czwartek , 5 Maj 2016

Aktualności

BUK ,,odprawił” STAL w meczu derbowym Serie ,,A”

buk-nowy

Zwycięstwem BUK-u 3:1 zakończył się mecz derbowy BUK – Stal Kuźnia Raciborska. Zawodnicy BUK-u mocnym uderzeniem rozegrali I połowę meczu w trakcie której zaaplikowali rywalom 3 bramki. Po przerwie padła tylko 1 bramka dla rywali. Po tym meczu widzimy więc, że rudzka drużyna odzyskała skuteczność i ,,weszła” na właściwe obroty. Kibiców może to tylko cieszyć. Czytaj więcej »

Zagłosuj na rudzki kościół w konkursie na najpiękniejszy kościół powiatu raciborskiego

parafia_rudy

Zapraszamy wszystkich do plebiscytu internetowego, zapraszamy wszystkich tych którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Spróbujmy wspólnie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła powiecie raciborskim. W galerii poniżej zobaczycie obecnych kandydatów. Pokażmy, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne dobro, przestrzeń, która nas łączy. Wskażmy świątynie, gdzie parafianie wspólnie dbają o wystrój kościoła, a ... Czytaj więcej »

Życzenia dla strażaków

strazak

Za sprawą Świętego Floriana obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Czytaj więcej »

Witamy w poświąteczną środę

środa

Za nami piękny okres pierwszej części długiego weekendu kwietniowo-majowego. Fakty jednak są takie, że wielu z nas po 4 dniach wolnego wraca do pracy. Błogosławieni Ci którzy ,,sięgnęli” po  kilka dni urlopu i okres wolnego przedłużają sobie aż do 8 maja. To ci dopiero perspektywa. W umysły tych co wracają do pracy pragniemy tchnąć odrobinę pocieszenia, zaś wszystkim tym którzy ... Czytaj więcej »

Święto 3 Maja w rudzkim Opactwie z ks. Janem

opactwo 3V

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zaprasza w swoje mury na Noc w Starym Opactwie w Rudach. Cykl wydarzeń trwa w dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2016 r. W tegorocznym programie m.in. zwiedzanie galerii sztuki – ekspozycje stałe i czasowe. Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa pt. Madonny Polskie” autorstwa Franciszka Kafla. Prezentacje wideo oraz multimedialne. Poszukiwanie skarbu. Warsztaty plastyczne dla ... Czytaj więcej »

W ,,B” klasie idzie dobrze!

B klasa_podsumowanie

Jankowice odpoczywały, zaś Koziołki stoczyły dramatyczny pojedynek z Adamowicami. Pierwsza połowa wyrównana i bezbramkowa. Gdy na początku drugiej połowy Adamowice w ciągu dwóch minut strzeliły dwie bramki i prowadziły 2:0 mało kto chyba wierzył, że Koziołki mogą jeszcze coś zdziałać. A jednak. Wreszcie zaczęli wykorzystywać okazję i w ciągu paru minut doprowadzili do wyrównania. Minutę przed końcem indywidualna akcja Daniela ... Czytaj więcej »

Sport jest czymś ważnym, ale nie najważniejszym

fair_play

Mamy nadzieję, że dzisiaj w świąteczne popołudnie na BUKARENA nie zabraknie żadnego prawdziwego kibica naszej drużyny. Mamy nadzieję, że dzisiejsze widowisko odbędzie się w kulturalnej i przyjacielskiej atmosferze a wynik będzie sprawiedliwy. Mając jednak złe doświadczenie z przeszłości, zachęcając kibiców do przyjścia na stadion, jednocześnie mamy nadzieję, że zarówno gra jak i kibicowanie odbędą się w koleżeńskiej atmosferze. Na tym ... Czytaj więcej »