środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Zbliża się ostatni pełny zimowy weekend.

Zbliża się ostatni pełny zimowy weekend.

kogutWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 11 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 21 045!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 849 424  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 46 373 osób! Przybyło: 375 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Czas mknie niemiłosiernie szybko. Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy miesiąc marzec, tymczasem zbliżamy się do jego połowy. Kalendarzowa wiosna nadchodzi za 10 dni, a w perspektywie 2 kolejnych tygodni mamy Święta Wielkanocne. Patrząc na mapy pogody widzimy, że coraz częściej na termometrach będziemy mieli temperatury prawdziwie wiosenne. Jednak póki co tego nie widać. Generalnie więc rzecz ujmując – zdecydowanie idzie ku wiośnie. Tymczasem przeżyliśmy już 3 ,,czarne” dni kolejnego tygodnia roku. Za oknem mamy poprawną pogodę, chwilami świeci słońce, ale jest zimno. Nie ma się jednak co dziwić, wszakże nocą mieliśmy 7 kresek na minusie.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 35 minut i 2 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 10 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 11 marca br. – w 80 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 70 dniem roku, a do jego końca pozostało 295 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 80 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około – 6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 11 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.34, zaś zmierzch około godz.: 18.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 17.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 35 minut i 2 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

11 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 45 minut i 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 35 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Konstantyn, Prokop, Trofim i Konstanty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Patriotyzm powinien polegać na miłości swoich; zbyt często zaś polega na nienawiści obcych”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec zielony, niedobre plony”.

Pogodę mamy jak każdy widzi. Pogoda jak na ten okres jest bardzo zróżnicowana – od przymrozków po temperatury wiosenne. Tymczasem ta prawdziwa wiosna i święta zbliżają się szybkimi krokami. Nie ma co więc czekać, tylko musimy się brać za robienie wiosenno-świątecznych porządków. Za 10 dni nadejdzie kalendarzowa Wiosna, zaś za nieco ponad 3 tygodnie święta. Nie możemy z tymi porządkami czekać w nieskończoność, bo może się okazać, że w efekcie z nimi nie zdążymy. Radzimy więc, nawet jeżeli mamy w bieżących dniach nawet najmniejszą możliwość, to bierzmy się do roboty. Tak aby prace wykonać i by w okresie przedświątecznym niepotrzebnie się nie śpieszyć. A pogoda wtedy może być różna. Do Wielkiego Tygodnia pozostało nam raptem  nieco ponad 2 tygodnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja