wtorek , 31 Maj 2016

Aktualności

Wtorek 31 maja jest dniem bez tytoniu. Postarajmy się do tego dostosować.

bez_tytoniu,m

O szkodliwości palenia tytoniu nie trzeba nikogo przekonywać. Można to nawet przeczytać na każdej paczce papierosów. A mimo tego jeszcze zbyt dużo osób nie chce albo nie potrafi rzucić tego straszliwego nałogu. Mówimy, że najbardziej szkodzi nikotyna zawarta w dymie papierosowym, ale do tego dochodzą jeszcze substancje smoliste i wiele związków chemicznych. To one powodują przede wszystkim powstawanie wylewów, zawałów ... Czytaj więcej »

INDUSTRIADA 2016 na rudzkiej kolejce wąskotorowej – wydarzenie w którym warto będzie uczestniczyć. ZAPRASZAMY!!!

industriada

Już w czerwcu po raz kolejny rudzki skansen kolei wąskotorowej uczestniczyć będzie w programie śląskiej Industriady. Impreza odbędzie się w sobotę 11 czerwca br. Przygotowany na to wydarzenie program jest przebogaty. Poza rekonstrukcją historyczną będzie też parada taboru kolejowego! O szczegółach piszemy poniżej. Warto już dzisiaj zarezerwować sobie sobotnie popołudnie. Czytaj więcej »

Czy drużynę BUK-u stać na powrót do Okręgówki?

a klasa

Pewnie i wysoko wygrywa BUK w Studziennej i od klasy okręgowej dzieli go dosłownie krok albo jak kto woli zwycięstwo w najbliższym meczu z Gorzycami. Jeżeli BUK wygra to zapewni sobie awans mając na niedzielnym rywalem 6 punktów przewagi i lepszy bilans bezpośrednich meczy. Remis też nie jest zły bo pozwoli utrzymać 3 punktową przewagę i lepszy bilans bezpośrednich meczy. ... Czytaj więcej »

Dzisiejszy dzień kończy miesiąc maj, u progu stoi czerwiec.

maj 1

Od wczoraj degustujemy się urokami 2-ch ostatnich dni maja. Należą one jeszcze w pełni do miesiąca maja, ale na bliskim horyzoncie widzimy już czerwiec. Tak, tak drodzy czytelnicy już za kilka, kilkanaście godzin przyjdzie nam pożegnać piąty miesiąc bieżącego roku. Powoli również najpiękniejsza pora roku Wiosna ( według wielu osób ) będzie zmierzać ku końcowi a my będziemy szykować się ... Czytaj więcej »

Będą badać strukturę gospodarstw rolnych

plakat_GUS-1,m

Informujemy, że od 1 czerwca do 29 lipca 2016 roku Główny Urząd Statystyczny w całej Polsce prowadzić będzie badanie struktury gospodarstw rolnych. Badanie będzie prowadzone metodą reprezentacyjną, polegającą na tym, że w całym naszym województwie śląskim spośród wszystkich gospodarstw wylosowano około 11 tys. gospodarstw na terenie których prowadzone będzie badanie. Jeśli więc ,,ktoś miał szczęście”, to już niedługo mogą nas ... Czytaj więcej »

Dobre granie i dobre wyniki w wykonaniu naszych piłkarskich jedenastek

wyniki

Za nami kolejny piłkarski weekend. Niewiele, bo tylko 3 kolejki pozostały seniorom do zakończenia rozgrywek. Drużynom młodzieżowym została natomiast 1 kolejka do piłkarskich wakacji. Jak spisały się nasze zespoły w ostatniej kolejce? Seniorzy – całkiem nieźle – 3 zwycięstwa i 1 remis. Bilans bramkowy:17:9. Ruda Kozielska w tej kolejce pauzowała. Wszystkie uzyskane wyniki prezentujemy poniżej. Prezentujemy także wyniki uzyskane przez ... Czytaj więcej »

Niebiosa zmiłowały się nad nami – popadało! Jaka ulga.

deszcz

I jak tam czują się Państwo po 4-dniowym weekendzie? Jeśli pozytywnie to super, pozytywne aspekty tego okresu będziemy musieli bowiem zapamiętać na długo. Kolejny długi weekend czeka nas bowiem dopiero w połowie sierpnia ( 13,14,15 VIII ) za sprawą święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. I tak oto mamy końcówkę maja. Już jutro pożegnamy ostatecznie maj, zaś pojutrze powitamy czerwiec. Mamy ... Czytaj więcej »

,,Nocne czytanie bajek” po raz drugi na rudzkiej kolejce. Zapraszamy!!!

nocne_bajki,m

W dniu 04.06.2016 na rudzkiej kolejce wąskotorowej zostaną zorganizowane dwa niezwykłe przejazdy kolejowe na trasie Rudy – Stanica – Rudy w czasie których będą czytane znane bajki dla najmłodszych. Wydarzenie jest powtórką tego co na rudzkiej kolejce miało miejsce w pierwszy tegoroczny majowy weekend i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości kolejki. Serdecznie zapraszamy na to przeurocze spotkanie ze światem bajek ... Czytaj więcej »

Juniorzy zagrają swoje mecze o godz.10.00, Seniorzy o godz. 17.00

juniorzy

Niedzielne przedpołudnie to termin meczów juniorów. Nie inaczej będzie dzisiaj. Pauzują juniorzy BUK-u, ale zagra Ruda Kozielska i Stal Kuźnia Raciborska. Oby z dobrym efektem końcowym czyli zwycięstwem. No i pamiętajmy, że w niedzielę o godz. 17.00 grają Seniorzy w klasie rozgrywek ,,A” i ,,C”. zapraszamy na boiska. Rozkład tych meczów przedstawialiśmy na naszych łamach w dniu wczorajszym. Czytaj więcej »

To już dzisiaj – Muzyka w starym opactwie – zabrzmi po raz XXI

muzyka

Do przedsięwzięć najmocniej w Rudach zakorzenionych należy festiwal „Muzyka w starym Opactwie”. Jak co roku, już po raz XXI w okresie od maja do października, Parafia Rudy zaprasza na koncerty muzyki organowej, wokalne i z towarzyszeniem innych instrumentów. Owe 21 lat trwania festiwalu to 126 koncertów, wielu wykonawców – rodzimych i zagranicznych, nastoletnich i dojrzałych, to ponad 150 godzin wzruszeń ... Czytaj więcej »