bardzo często bywa odwrotnie ... Czytaj więcej »

Rozpoczęliśmy jeden z najpiękniejszych weekendów roku – mamy Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka.

Rozpoczęliśmy 21 dzień stycznia br. mamy więc za sobą 3 tygodnie togo roku. Na dworze, po chwilowym wzroście mrozu od wczoraj temperatura oscyluje w okolicach ,,zera” z lekkim wskazaniem na ,,plus”.  A wiemy przecież, że podstawą trwania zimy jest stały mróz w nocy i za dnia. Patrząc na to co mówią meteorolodzy widzimy, że nocą mrozy będą trwały aż do ... Czytaj więcej »

Od kolejnego weekendu dzielą nas już tylko godziny.

I tak oto tydzień dotarł w okolice jego końcówki, bowiem dane jest nam przeżywać piątek. A to oznacza, że oto już za kilka godzin rozpoczniemy kolejny styczniowy weekend. Zwracamy uwagę naszym czytelnikom, że oto dzisiaj mija 30 dzień tegorocznej zimy. Do Wiosny pozostaje więc nieco ponad …… 60 dni. Odległy to horyzont, ale pamiętajmy, że czas szybko mija i nawet ... Czytaj więcej »

Przed nami bardzo zimna końcówka tygodnia.

Za sobą mamy pochmurną i zimną środę. Dzień był mroźny ale śnieg nie padał. Typowa zima. Tymczasem bieżący tydzień toczy się dalej, mamy czwartek a za oknami jest pochmurny i równie zimy dzionek. Dla pocieszenia i lepszego samopoczucia podajemy, że do końca tygodnia pozostał zaledwie 1 cały roboczy dzień. I znowu będziemy mieli 2 dniowy weekend. Także – głowa do ... Czytaj więcej »

Do woja marsz!

Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa 2017. Stawiennictwo do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe. Dotyczy to również osób, które z różnych przyczyn nie otrzymały wezwania. Za niezgłoszenie się do kwalifikacji wojskowej grożą sankcje w postaci grzywny i przymusowego doprowadzenia przez Policję. Czytaj więcej »

Noc ze środy na czwartek ma znowu być bardzo mroźna!

W dalszym jednak ciągu trwa zima – w kalendarzu i realu. Po sobotnich opadach śniegu i one ustąpiły w związku z czym sytuacja pogodowa na tą chwilę wygląda na ustabilizowaną. Mamy kilkustopniowy mróz. Taka sytuacja nie świadczy jednak o tym, że sytuacja związana z zimą generalnie jest dobra. Niestety drogi są czarne, ale nadal śliskie, podobnie niektóre chodniki, parkingi i ... Czytaj więcej »