czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Żegnamy Wiosnę, od jutra nastanie Lato AD 2021 r.

Żegnamy Wiosnę, od jutra nastanie Lato AD 2021 r.

Witamy w kolejnym wiosennym dniu obostrzeń związanych z Covid-19. Przeżywamy 20 dzień miesiąca czerwiec roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną do końca. Atakuje nas cały czas, tyle tylko, że z mniejszą siłą niż było to jeszcze stosunkowo niedawno. A ostatnio osiąga coraz mniejsze wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają jednak kolejni zakażeni wirusem, nadal znaczne grono osób z zakażeniem poddanych musi zostać przymusowej kwarantannie lub izolacji. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Patrząc na to co dzieje się na świecie trudno będzie by liczba zachorowań i śmierci spadła do zera. Jak długo to wszystko potrwa? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami trudny okres. Miejmy jednak nadzieję, że szczepienia zrobią swoje i jako populacja uodpornimy się na paskudnego wirusa. Aby jednak tak się stało  każdy z nas musi podejść odpowiedzialnie do obowiązku zaszczepienia się. Póki co, na wirusa nie mamy skutecznego lekarstwa, pozostaje więc nam jedynie zaszczepienie się przez co zminimalizujemy prawdopodobieństwo zachorowania oraz zmniejszymy możliwość ciężkiego przebiegu choroby kiedy już zachorujemy.  W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 133!!! Aktualne statystyki (niedziela rano) dla Polski wyglądają obiecująco ale zachorowania na Covid nadal maja miejsce: 2 878 767 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 74 828 osób! Przybyło: 5 zmarłych!!!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się nadal. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. Starajmy się ograniczać nasze wizyty w miejscach publicznych do niezbędnego minimum. W zamkniętych przestrzeniach publicznych bezwzględnie separujmy się od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Pamiętajmy, że w tych miejscach noszenie masek jest nadal obowiązkowe!!! I niech rozmaici zarozumialcy nie zmieniają tego, tylko dla własnej wygody, czy też buntu. Oczywistym jest bowiem fakt, ze owi ,,buntownicy” nie maja racji i działają na naszą i swoją niekorzyść.

*** Witamy w niedzielny poranek, w ostatnim dniu tegorocznej Wiosny. Patrząc za poranne okno, trudno jest uwierzyć w to, że Lato astronomiczne 2021 nadejdzie do nas w nocy o 23.44, wszakże letni gorąc mamy już od kilku dni. Lato kalendarzowe rozpoczniemy więc od jutra i potrwa do 22 września br. W sumie więc tegoroczne lato potrwa nieco ponad 90 dni.

To już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Już za kilkanaście godzin nastanie astronomiczne Lato 2021. Możemy więc powoli żegnać tegoroczną Wiosnę.

Mamy niedzielę, a skoro tak, to dane jest nam przeżywać ostatni dzień tegorocznej Wiosny. Zaśpiewajmy więc – ,,Żegnaj Wiosno na ….. ”. Nie, nie na rok, tylko na 9 miesięcy. Po drodze zaliczymy tylko piękne lato, cudowną złotą polską jesień, łagodną zimę, no i znowu nadejdzie piękna i ciepła wiosna. Przed nami stoi więc niepowtarzalna okazja do wypoczynku, rekreacji, generalnie rzecz ujmując, czas do totalnego wyluzowania. Oczywiście warunkiem jest to, że trwamy w przeświadczeniu, że nie żyjemy tylko po to by tylko pracować, lecz pracujemy po to, by żyć. Więc żyjmy! Wszystkim naszym czytelnikom życzymy więc miłego i efektywnego wypoczynku, oraz miłych ostatnich dni i godzin wiosny. I pamiętajmy, że w dniu jutrzejszym mamy najdłuższy dzień bieżącego roku.

*** Pamiętajmy, że nadal mamy wiosnę a do lata ( astronomicznego i kalendarzowego ) dzielą nas tylko godziny. Mamy świadomość tego, że pośród nas jest wielu zwolenników i miłośników tej pory roku. Wiosna jednak cieszy się równie wielką liczbą zwolenników. Kolejne dni mijają tak szybko, że nawet się nie obrócimy a tu przyjdzie nam witać lato i letnią kanikułę. To wszystko czeka nas jeszcze w tym miesiącu. Przed nami więc rozpościera się okres wielkiego i długiego wypoczynku, głównie dla dzieci i młodzieży. Jak to jednak latem bywa, każdy z nas powinien w tym okresie znaleźć kilkanaście dni by wypocząć. W te dni należy wyhamować, wyluzować, oderwać się od codziennego życiowego wiru, tak by zregenerować swoje siły. Tego Państwu i sobie życzymy. Pamiętajmy jednak, że każdy nasz plan może zweryfikować panujące zagrożenie koronawirusem.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 8 godzin, 20 minut i 5 sekund!!!! Mamy najdłuższy dzień w roku i najkrótszą noc.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 20 czerwca br. – w 93 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 171 dniem roku, a do jego końca pozostało 194 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 93 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +33oC, w tej chwili wynosi około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +36oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 43%.

Brzask: w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 20.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.4.36 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin, 0 minut i 0 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

20 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 0 minut i 0 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 20 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogna, Florentyna, Bożena  oraz  Adalbert, Baltazar, Benigna, Bogumiła, Bratomir, Edburga, Franciszek, Gemma, Hektor, Jan, Jan Chrzciciel, Makary, Michał, Rafaela, Rafał, Tomasz, Sylweriusz, Dina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Za ,,chwilę” będziemy mieli Lato, można więc zaplanować na ten czas alternatywny sposób spędzenia czasu niż bywa to zazwyczaj. Starajmy więc oddać się naturze i na jej łonie przebywajmy tyle ile się tylko da. Nie ma nic lepszego jak życie w harmonii z przyrodą. To uzdrawia, poprawia nasze zdrowie i stan naszej psychiki. Po to jednak, by to móc potwierdzić lub zanegować, trzeba się tej naturze oddać do dyspozycji. To ona nas ,,wydała”, ma więc w sobie wystarczające siły i środki by w nasze życie tchnąć nowe siły. Zachęcamy. W takim razie w kolejnych dniach żyjemy pod hasłem: praca – tak, ale w niezbędnym zakresie i formie, wypoczynek – nade wszystko i ponad wszystko. Tyle tylko, że musimy czekać na to by przeminęły ekstremalne temperatury.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja