środa , 3 Wrzesień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 02.09.2014 r.: *** niestety mamy drugi dzień września i kolejny dzień niepogody. Od samego rana pada deszcz i końca nie widać. Jest tak pomimo tego, że meteorolodzy zapowiadają zdecydowaną poprawę pogody. Oby, *** w związku z początkiem roku szkolnego policja rozpoczęła akcję ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Mamy nadzieję, że akcja ta w sposób bardzo zdecydowany poprawi bezpieczeństwo ... Czytaj więcej »

2 punkty stracili na własne życzenie

pilka

W zapowiedzi ostatniego meczu LKS ,,BUK” Rudy liczyliśmy, że po dobrym meczu w Pyskowicach ( zwycięstwo ) uda się również pokonać będący w samym dole tabeli Sokół Orzesze i rudzki zespół umocni się w górnej połówce tabeli. Pamiętamy jednak jak zalecaliśmy pokorę w podejściu do tego meczu. Oczywiście pokorę dla rywala. Niestety Orzesze postawiło naszemu zespołowi trudne warunki i mecz ... Czytaj więcej »

Już w najbliższą niedzielę odbędą się Dożynki Gminne AD 2014

dozynki

Tak jak już na naszych łamach pisaliśmy, tegoroczne dożynkowanie już się rozpoczęło. Jako pierwsi swoje tegoroczne święto plonów zorganizowali nasi przyjaciele z czeskich Bolatic. W sobotę 23 sierpnia br. ,,dożynkowali” mieszkańcy zaprzyjaźnionych czeskich Bolatic.  W najbliższy weekend – w niedzielę 7 września br. odbędą się natomiast Dożynki Gminne 2014. Ich organizatorem będą Jankowice położone w naszej Parafii. Mamy więc dożynki ... Czytaj więcej »

Witamy we wtorek, pogoda nas nie rozpieszcza

deszcz

Po brzydkim poniedziałku rozpoczęliśmy jeszcze gorszy wtorek. Oczywiście nasza ocena dotyczy warunków pogodowych. O ile w dniu wczorajszym w większości dzień był pochmurny, to deszcz zaczął padać dopiero późnym popołudniem. Tyle tylko, że od tamtej chwili padał całą noc i pada nadal. Najgorsze jest to, że nie zapowiada się na poprawę pogody. Meteorolodzy mówią jednak inaczej, mianowicie, że pogoda ma ... Czytaj więcej »

Rekord Guinnessa został pobity

nw

W minioną sobotę miało miejsce spektakularne wydarzenie promujące nade wszystko zdrowy tryb życia. O próbie pobicia rekordu Księgi Guinnessa w nordic walking – chodzenie z kijkami ( nordic walking ) pisaliśmy wielokrotnie zachęcając do udziału w tej próbie. Aby pobić rekord na starcie musiało stanąć min.1026 uczestników. Start miał miejsce w sobotę 30 sierpnia br. w ośrodku Agua Brax w ... Czytaj więcej »

Tryumf OSP Ruda. Kuźnia Raciborska na ostatnim miejscu!

strazak

W sobotę 30 sierpnia br. na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej rozegrano doroczne zawody sportowo pożarnicze o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska. Do rywalizacji stanęło 15 drużyn w trzech grupach: A (drużyny męskie), C (drużyny kobiece) oraz CTIF (młodzieżowe mieszane). Po zaciętej rywalizacji w grupie A uważanej za najważniejszą w każdych zawodach miejsce pierwsze zajęła kapitalna ekipa z ... Czytaj więcej »

Witaj szkoło, witaj przedszkole!

witaj szkko

Dzień 1 września br. oznacza dla przedszkolaków, uczniów i nauczycieli początek roku szkolnego ( przedszkolnego ). Do szkolnych ław wracają bowiem uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Trudno  jest pojąć to, że tak niedawno pisaliśmy o końcu ubiegłego roku szkolnego, o perspektywie wakacji, a tutaj bęc  i uczniowie wracają do szkół. W zakresie naszej parafii – Rudy, Jankowice, Ruda ... Czytaj więcej »

Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma

wrzesien

Za nami sierpień, za nami wakacje i letnia kanikuła. Od dzisiaj dzieci i młodzież a także nauczyciele wracają do swoich miejsc pracy – czyli do szkół. Nie od razu oczywiście w szkołach ruszy ,,normalna” praca, każdy z nas pamięta ze swojego doświadczenia, że tak na dobrą sprawę nauka ruszy po kilku dniach, po załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych. No i w ... Czytaj więcej »