wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Zapraszamy na muzyczne spotkanie w Bazylice NMP Pokornej – 4 lipca br.

Zapraszamy na muzyczne spotkanie w Bazylice NMP Pokornej – 4 lipca br.

W 2020 roku w ramach XXV edycji Festiwalu „Muzyka w starym opactwie” odbył się tylko październikowy koncert, który w zwyczajnych warunkach byłby podsumowaniem jubileuszowego cyklu, a w sytuacji narzuconej nam przez złośliwego wirusa był koncertem jedynym.  W rudzkiej bazylice 18 października zagrał dla Państwa Prof. Julian Gembalski, wirtuoz organów o międzynarodowej renomie, jeden z najlepszych współczesnych improwizatorów, tym bliższy naszym słuchaczom, że rodem i pracą zawodową związany ze Śląskiem (Akademia Muzyczna w Katowicach).

W bieżącym roku ( 2021 r. ), w nieco skromniejszym zakresie pragniemy kontynuować tradycję muzycznych spotkań w Bazylice NMP Pokornej w Rudach. Na początek zapraszamy Państwa na koncert dyplomantów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach, który odbędzie się w niedzielę 4 lipca 2021 roku o godz. 17:00 w rudzkiej bazylice.

Zapraszamy Państwa na to artystyczno-duchowe wydarzenie równie serdecznie, jak serdecznie się cieszymy z ofiarowanej nam przez Boga szansy jego zaistnienia. Oby już nic nie przeszkodziło w realizacji naszych planów. Przeżyjmy piękne spotkanie z muzyką, zwłaszcza że w tym roku tak niewiele mieliśmy okazji do takich przeżyć.

  1. prał. Bogdan Kicinger

Dyrektor Festiwalu

Dyplomanci Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach – 2021

Damian Kwaśniok SMK

Łukasz Macha DSM

Dominika Małota SMK

Daniel Nisler DSM

Benedykt Szostok DSM.

Redakcja