wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » W ogniu stanęła maszyna leśna.

W ogniu stanęła maszyna leśna.

W dniu wczorajszym w godzinach wczesno-popołudniowych w Rudach i najbliższej okolicy zawyły strażackie syreny. Niedługo po wszczęciu alarmu rudzkie samochody strażackie OSP wyjechały do zgłoszonej akcji. Wozy pomknęły w kierunku Jankowic. Jak się niebawem okazało strażaków czekała trudna akcja gaśnicza na drodze leśnej pomiędzy Jankowicami a Rudami, gdzie doszło do pożaru maszyny leśnej typu harwester.

Zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej typu harwester wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania dokładnie o godzinie 13.49. Do akcji skierowani 2 zastępy PSP oraz 4 zastępy OSP. Poderwano także samolot gaśniczy typu dromader, który wykonał jeden zrzut wody na palący się teren. Na szczęście pożar udało się szybko opanować. Mimo to straty materialne oszacowano na kwotę 700 tysięcy złotych. Spowodowane były spaleniem maszyny leśnej. Po ugaszeniu pożaru strażacy zebrali jeszcze około 600 litrów mieszanymi wody gaśniczej z olejem, którą następnie przekazano do utylizacji. Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej maszyny leśnej.

*** Zdjęcia patrz tutaj: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/89547-700-tys–zlotych-strat-po-pozarze-harwestera/37838

Redakcja