poniedziałek , 6 grudzień 2021
Home » Aktualności » Przed nami ostatni tegoroczny pełny zimowy weekend.

Przed nami ostatni tegoroczny pełny zimowy weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 12 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 18 775!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 868 297  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 46 724 osób! Przybyło: 351 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

piatek 2W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Patrząc na to co się dzieje za oknem można mieć wrażenie, że oto prawdziwa wiosna nie ma zamiaru nadejść. Przemawiała za tym wczorajsza i nocna temperatura oraz pogoda jaka w bieżących dniach mamy za oknem. Jesteśmy więc daleko od tego byśmy mogli powiedzieć, że oto mamy już pogodową wiosnę. Ale ona przecież kiedyś nadejdzie, będzie ładniejsza lub wręcz paskudna – ale będzie. Tymczasem na pewno od 12 dni jest już wiosna meteorologiczna a już za niespełna 9 dni nadejdzie wiosna kalendarzowa. Mamy świadomość tego, że trudno dać temu wiarę, ale taka jest prawda. Witamy w piątkowy poranek – na dworze jest bardzo brzydki dzionek. Nie możemy więc powiedzieć, że oto mamy wiosnę, nawet taką na ,,pół gwizdka”. Na całe szczęście przed sobą mamy bliską perspektywę nadejścia Wiosny kalendarzowej, może ten fakt odmieni wszystko w naturze. Czyli nastanie wyraźne i trwałe ocieplenie. W bieżących dniach mamy okres znacznego wahania się  pogody, a meteorolodzy przewidują dalsze wahania pogodowe jak to w tym okresie roku często bywa. Ale, tak, czy tak prawdziwa wiosna jest już tuż, tuż. Przynajmniej w kalendarzu.

W obecnym czasie przychodzi nam przeżywać trudny okres. Wszystko bowiem kręci się wokół problemu z koronowirusem. Niestety, stwierdzonych przypadków choroby mamy coraz więcej, osób objętych kwarantanną o wiele więcej, a wielką niewiadoma jest to, ilu z nas nosi już w sobie wirusa i o tym nie wie. Oj mamy wielki problem!

Trzymajmy się więc zdrowo i przestrzegajmy wszystkich zalecanych zachowań. Miejmy nadzieję, że światowa koalicja antywirusowa szybko upora się z chorobą i odnajdując skuteczne i dostępne lekarstwo i szczepionkę na to paskudztwo.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 38 minut i 48 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 9 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 12 marca br. – w 81 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 71 dniem roku, a do jego końca pozostały 294 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 81 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.32, zaś zmierzch około godz.: 18.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.06 zajdzie natomiast o godz. 17.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 38 minut i 48 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

12 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 41 minut i 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 38 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Józefina, Grzegorz, Blizbor i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W słońcu ludzie wyglądają tak, jakby zasługiwali na to, aby żyć. W deszczu zaś wyglądają, jakby to, co najgorsze mieli jeszcze przed sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec, czy słoneczny, czy płaczliwy, listopad obraz żywy”.

Chciałoby się powiedzieć, że oto mamy Przedwiośnie a do samej Wiosny pozostało 9 dni. Wobec czego w zakresie pogorszenia pogody nic nam już nie grozi. Tymczasem patrząc na kalendarz  widzimy, że w dalszym ciągu w kalendarzu mamy kalendarzową zimę. Ale od kilkunastu dni mamy również okres przedwiośnia i tzw. meteorologiczną wiosnę, która doprowadzi nas do prawdziwej wiosny tej z kalendarza. Pamiętajmy jednak o tym, że wiosna będzie wtedy prawdziwa, kiedy w zakresie koniecznym wyjdzie i świat rozgrzeje słońce, bo tak doprawdy do prawdziwego przebudzenia natury potrzebna jest woda i słońce, czyli ciepło. Wodę – mamy, na prawdziwe ciepło czekamy z wielkim utęsknieniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja