czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Po Prima Aprilisie AD 2024.

Po Prima Aprilisie AD 2024.

prima_aprilisŻart Prima Aprilisowy towarzyszy nam od dawna. Można chyba pokusić się o stwierdzenie, że stał się już swego rodzaju tradycją w naszym życiu. Wszyscy musimy się przyzwyczaić do tego, że corocznie w dniu 1 kwietnia będziemy bombardowani różnego rodzaju informacjami i doniesieniami ze strony wszystkich środków masowego przekazu. Dzisiaj przyszło nam żyć w takim świecie, że doprawdy trudno jest oddzielić informację prawdziwą od kłamstwa. Taka sytuacja jest swoistą miarą dzisiejszego świata i tego jak go odbieramy.

Któż z nas nie dał się chociaż raz nabrać? Bo tak przecież określamy pozytywny efekt kłamstewka?

Towarzyszące Prima Aprilisowi żarty, kłamstewka mogą być różnego kalibru, tak, że narażają nas na drobne upokorzenia, bywają jednak i te duże, które na długo zadomawiają się w naszej pamięci. Dobra zabawa jest tylko wtedy, jeżeli obydwie strony traktują owe żarty w kategorii właśnie żartu, nie zaś złośliwości.

Również i my za pośrednictwem naszego portalu, staramy się dorównać ( a może być lepszym ) innym środkom masowego przekazu. Stąd też w dniu 1 kwietnia  br. przygotowywaliśmy 2 nasze pułapki. Jak się okazało niektórzy z naszych czytelników dawali podawanym informacjom wiarę, przynajmniej przez jakiś czas. Świadczyły o tym telefony do nas oraz otrzymywane maile i SMS-y. I o to wszakże nam chodziło.

Otóż w dniu wczorajszym – 1 kwietnia br. zamieściliśmy na naszych łamach 2 artykuły, w których mówiąc najogólniej skłamaliśmy ( świadomie ). Przynajmniej tak my jako redakcja myślimy. Stąd też dzisiaj informujemy o tym naszych czytelników. A jednocześnie przepraszamy, za to że ………. staramy się podtrzymywać naszym zdaniem dobre tradycje. Przecież odrobina uśmiechu należy się każdemu z nas. A ironia nie powinna nikomu zaszkodzić.

*** Oto jak było wczoraj:

W opublikowanym  materiale -nr 1:

daliśmy sobie upust naszej fantazji. Oczywiście o żadnych tablicach pamiątkowych nie ma mowy. Przynajmniej na razie. No chyba, że ktoś zostanie uznany za ……… swoistego narcyza i ….. zechce.

W opublikowanym  materiale -nr 2:

Po wielu latach wraca Posterunek Policji w Rudach.

staraliśmy się ,,dopasować” do istniejących realiów z naszego życia. Przykra informacja na dzisiaj jest taka, że żadnego posterunku policji w Rudach nie będzie. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Nasz  materiał w swojej wymowie miał być żartobliwy ale i przekorny w stosunku do decydentów. Zastanówmy się jednak czy na pewno?

Wszystkich naszych czytelników, którzy do tej pory nie przeczytali naszych primaaprilisowych materiałów zapraszamy do ich lektury. Zaręczamy, że warto.

No cóż w związku z powyższym, w tym miejscu pozostaje nam przeprosić wszystkich tych, którzy dali wiarę naszym kłamstewkom, co niniejszym czynimy i obiecujemy, że w przyszłym roku również zastawimy pułapki na naszych czytelników. Przepraszamy również wszystkich domniemanych ,,bohaterów” naszych materiałów za to, że w primaaprilisowy dzień pozwoliliśmy sobie na odrobinę żartu z ich udziałem.

Oczywiście wszystkie nasze pozostałe artykuły i materiały publikowane przez nasz portal polegały na prawdzie i dziennikarskiej rzetelności.     Redakcja