czwartek , 24 Kwiecień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 24.04.2014 r.: *** i w ten oto sposób mamy czwartek, a to oznacza, że już jutro będziemy witać kolejny weekend, będzie to już ostatni kwietniowy weekend, *** za uczniami 3 klas gimnazjum jest już pierwsza część egzaminu gimnazjalnego, dzisiaj nadeszła pora na drugą jego część tj. przedmioty matematyczno –przyrodnicze, *** na 12 lipca br. wyznaczone zostały obchody ... Czytaj więcej »

W rudzkim Opactwie szykują się nie lada atrakcje

opactwo,m

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach ma zaszczyt zaprosić na Noc w Starym Opactwie w Rudach w dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2014 r. W Programie m.in. nocne zwiedzanie galerii sztuki – ekspozycje stałe i czasowe. Otwarcie wystaw m.in. „Szlachta na Śląsku” – współorganizator: Oberschlesisches Landesmuseum ( Ratingen ). Otwarcie wystawy poświęconej pamięci rodziny książąt von Ratibor und Corvey. Czytaj więcej »

Jacek Silski gwiazdą Jubileuszu Jankowic Rudzkich!

jacek_silski

No i Wielkanoc za nami, przed nami długi majowy weekend a potem powoli przygotowania do wakacji i letnich festynów. Jakie ciekawsze wydarzenia czekają nas w tym roku? Z pewnością jednym z takich nietuzinkowym wydarzeń będzie jubileusz 750 rocznicy założenia Jankowic, zwanych od dawna Rudzkimi. Co ciekawe jubileusz odbywać się będzie dokładnie w 750 rocznicę podpisania najstarszego dokumentu, w którym Jankowice ... Czytaj więcej »

Tęgie lanie Koziołków!

pilki

Kiedy Koziołki wyszły w Wielką Sobotę na boisko, do lanego poniedziałku czyli popularnego śmigusa dyngusa pozostawły jeszcze dwa dni. Tymczasem jak się okazało, Lany Poniedziałek dla zawodników LKS Ruda Kozielska miał miejsce właśnie w Wielką Sobotę. Sprawcą tego lania dla Koziołków była drużyna z Chałupek, która łatwo wygrała z Koziołkami 4:0(2:0). Mecz od początku przebiegał pod dyktando rywala. Czytaj więcej »

To już czwartek, od jutra rozpoczniemy najdłuższy weekend z możliwych

kogut

Za nami pracowita środa. Można tak zwłaszcza powiedzieć o gimnazjalistach, którzy przystąpili wczoraj do 3 dniowego egzaminu, bodajże pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Mamy nadzieję, że wszystko poszło dobrze a w dniu dzisiejszym i w piątek również dobry los uśmiechnie się do wszystkich zdających. Tego z głębi serca zdającym życzymy. A na dworze w dalszym ciągu będziemy mieli ,,ładną” ... Czytaj więcej »

W Serie ,,A” i ,,B” miało być ciężko, było bardzo ciężko

wyniki

Mówiąc szczerze baliśmy się tej rundy rozgrywek. Z kilku względów. Za sprawą tego, że mecze rozgrywane były w Wielką Sobotę, co mogło rozpraszać piłkarzy, którym przyszło wybiec na boiska kiedy inni już świętowali. W przypadku meczu BUK-u przyczyna naszej obawy była dość oczywista – Rudy są liderem Serie ,,A” a wszyscy inni są od tego by lidera ,,bić”. Cóż więc ... Czytaj więcej »

Trwa akcja wykładania szczepionek dla lisów!

lisy

Do 24 kwietnia br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów. Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów. Szczepionka zostanie wyłożona z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km2 powierzchni zielonych. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 223 160 dawek szczepionki. Czytaj więcej »

Gimnazjaliści na start!

egzamin

Podobnie jak w całej Polsce w rudzkim gimnazjum rozpoczną się dzisiaj egzaminy gimnazjalne. Rano o godzinie 9.00 zacznie się od testu sprawdzającego wiedzę humanistyczną. Jest to egzamin przeprowadzany w nowej formule. Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w Polsce w 2002 roku. Jest on powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia ... Czytaj więcej »

Na świętego Wojciecha, w polu radość i uciecha

budzik 1

Wychodzi na to, że najgorsze mamy już za sobą. Po świętach wielu z nas zdążyło już przepracować cały dzionek w wyniku czego wróciliśmy już w rytm normalnej pracy. Dzisiaj natomiast do szkół wraca cała armia uczniów i nauczycieli. Nie będzie to łatwy powrót – zaręczamy. Zwłaszcza będzie tak dla III klas Gimnazjów, które to klasy czeka w bieżących dniach egzamin gimnazjalny. Będzie ... Czytaj więcej »

KGW Rudy z każdej mąki wypiecze dobrą ….. babkę

KGW,m

Na przestrzeni całego roku znana jest aktywność pań z rudzkiego Koła Gospodyń Wiejskich. Trudno byłoby zliczyć wszystkie wydarzenia w których kobitki z rudzkiego koła uczestniczą. Jednym tchem można wyliczać tylko te najważniejsze – Akcja Lato dla najmłodszych, ferie zimowe, obsługa festynów i innych wydarzeń w rudzkiej Parafii, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w rudzkim Opactwie, organizacja i sprzedaż wypieków i pamiątek ... Czytaj więcej »