wtorek , 4 październik 2022
Home » Aktualności » ,,Kiedy twa ma rodzić rola, to wóź w marcu gnój na pola”. Dzisiaj dla odmiany świętują mężczyźni.

,,Kiedy twa ma rodzić rola, to wóź w marcu gnój na pola”. Dzisiaj dla odmiany świętują mężczyźni.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 10 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 954!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 811 036  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 45 599 osób! Przybyło: 282 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** W ostatnich dniach pogoda zmienia się wahadłowo. A my oczekujemy, by aura wyraźnie drgnęła w kierunku wiosny. By ociepliło się na tyle, byśmy w sposób nieskrepowany mogliśmy przebywać i pracować na dworze. Tymczasem w ostatnim okresie pogoda jest w kratkę z tendencją w stronę chłodu. Taki stan rzeczy musi źle wpływać na nasze samopoczucie. O tej porze roku mamy prawo czuć się jak ,,rozładowane” akumulatory. Znajdujemy się aktualnie w okresie przesilenia zimowo-wiosennego. Mamy jednak wiarę, że z dnia na dzień sytuacja w tym względzie będzie ulegała poprawie a słońce już niedługo zadomowi na niebie na całe coraz dłuższe dnie, powodując, że również noce będą cieplejsze. Tymczasem dzisiaj mamy środę i znowu w kalendarzu szczególny dzień, obchodzimy bowiem Dzień Mężczyzny. To tak dla równowagi po niedzielnym Dniu Kobiet.  I nich tylko żadna kobieta nie protestuje, że oto chłopom było żal i wymyślili sobie święto na wzór – kobiecego.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 31 minut i 15 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 11 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 9 marca br. – w 78 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 68 dniem roku, a do jego końca pozostało 297 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 78 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około – 7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 60 – 36%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.36, zaś zmierzch około godz.: 18.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.10 zajdzie natomiast o godz. 17.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 31 minut i 15 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

10 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 48 minut i 50 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 31 minut i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Makary, Marceli, Cyprian, Aleksander, Gaja i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zmierzch zawsze przypomina wstrzymanie oddechu przez Boga; moment, w którym czas staje w miejscu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy twa ma rodzić rola, to wóź w marcu gnój na pola”.

Pogodę mamy jak każdy widzi. Wczoraj i dzisiaj niemal piękna, ale było i jest bardzo, bardzo zimno. Świeci słoneczko ale żadnego ciepła nie ma i nie widać. Nie narzekajmy jednak, bowiem wiosna nadchodzi. Ta kalendarzowa nadejdzie już za 11 dni. Wystarczy tylko wczesnym rankiem wyjść na dwór, albo uchylić okno, by to w pełnej krasie usłyszeć pierwsze jej odgłosy. Poranki dzięki śpiewającym ptaszkom są cudowne. Dajcie Państwo temu wiarę. Zapewniamy, że w tej atmosferze nasza poranna zaprawa biegowa i ćwiczenia na dworze, nabierają szczególnego i wyjątkowego charakteru. Jest po prostu pięknie a kosztuje tak niewiele. Trzeba tylko ruszyć …… .

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja