środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » Czeka nas piekielna żarówa!!! Uważajmy na siebie i pomagajmy wszystkim w potrzebie.

Czeka nas piekielna żarówa!!! Uważajmy na siebie i pomagajmy wszystkim w potrzebie.

Patrząc za dzisiejsze okno widzimy, że w zakresie pogody dzisiaj nie będzie żartów. Słupki termometrów wskażą w wielu miejscach niewyobrażalne temperatury. Wystarczy powiedzieć tylko, że w cieniu temperatura sięgnie +35oC!!! Aż strach więc pomyśleć ile termometry wskażą w słońcu? Z cała pewnością będzie to około +45oC!!! Te cyfry muszą budzić w nas trwogę. Czeka nas więc trudny dzisiejszy dzień, i kilka dni kolejnych. Najgorsze jednak może nadejść z chwilą zmiany cyrkulacji powietrza czemu zazwyczaj towarzyszą burze i nawałnice.

W sobotę termometry w całym kraju pokażą nawet do 34oC.  W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.

*** Alertem III stopnia synoptycy IMGW objęli województwo lubuskie. Według prognoz w tym regionie temperatura maksymalna w sobotę oraz niedzielę wyniesie od 33 st. C do 35 st. C. Z kolei temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 18 st. C do 21 st. C.

*** Ostrzeżeniami II stopnia objęto całą zachodnią i centralną część Polski; tj. woj. małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie oraz zachodnią i centralną część woj. mazowieckiego oraz zachodnią część woj. warmińsko-mazurskiego. Według prognoz temperatura maksymalna w dzień w tych województwach wyniesie od 30 st. C do 34 st. C. Natomiast w nocy słupki rtęci pokażą od 16 st. C do 20 st. C.

*** Alerty I stopnia obowiązują z kolei w woj. podlaskim, lubelskim, podkarpackim oraz we wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Na tym terenie synoptycy prognozują temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. C do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 13 st. C do 17 st. C.

^^^ Czytaj więcej na https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-imgw-wydalo-ostrzezenia-upaly-w-calym-kraju,nId,5306949#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

*** INFO: https://pogoda.interia.pl

Redakcja