czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » DZISIAJ. Zagramy ,,RAZEM DLA BRUNONA”!!!

DZISIAJ. Zagramy ,,RAZEM DLA BRUNONA”!!!

Podstępna i rujnująca organizm białaczka zawładnęła 2- letnim Brunonem Lampka z Rud.  Maleńki chłopiec walczy z chorobą na oddziale Onkologii i Hematologii w Zabrzu.  W swojej walce potrzebuje pomocy ,,Boskiej” ale również tej naszej materialnej. Leczenie chłopca będzie bowiem bardzo długie i jest niezmiernie kosztowne. Czymś wspaniałym byłoby, by w tych trudnych chwilach chłopiec i jego rodzina nie pozostali sami. Wierzymy, że tak będzie. Przykładem niech będzie  inicjatywa organizacji  Turnieju Charytatywnego – ,,RAZEM DLA BRUNONA”. Będzie to turniej piłkarski rocznika 2011 i młodsi w którym wystartuje 6 drużyn. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 19 stycznia br. w godz. 14.00 – 18.00. Turniej odbędzie się w hali sportowej przy rudzkiej Podstawówce. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i czynne wsparcie szlachetnej idei. Mamy nadzieję, że w tym dniu rudzka podstawówka ,,pęknąć „ będzie w swoich szwach z dużej frekwencji oraz z wymiernych efektów naszego wsparcia.

**** Bruno Lampka ma 2 latka i razem z rodzicami mieszka w Rudach. O chorobie synka rodzice dowiedzieli się w listopadzie 2019 roku. Zaniepokoiło ich intensywne nocne pocenie, brak apetytu i powiększony brzuszek chłopczyka. Przeprowadzone badania pozwoliły postawić diagnozę – ostra białaczka limfobastyczna typu B. Bruno jest pacjentem Oddziału Onkologii i Hematologii zabrzańskiego szpitala, gdzie przyjmuje chemioterapię.

Bruno jest radosnym, żywiołowym i ciekawym świata brzdącem. Bardzo lubi zabawy ruchowe z muzyką, układanie puzzli. Jego największą pasją są wszelkiego rodzaju pojazdy. Uwielbia zwierzątka.

Bruno ma 7-letnią siostrę Różę, która urodziła się z rzadką chorobą – atrezją dróg żółciowych. Przeszła operację, na stałe przyjmuje leki, jest pod opieką lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Bruno bardzo ciężko znosi pobyt w szpitalu, nie potrafi zrozumieć co się dzieje, płacze z tęsknoty za domem i rodziną. Chłopczyk ma również problemy z poruszaniem się, ponieważ krótko przed diagnozą złamał nóżkę, a choroba utrudnia powrót do sprawności. Apelujemy do Państwa o wsparcie rodziny małego Bruna w tych ciężkich chwilach. Zachęcamy do przekazania darowizny na indywidualny numer subkonta chłopca i podzielenia się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*** Czytaj: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/bruno-lampka-z-rud/?fbclid=IwAR0GrQqhGpcLaWVGKs3p2RlC0AubN1zZCJL5NU-3obl6V2sLPiT6ptBP_js

Redakcja