piątek , 26 Sierpień 2016

Aktualności

Sezon piłkarski rozkręca się na dobre

weekend piłkarski

Przed nami kolejne piłkarskie emocje. LKS ,,BUK” Rudy po raz pierwszy w tym sezonie zagra na wyjeździe. Rymer przegrał ostatnio z Czernicą więc jest szansa powalczyć o punkty. Rymer zagra również ….. na wyjeździe, bo w Wielopolu. Powodem tego jest turkuć. Małe zwierzątko, które zaatakowało boisko Rymera powodując znaczne szkody. Czytaj więcej »

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to przeżywamy piątek. Weekend jest więc na wyciągnięcie ręki.

pogoda

Czy pamiętają Państwo ten dzień? Dokładnie 24 lata temu w naszym rejonie panowała od wielu dni susza i wysokie temperatury. Wokół nas wszystko było wyschnięte jak przysłowiowy pieprz. Niestety nie udało się dotrwać do deszczów. Wybuchł pożar lasu, który następnie został nazwany pożarem 1000 – lecia, największym w środkowej Europie. Zmagania z ogniem trwały wiele dni, kto wie, czy człowiek ... Czytaj więcej »

Przegrana która napawa nadzieją na przyszłość

piłka 3

Wczoraj seniorzy LKS ,,BUK” Rudy rozegrali swoje drugie spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski podokręgu Racibórz. Jak się okazało, w tej edycji pucharu był to już ostatni mecz rudzkiego zespołu. Po wyrównanym meczu nasza drużyna uległa Naprzodowi Borucin 0:2. Mimo niekorzystnego wyniku może cieszyć gra, młodsi zawodnicy, którzy dostali wczoraj swoją szansę, rozegrali poprawne zawody i przy odrobinie szczęścia, to rudzka ... Czytaj więcej »

Jutro rocznica. 24 lata temu płonęły nasze lasy!

DLORAWydarzenia

W przeddzień zdarzenia które miało miejsce w dniu 26 sierpnia 1992 r. przypominamy to co działo się w naszych lasach. – Kiedy 24 lata temu w trakcie suszy 1000-lecia nad rudzką puszczą pojawiły się kłęby gęstego dymu, wiadomo było, że jest to ,,coś” groźnego. Już od pierwszych chwil wiadomo było, że wybuchł niezwykły pożar. I tak stało się w rzeczywistości. ... Czytaj więcej »

To już czwartek, na horyzoncie pojawia się już kolejny weekend.

kogut

Jak już wcześniej pisaliśmy, za nami jest już przedostatni tydzień wakacji. Pod względem pogody był to przeciętny okres letniej kanikuły, ale nie najgorszy. Od wczoraj przeżywamy więc ostatni tydzień wakacji, z wielką trwogą będziemy więc odliczać kolejne upływające dni. Jesteśmy więc na ostatniej prostej wakacji. Na dworze, pomimo, że jest lato pogoda coraz bardziej przypomina już jesień ( chłodne wieczory, ... Czytaj więcej »

Pobawmy się ,,na” wąskim torze

kolejka_rudy

W ostatnią sobotę wakacji 27 sierpnia br. zapraszamy opiekunów z dziećmi do wspólnej zabawy na rudzką stację kolejki wąskotorowej. Zapewniamy zdrową rywalizację i trochę ruchu podczas prostych konkurencji które nie sprawią trudności dziecku, mamie, tacie, babci, dziadkowi, natomiast na pewno wprawią nas w świetny humor. Czytaj więcej »

Do końca wakacji pozostał równy tydzień

wakacje

Gdyby ktoś pogubił się w przebiegu bieżącego tygodnia, to komunikujemy wszem i wobec, że oto nastała środa. Do końca wakacji pozostaje nam niespełna 8 dni!!! Przypominamy o tym fakcie, bowiem nagła informacja o początku roku szkolnego mogłaby źle na co niektórych wpłynąć. Według nas, lepiej jest o tym wiedzieć wcześniej. A wobec faktu kończących się wakacji zachęcamy, aby ich końcówkę ... Czytaj więcej »

Byliśmy na dożynkach w czeskich Bolaticach

Bo18,m

Jak już informowaliśmy w naszych dotychczasowych serwisach w sobotę 20 sierpnia br. (wczoraj ) w czeskich Bolaticach obchodzone były Dożynki AD 2016. Wydarzenie to minęło przy rewelacyjnej pogodzie, dzięki czemu mi. w uroczystościach wzięło udział bardzo wielu mieszkańców tej miejscowości, jak również gości spoza Bolatic. Rudy reprezentowało 11 osób. W skład delegacji weszli m.i.: radny Manfred Wrona, radny rady powiatu ... Czytaj więcej »