niedziela , 24 Lipiec 2016

Aktualności

Niedziela pielgrzymów na ŚDM

sdm-rudy

Mamy kolejny dzień pobytu pielgrzymów w naszej Parafii. Niestety, jest to już ostatni ,,pełny” dzień z naszymi gośćmi. Już bowiem jutro ( poniedziałek ) pielgrzymi wyjeżdżają do Krakowa gdzie uczestniczyć będą w centralnych obchodach Światowych Dni Młodzieży i spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Dzisiejszy dzień pielgrzymi w większości spędzą z rodzinami u których goszczą, grupa uda się również na ... Czytaj więcej »

Zapraszamy na kolejny koncert ,,Muzyka w Starym Opactwie”

muzyka

Wierni dziedzictwu przodków i ufni w Boże miłosierdzie. Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach,  Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Pokornej i Pocysterski Zespół Klasztorno –  Pałacowy w Rudach, zapraszają miłośników muzyki sakralnej na  kolejny koncert  XXI Festiwalu „Muzyka w starym opactwie”, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca 2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach o godz. 17.00. Na organach ... Czytaj więcej »

Za nami bardzo radosna sobota. Miłej niedzieli życzymy.

milego_dnia

Lato trwa w najlepsze. Za nami bardzo piękna słoneczna sobota. Wielu z nas spędziło ją wraz z młodzieżą przybyłą do nas na Światowe Dni Młodzieży. Miejscem wczorajszego skupienia była rudzka STODOŁA, gdzie wydarzenie trwało od godz. 10.00 do późnej nocy. Radosny to był dzień, aczkolwiek niewątpliwie męczący ze względu na wysoką temperaturę. Wszyscy jednak dali radę. Wczorajsze spotkanie przebiegało w ... Czytaj więcej »

Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia do rudzkiej STODOŁY

uwielbienie_1

Sobota jest kolejnym dniem pobytu w naszej miejscowości zagranicznych gości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ten kolejny dzień zapowiada się niezmiernie atrakcyjnie a zwieńczy go Wieczór Uwielbienia w rudzkiej STODOLE. To wydarzenie z całą pewnością zgromadzi wiele osób a rozpocznie się już dzisiaj – w sobotę o godz. 19.00. Bezpośrednio przed Wieczorem Uwielbienia w STODOLE odbędzie się spotkanie z Misjonarzem ... Czytaj więcej »

Przed nami niezmiernie atrakcyjna sobota. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu na kompleksie sportowym ,,BUK”.

yes-weekend

W przepięknej, letniej pogodzie dane nam było przeżyć kolejny dzień pobytu w naszej Parafii pielgrzymów przybyłych do naszego kraju ( i Parafii ) na Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy z naszej Parafii zadbali o to, by program kolejnego dnia był bardzo atrakcyjny dla naszych gości. I tak było. Nasi goście po porannej mszy udali się do domu seniora ,,BUK”, gdzie spotkali ... Czytaj więcej »

Weekend tuż, tuż, pogoda jak ,,ta lala”. Serdecznie witamy.

slonce1

Podobnie jak to było w dniu wczorajszym, piątek powitał nas cudownym letnim porankiem. Jest po prostu pięknie, letnio, słonecznie i co ważne jest rześko. Dzisiejszy dzień pod względem pogody ma być bardzo podobny do czwartku. Jednym słowem będzie ciepło, słonecznie, ale nie ekstremalnie. Podobnie ma być w kolejnych dniach. W dłuższej perspektywie większych zmian pogodowych nie widać nawet do 5 ... Czytaj więcej »

Nasi goście już są. Witamy u nas.

sdm1

Jak już informowaliśmy w naszej ,,zapowiadajce” wczoraj wieczorem do Rud przybyła kolejna grupa pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. W późnych godzinach wieczornych do Rud dojechała pielgrzymka ze Słowacji. W ten oto sposób w Rudach mamy już gości z 2-ch krajów – Paragwaju i Słowacji. W okresie poprzedzającym centralne uroczystości ŚDM goście czas spędzą w Rudach gdzie zamieszkali w rodzinach naszych ... Czytaj więcej »

Witamy w słoneczny i radosny czwartek. Miłego dnia!

kogut

I jak tutaj nie mówić, że Niebiosa czuwają nad nami? Dobra pogoda powróciła do nas na czas. Wystarczy tylko spojrzeć za poranne okno a zobaczymy jaki budzi się wspaniały dzień. Jest bardzo pogodnie i słonecznie – a więc jest radośnie. Podobnie jest w wielu naszych sercach, oto bowiem wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce ruszyły. Zapowiadani goście z ... Czytaj więcej »

Zapraszamy do powitania gości którzy przybyli do nas ze Słowacji i Paragwaju. To już dzisiaj!

zapraszamy

Jak już wspominaliśmy, już dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. O godz. 17.30 odprawiona zostanie msza św. na rozpoczęcie ŚDM w naszej Parafii, natomiast około godz. 20.00 witać będziemy grupę kilkudziesięciu gości ze Słowacji i Paragwaju którzy przybędą do Rud w związku z tym wydarzeniem. Poniżej publikujemy zaproszenie na te spotkania skierowane do nas w imieniu księży ... Czytaj więcej »